Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64

Thread: Проблеми с газова уредба BRC

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by volkan
    Нито му ща знанието нито нещо друго! Просто исках да си карам по икономично на газчица. Да чукна на дърво от два дена не ми е правил нито мизерии с паленето нито с вървежа Парното на жега и газ до събота до като го оправим! А за жената - просто се чудя как ме трае още? То наистина от време на време ако се вслушваме какво ни говорят сигурно нямаше да бъдем на това дередже
    Моята колко ме навиваше да не си слагам газовото ама на нали сме мъже кат кажем нещо трябва да се направи. А после вместо да се кефим на колите и жените си, блъскаме главите си в форума за глупости!
    а е братле та нали тряа да се знае кой е НАЙ-големия в семейството

  2. #17
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    извинявай ,че пак се намесвам , ама ако под думата "Газаджия" стой шлосера които трябва да закрепи няколко допълнителни елемента по колата ти, мисля ,че спокойно една неделя докато си пиете бирата с комшията може да свършите същото, ако щеш и гледаки как е монтирана неговата. Виж , съживяването, следенето на някой елементарни параметри, откриването на някакъв възникнал пробрем, и.т.н. са нещо друго, защото няма 2 еднакви коли!!! Пример: 5еднакви автомобила, изкарани от продавача, на по 500км., еднакви мотори, електроника, еднакви уредби монтирани в един сервиз - всичко...4 стават перфектно единия НЕ.няма да коментирам какъв беше проблема , но мисълта ми е че работата на "Газаджията " де е да намята уредбата.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Според мен който и да е захванал се със слгането на газови уредби трябва или да си свърши работата като хората или въобще да не се захваща! Да, и аз можех да ги направя съединенията, но при положение, че съм дал над 500лв. според мен трябва да си я довърши той!

  4. #19
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    не ме разбра! Прав си за всичко, яд ме е ,че клиентите са тези които определят пазара, или с други думи дали даден човек да работи тази работа или не. Докато има хора който са готови да платят 50лв. по малко и създават работа на по- евтиния защото ще им "сложи" АГУ такива хора ще виреят. Вярно е и ,че няма безгрешни хора,както и такива които да знаят всичко, но докато печалбата е водещия фактор- така ще е .
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Най-накрая и аз да се похваля При последното засичане след като я напълних до горе и минах 240 км, след повторно пълнене до горе на една и съща колонка за мое учудване взема едва 23 лв. което ако го сметнем грубо ми дава някъде около 9/100 км. комбиниран разход от които 140 км. са градско. Но за съжаление само разхода ме зарадва! Появиха ми се проблеми с оборотите на празен ход. Първата работа беше да почистя МПХ, ефект нямаше. На бензин си заковава оборотите а на газ си играят между 450-900. Естествено се опитах да ги увелича и от изпарителя но от там пък абсолютно нищо не се променя на където и да връткам болтчето. Някакви идеи от какво може да бъде тази аномалия?

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by volkan
    Най-накрая и аз да се похваля При последното засичане след като я напълних до горе и минах 240 км, след повторно пълнене до горе на една и съща колонка за мое учудване взема едва 23 лв. което ако го сметнем грубо ми дава някъде около 9/100 км. комбиниран разход от които 140 км. са градско. Но за съжаление само разхода ме зарадва! Появиха ми се проблеми с оборотите на празен ход. Първата работа беше да почистя МПХ, ефект нямаше. На бензин си заковава оборотите а на газ си играят между 450-900. Естествено се опитах да ги увелича и от изпарителя но от там пък абсолютно нищо не се променя на където и да връткам болтчето. Някакви идеи от какво може да бъде тази аномалия?
    дай 1 нов еар филтар и гледай,аз днеска го смених и се успокоиха оборотите.м/у другото колега как ти шават от 450 до 900 като чопа е на 500?

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Да де падат до чопчето и после се нормализират до към 900 Филтъра е на има няма 2000км. и преди да сложа газ бях го изкарал да го видя дали е чист. Беше почти като нов! Бях обърнал маркуча за въздуха на долу да дърпа въздух от към колекторите но забелязах, че градско динамиката хептен се влоши. Обяснявам си го с това, че дърпа прекалено горещ въздух и единствената файда от упражнението е да не изгасва на инерция.

  8. #23
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    . Не знам за какъв маркуч говориш , но аз отвивам 2-те рапиди които държат пластмасовия въздуховод/пред радиатора/ и го обръщам навътре, след което със същите рапиди пробивам 2 дупчици в пластмасата и го хващам. /ако говорим за стария мотор/
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Да колега, точно за този въздуходвод става дума. И аз съм със стария мотор. Не знам вече дали си внушавам или е наистина така но имам чубството, че заедно с газта ми намалява и бензина (като се има впредвид, че не я карам доста често на бензин, сутринта паля и най много докато се отлепи стрелката за темп.) Направи ми впечатление диодчето на емулатора за дюзите, че като прехвърля автоматично на газ присветква веднъж и гасне. Не си спомням от начало как беше-дали светеше постоянно или трябва да изгасва? Емулатора е BRC и случайно ако някой има представа как трябва да е нека да сподели! Или какви симптоми проявява колато като меши газта и бензина ако евентуално е това.

  10. #25
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ако пипа по малко бензин - няма симптоми. Разкарай симулатора на дюзите и сложи едно реле.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  11. #26
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    става , ама не е лошо да са 2 на 2-та канала. А според мен си внушаваш- за бензина. Просто най-големия разход е на студен мотор.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Колеги вече не се трае тоя проблем с оборотите! Играят си между 500-900 и толкоз. Както споменах на бензин си залепя 850 об/мин и не мърда а като прехвърля на газ и почват да играят. На последък от време на време ми светва и инжекциона. Говорих с газаджията и ми каза, че вероятно лабдата от време на време трупа грешки и за това свети. Предложи ми да сложим някакво реле за ресетване на компа след всеки старт. Колкото пъти да съм споменавал за ламбда емулатор винаги ми казва, че нямам нужда от него (то и вие го подкрепяте де ) Обаче се чудя ако лабдата отчита грешно и компа се мъчи да компенсира тази грешка със стъпковото моторче няма ли да ми играят оборотите от това? Аааа преди да забравя и да спомена и другия проблем!! Значи като подам малко по рязко газ като съм на около 1500-2000об ми прекъсва а от там на горе няма проблеми. Даже вчера я опънах да видя какво може на газ и за мое учудване си ги направи 200 км/ч. Прекъсването става винаги при малко по рязко подаване на газта като съм в този диапазон без значение на коя предавка.

  13. #28
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Алфа 155 е една от малкото алфи които изискват Емулатор за дюзите!!! Не ,че не става и с реле, в смисъл ,че не работи, но "Компа" както му казваш ,подава сигнал към дюзите по ДВА КАНАЛА!!!, и ДОСТА ГРЕШНА практика е ДА СЕ ПРЕКЪСВАТ С 1 РЕЛЕ. Сондата не е проблем ,така ,че можеш спосойно да я откачиш- нищо няма да прецакаш. Има 2 купронга челно на гредата зад дросела.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Днеска беше капака за тази газова! Да вземе да ми гръмне по средата на панаира Хем се ядосвам хем ми е смешно, бая ги стреснах ченгетата. Кой знае какаво си казаха? Та днес ходих при друг газаджия и оня ме хвърли в туш! Аз си мислех, че имам само един на изпарителя за настройка на оборотите а то се оказа според неговите думи, че имам още един за ниските обороти. Въпроса ми е дали този проблем който го описах по горе може да се дължи на него т.е. на ниските обороти сместа да ми е бедна а на високи да нямам проблем? Според неговите думи точно от тази врътка се регулирали ниските, а след това на високи се отваряла мембраната ли какво било там в изпарителя. Сега всички ще се нахвърлите срещу мен, че за тая работа си има газанализатор - да ама не и тук при нас!

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    За няколко месеца не знам дали остана нещо за газовите уредби което да не съм го изчел! Колкото повече чета толкова повече се обърквам. Днеска като ровех пак за прословутия изпарител намерих тук малко полезна информация http://autogas.hit.bg/ или по точно тази подточка:
    2. Определяне на динамиката.
    Повечето изпарители (Ренцо Ланди, БРЦ и др.) имат винт за определяне на качеството на сместа при средни и високи обороти. Завиваш го на 1-2 оборота. Тръгваш да караш пак но този път се вълнуваме от ускорението. Най-осезателна разлика има на 3та и 4та предавки. Даваш газ на 4та примерно от 80 и се стремиш да запомниш как ускорява. След това развиваш винта за качество на 1/2 оборот и пак пробваш. Би трябвало да ускорява по-бързо и по-добре. Правиш така докато спре да се усеща разлика. След това връщаш 1/2 оборот.

    Ако е този прословут винт за който става въпрос, то май разсъжденията ми може и да се окажат верни!
    Все пак чакам вашето мнение преди да почна да го ръчкам, че да не направим някоя беля после.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •