Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64

Thread: Проблеми с газова уредба BRC

  1. #31
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Колега какво да разбирам от отговора ти?

  3. #33
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Радвам се ,че откри топлата вода! Това което си написал е така ,само дето ако ставаше по този начин- врътни тук- врътни там.....но ако се побориш малко може и да се справиш! Само не можах да се светна откъдсе я намери тази лампа на "инжекциона".
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Ами колега не може всеки да разбира от всичко. А като опреш няколко пъти до газаджията и на всеки твой въпрос ти отговаря "Абе карай си колата нищо и няма" а ти да се мъчиш да обясняваш като човек, че наистина и има нещо, .не е работа. И ако избора ти е сведен до минимум за специалисти газаджии, какво правим? Ами имаш два варианта. Единия да се премириш а другия е да се помъчиш поне да си решиш сам проблема! В крайна сметка какво стана сега? Така и не получих отговор на въпроса си дали това прекъсване може да се дължи на бедна смес при ниските (защото след 2500 об. няма никакъв проблем) и дали може да се регулира от този вентил? А за лампата която питаш имах впредвид, че ECU'то ми регистрира грешка и ми светва индикацията за инжексиона на таблото.

  5. #35
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не се съди де... На изпаритеря имаш един външен винт- които вътре завършва на игла, и едно винтче до него за шетограм 4-ка ,вземи един шестограм 4 мм. , запали колата на газ, вкарай шестограма в болтчето до иглата и и го отвивай леко. Оборотите на празен ход ще започнат да падат, тогава навий иглата за да доидат пак където трябва- и така докато може. Общо взето иглата може да е навита докрай а шестограма отвит горе долу на равно и ли малко извън корпуса. А за чека питам защото каза че си със стария мотор а там не съм виждал такава лампа. Ма то никога не е късно......... впрочем твоита е точно в момента когато се сменяват така че.... Е успех
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Направих набързо две снимки, не са много качествени но се вижда за какво става дума:


    За този шестограм ли става въпрос? То друг май не се вижда де.[/img][/list]

  7. #37
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    ТОВА НЕ Е "BRC" !!!! А ЕМЕГАЗ !!!! Двете нямат прилика, камо ли да говорим за разлики.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Това беше капак на всичко!!!! Просто нямам думи. Ако мога да заспа тази вечер просто ще е чудо. То бива простащина бива нахалство обаче това надминава всички граници. Колега благодаря ти, че ме светна в каква заблуда съм бил! И сега ако кажеш, че ЕММАGAS ли какво незнам, че е един от най калпавите изпарители няма да ти се разсърдя. Определено утре ще си поговорим за роднини с тоя умник! Бах ма... му да еб.. как до сега не се осъзнах!

  9. #39
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не се пали толкова, има и по тежки случай от тебе. Това са ти казали - за това си питаш. Просто аз не мога да ти кажа какво да правиш , защото не работя с марки за които трябва да се кръстя и да хвърлям боб преди да ги пусна. За много хора които карат с тази марка тя може и да си е добра , ама като монтилаш 1000 у-би и 300 ти правят проблеми едва ли ще мислиш така. Просто процента е доста голям...Ако човека може да ти смени изпарителя искай Ловато Супер или БРЦ 140 kw., има малка разлика в цената но си заслужава!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Колега наистина не знам как да ти благодаря, че ме светна за заблудата в която съм бил! Преди малко проведох приятен разговор с въпросния газаджия и последно изпарителя се сменя с BRC. Нямаше възражения от негова страна което доста ме учуди. Та понеделник оставям колата за смяна на изпарител. Да видим след това дали ще продължат проблемите или най-после ще се наслаждавам да си карам колата на газчица. Ще ви държа втечение какво е станало. А какви точно модел или модели на BRC да настоявам да ми сложи?

  11. #41
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    BRC 140 KW.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by volkan
    Колега наистина не знам как да ти благодаря, че ме светна за заблудата в която съм бил! Преди малко проведох приятен разговор с въпросния газаджия и последно изпарителя се сменя с BRC. Нямаше възражения от негова страна което доста ме учуди. Та понеделник оставям колата за смяна на изпарител. Да видим след това дали ще продължат проблемите или най-после ще се наслаждавам да си карам колата на газчица. Ще ви държа втечение какво е станало. А какви точно модел или модели на BRC да настоявам да ми сложи?
    ооо благодари му най-сърдечно защото и аз като се газифицирах в началото газ пикаех но благодарение на него ,кръстоносеца и на янис благодарение на които ми се отвори погледа в/ху някои неща,споко!ще се оправиш,нали за това се ражда човек за да се и ядосва понякога

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Отново сме в играта! Вече съм с BRC АТ90Е но за да ми е гадно въпреки всичко със 100KW версия а не с 140. Както и да е, за сега забелязах, че прекъсваннията ми са по малко със сравнение с ЕММЕ Газа и като чели набира доста по прилично. Малко ми са ниски оборотите но ще стигнем и до тях. Накарах го да ми сложи и две кихалки на колектора за всеки случай (а те се оказаха доста големи) най-скоро ще направя снимки да видите за какво става дума. Не приличат на тези които съм срещал из форума! Та да се върнем на оборотите. Доколкото разбрах май се регулирали от големия винт на изпарителя (а те са доста между другото ), ако е от него ще се опитам да ги вдигна малко, че доста тресе колата. Като чели за 10-15 мин. градско не ги забелязах колебанията които ги имах с другия изпарител. С една дума за сега сън по доволен от този а ако и разхода си остане същия май ще стане работата!

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by volkan
    Отново сме в играта! Вече съм с BRC АТ90Е но за да ми е гадно въпреки всичко със 100KW версия а не с 140. Както и да е, за сега забелязах, че прекъсваннията ми са по малко със сравнение с ЕММЕ Газа и като чели набира доста по прилично. Малко ми са ниски оборотите но ще стигнем и до тях. Накарах го да ми сложи и две кихалки на колектора за всеки случай (а те се оказаха доста големи) най-скоро ще направя снимки да видите за какво става дума. Не приличат на тези които съм срещал из форума! Та да се върнем на оборотите. Доколкото разбрах май се регулирали от големия винт на изпарителя (а те са доста между другото ), ако е от него ще се опитам да ги вдигна малко, че доста тресе колата. Като чели за 10-15 мин. градско не ги забелязах колебанията които ги имах с другия изпарител. С една дума за сега сън по доволен от този а ако и разхода си остане същия май ще стане работата!
    ЕВАЛА КОЛЕГА ОБИЧАШ ДА ЕКСПЕРИМЕНТИРАШ

  15. #45
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Само до експерименти ми е точно сега колега, просто съм свикнал докато сам не пробвам и опитам нещо да не се моля на разни майстори. А като стана дума за майстори колега я кажи как стоят нещата в Шумен, има ли някъде газанализатор да я закачим да видим каква сме я надробили? Иначе ентусиазъм не ми липсва, само ако имах и малко повечко свободно време и наистина щях да почна с експериментите

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •