Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Знам че ви е писнало от Alfa Romeo 156 не сега е за 2,5 v6

  1. #1

    Default Знам че ви е писнало от Alfa Romeo 156 не сега е за 2,5 v6

    Да си кажа честно попрегледах почти всички теми във форума но ми се иска да знам дали има някой с по долемият двидател 2,5 v6 190HP???
    Събрал съм нужните пари и сега мн и се точа.Неправя много километри и за това мога да си позволя да е с повечко коне и да и се радвам.Главният въпрос е дали мога да си позволя да подържам този мотор.Много ли е капризен.Знам че като е шестак няма да е като на редови 4 цилиндров,но все пак.
    Инче подръжката няма да е по различна от тази на нормалната 156 освен ,че може би ще е повечко амортизирана.Така че всеки който има такава и изкаже мнение има моята благодарност!!!И мерси!!!

  2. #2
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    знам само че бъдещата ти кола ще бйде с всички екстри + кожа и ще бъде на малко километри и запазена.Въпроса обаче е как е карана през тези малко километри?Не и налитай по вйншен вид и салон щото те със сигорност ще са перфектни поради факта че колите с тези "икономични" двигатели навсякаде се карат по малко но звверски! За това капризен или не обърни специално внимание на мотора и колкото и смешно да ти прозвучи,и дори някой да ти каже че е абсолютно излишно все пак и премери компресията и виш маслото и водата чисти ли са.... останалото е "козметика".Някой ще каже че ремонта на мотора е колкото един дебитомер(500лв) но ти се замисли дали преспочиташ кола с ремонтиран двигател или сменен дебитомер! За това умната и успех !
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  3. #3

    Default

    2.5 в 6 190коня много впечетляващо! Маи няма много съфорумци с подобен звяр.Но аз се съгласявам с това което е написал колегата по- горе! По големия и съответно по-тежък двигател ще разбива повече предницата.Не съм сигурен ,но мисля че за не много популярен модел частите ще се намират по-трудно и 100% ще са по-скъпи.Не знам колко пари си събрал но Алфа с такъв двигател е чувствително по-скъпа от 2.0тс ,а с парите от разликата ще си обслужиш и ще си чипнеш една двулитрова.И ще имаш читава кола с 170к.с. Другия варянт е да си вземеш по-мака от 2.5 В6 но с 3-4 години по-нова!
    Успех!

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Ей това ми беше мечтата ,за такава бях тръгнал за Германия ,но в последствие разбрах че има акциз и се приземих с 2.0.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    43

    Default

    Кефа няма цена давай смело успех в покубката
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v

  6. #6

    Default

    Ми да ви кажа, аз че пари съм подготвил е ясно. Че ще мога да си я позволя зависи и на какви оферти ще попадна. Иначе и аз в началото си мислех, че разумната покупка би била 2,0 , но представата за 40 коня повече от всеки друг много ме гложди. Така или иначе няма да стане реалност тази покупка пред месец два, така че имам време да се надъхам за високият разход, скъпите части за V6 но пък и кефа от карането!!!))
    Мерси на всички които се отзоваха но наистина много ми се искаше да чуя някой с този мотор!!!

  7. #7
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Един съвет от мене.... НЕДЕЙ ДА ПРАВИШ КОМПРОМИСИ ЗА НИЩО!!!!!!Като отидеш не да я видиш лъскава и сам пред себеси да правиш компромиси за технически забеежки и да си викаш тва се прави онова се прави!Щото ако се подкараш по сервизи с тия скъпи части и колата хлопа тропа или неиска кат хората да върви и харчи много незнам тогава къде ти отиде кефа......
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  8. #8
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas
    2.5 в 6 190коня много впечетляващо! Маи няма много съфорумци с подобен звяр.Но аз се съгласявам с това което е написал колегата по- горе! По големия и съответно по-тежък двигател ще разбива повече предницата.Не съм сигурен ,но мисля че за не много популярен модел частите ще се намират по-трудно и 100% ще са по-скъпи.Не знам колко пари си събрал но Алфа с такъв двигател е чувствително по-скъпа от 2.0тс ,а с парите от разликата ще си обслужиш и ще си чипнеш една двулитрова.И ще имаш читава кола с 170к.с. Другия варянт е да си вземеш по-мака от 2.5 В6 но с 3-4 години по-нова!
    Успех!
    според мен V6 е най доброто за това купе. карал съм шестцилиндрова и трябва да ви кажа че разликата е голяма . не може да с сравни с чипната двойка. това чипа е ...... сега понежеще се появи въпроса " ама си с двулитров мотор" ще кажа , че причината да съм с 2,0 мотор е че на шестака не монтират "селеспийд " кутия))
    относно окачването-то е различно и е съобразено с по тежкия двигател.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  9. #9
    започва да се пристрастява RangeUser's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София / Севлиево
    Age
    33
    Posts
    85

    Default

    Здравей
    Понеже и аз си търся 156 (не V6 де ) един приятел от Габрово ми каза онзи ден че се продава една такава, ама не знаеше мотора и ми я снима - кво да видим отзад 2.5 V6 24v . Каза че я карал някакъв грък дето е женен за българка и е тука регната и там си я кара, че тука май били по-малки данъците за тея мотори. Ето и снимките
    156 SW '03 2.4 JTD ...n I luv It!
    Cruizin' down the street in my one-fitty-six

  10. #10
    Запален алфист mi6onski's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    34
    Posts
    263

    Default

    голям номер вади

  11. #11
    безделник teetrinker's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    77

    Default

    види ми се че точно дето пише "2.5 в6" леко се разминава калника с капака.. удар отзад? => повод за сваляне на цената?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  12. #12
    започва да се пристрастява RangeUser's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София / Севлиево
    Age
    33
    Posts
    85

    Default

    За колата знам само това което съм написал, нямам си напредстава в какво състояние е двг, ходова част и т.н. и дали е имала някакви удари.
    156 SW '03 2.4 JTD ...n I luv It!
    Cruizin' down the street in my one-fitty-six

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Плевен/Виена
    Posts
    57

    Default

    И все пак не разбрах от тука ли ще търсиш или ще ходиш в чужбина.защото тая кола има акциз 4900 лева.Демек си събрал парите за кола само или за кола и за акциза.Защото аз събрах и за моята кола и за акциза.Иначе покупката на една такава кола е супер.Както казаха по от горе някой колеги кефа няма цена.И аз съм мислил за такава но предното ми писна просто.Иначе колата е бомба.Успех
    BMW E36 328CI 04.1998 - 230 кончета, 6-степенна скоростна кутия от Е46 330 и шпер-диференциал
    ALFA ROMEO 155 2.5TD 12.1995 - много скъпа вече тая нафта
    BMW E36 320CI 02.1995 - абе става

  14. #14

    Default

    Ами да си кажа честно, като поогледах обявите в Италия има не толкова много Алфи 156 за продан с мотора коъто аз търся, което много ме учудва, защото все пак Алфа си е тяхна марка и се предполага, че в тази страна ги копуват повече отколкото някъде другаде и оттам ще има и по-голямо предлагане! За моя учудване в немското мобиле има много повече такива Алфи. Причината е или че италианците не си ги дават, защото си ги харесват или германците ги сравняват с немското качество (което за наше съжаление неможем да успорим) и ги продават! Та да се върна пак на идеята за колата- всичко на всичко съм/ще (до 1-2 месеца както казах по-нагоре) около 12000-13000 лв. Като гледах цените им са около 3500-4500 в евро. Това с акциза малко да ти кажа нарани чувствата ми но може и да успея да го преглътна. И тук си правя равносметката, че колата и акциза (ако ти си прав за тези 5000 лв.) идват горе долу толкова колкото аз съм приготвил. Лошото е че тва за мен е крайната цена или всички пари който мога да отделя. Смисъл, че тук трябва да влезнат всички такси който трябва да платя за да мога да си я карам, а пък ремонти и каско с времето. Сега малко се обезкоражавам, така че ако някой е наясно дали найстина е толкова акциза нека пише за да знам. Ще съм много благодарен на човека който помогне. Както искам да благодаря и на хората който досега се ключиха в темата!!! ))

  15. #15
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Няма грешка в акциза - 140 кВ х 35 лв -> 4900 лв
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •