Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 64 of 64

Thread: Проблеми с газова уредба BRC

  1. #61
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Дюзи не се чистят на ултразвук. Това ги разрушава. А колата си е добре ,само дето на бензин си е имала проблеми и като мина на газ ти се показаха. Винаги е така.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  2. #62
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Пак ще се запушат, просто си трябва палене на бензин и остави колата да работи 1-2 мин на бензин и после прехвърли на газ /това за сутрин/ през деня просто пали на бенз и прехвърляй на газ /дано да ти е автоматичен ключа - не съм чел внимателно темата/
    Аз лично съм чистил с коресилин, накисваш върха на инжектора в коресилин /не цялата дюза/ и подаваш напрежение на електродите /чува се как цъка/ повтаряш 10-12 пъти и дюзата си е 6-ти номер.
    Най-хубавото е че струва 0 лева
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #63
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by robygas
    Дюзи не се чистят на ултразвук. Това ги разрушава. А колата си е добре ,само дето на бензин си е имала проблеми и като мина на газ ти се показаха. Винаги е така.
    От начало мислех да пробвам с разни добавки за изчистване но ми казаха и четох някъде, че веднъж запушена трудно се отпушва с добавка. Като се замисля проблемите на бензин почнаха като сложих от просовутия бензин на OMV 95 Carrera, след него сложих OMV 100, 98 от Опет но файда нямаше! Иначе колата на газ в момента е чук, зора е докато прехвърля на газ защото като я запаля сутрин на бензин и я изфорсирам без да изчакам няколко минути да загрее пука във всмукателния колектор.

  4. #64
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Пак ще се запушат, просто си трябва палене на бензин и остави колата да работи 1-2 мин на бензин и после прехвърли на газ /това за сутрин/ през деня просто пали на бенз и прехвърляй на газ /дано да ти е автоматичен ключа - не съм чел внимателно темата/
    Аз лично съм чистил с коресилин, накисваш върха на инжектора в коресилин /не цялата дюза/ и подаваш напрежение на електродите /чува се как цъка/ повтаряш 10-12 пъти и дюзата си е 6-ти номер.
    Най-хубавото е че струва 0 лева
    Винаги я паля на бензин! Ключа е автоматичен, на 2000 об. прехвърля на газ.
    Не, че не съм се замислял да ги изчистя сам, даже си имам две доста добри ултразвукови вани под ръка. Единственото нещо което ме възпира до сега е, че не знам течността която трябва да се сложи във ваната и този генератор за дюзите (да цъкат по време на чистенето). И другото нещо е дали мога да ги изкарам без да счупя нещо по тях?
    Иначе намерих една ел. схемичка за дюзите и тия дни мисля да хвана някой жичкажия да ми я направи ако може.
    За коресилина и аз бях чел някъде (май в Ланчия форума), но и там си остава проблема за генератора. Ако имаш някакво по просто решение ще се радвам да споделиш!

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •