Results 1 to 9 of 9

Thread: DelLorto

  1. #1

    Default DelLorto

    Ще ми се да ви попитам нещо. Значи, карам Мазда (не е тва на аватара, то е временно), обаче реших малко да и сменя карбураторчето с 2 Dellorto DRLA 36 (пък и много на далавера ги взех). Двигателят е 2.0, колата е набор '82. Дотук с background инфото. Та интересува ме дали някой може да ми каже от каква кола са тея карбуратори (предполагам, че е някаква Алфа), ако изобщо ги слагат серийно.

    А, и още нещо... Интересува ме кой може да ми ги настрои в Пловдив, знаете ли някой добър майстор? То няма да стане скоро, ми чак есента сигурно, щото тогава се прибирам в България, но все пак да знам кого да търся.

  2. #2

    Default

    zdravei Dido,

    Dobred doshal na foruma...

    predpolagam savsem skoro niakoi ste moze da ti pomogne ot nasite tehnicheksi spechialisti

    sorry za latinichata ama na tova pc niama kirilicha

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    относно карбураторите незнам на кой модел точно се монтират, но за регулирането мога да ти препоръчам сервза Италсервиз, под моста на 4-ти километър(за жалост в софия), там имат един специален уред с живачни тръбички

    относно латиницата
    всеки ден пиша на григор по едно съобщение да сложи кредор, а той все си пита ушите
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  4. #4

    Default

    Знам, че Динекспрес са дистрибутор на FIAT в Пловдив, предполагам, че те се занимават и с Alfa и Lancia. Някой има ли впечатления от тях - дали ще могат да ми помогнат.

    hf fpe, може би имаш предвид живачните двойни U-образни диференциани манометри? И аз не го знаех, ама си спомних, че в една тема в тунинг.бг форума Постман беше отговорил на един мой въпрос.

    Благодаря ви, дано някой да изскочи с по-подробна информация.

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    точно за същите манометри имам в предвид
    но дори във вантотрейд и аутоиталия нямат такива
    така че предполагам и в пловдив няма да има
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  6. #6

    Default

    Pyrvo, sorry za latinicata, ama nqmam instalirana kirilica, i KREDOR neshto ne vijdam.

    Znachi, az da se pohvalq dokyde sym stignal... Poneje sym oshte v US, ta ot tuk si nakupih razni rabotki - 2 komplekta garnituri, knijka za karburatorite s opisanie na vsichko - kak se remontirat, nastroivat i t.n. (DRLA, DHLA i oshte nqkyv model, ne se seshtam koi beshe.. IDF ili neshto ot sorta s 3 bukvi.), kupih si i UniSyn, taka che sigurno she mina i bez specialnite manometri - v knijkata si pishe tochno s nego kak se nastroivat. Obache izvednyj se okaza, che karburatorite izobshto ne sa ot Alfa (kakto se zablujdavah do skoro), a ot VW Beetle i Porsche 356 . No si mislq, che na moq cherven dzver dobre she mu doidat

  7. #7

    Default

    ima bre na ALFA SEI e 2,5 V6 s tri pravi DRLA-ta.... ama kato si o6te v amerika si vzemi air fuel ratio meter(i lambda s 3 kabela).... 4e da nastroiva6 smesta...
    to manometrite sa nastroivane na karbovete edin sprqmo drug

  8. #8

    Default

    Abe mislih si q taq rabota, zaslujava li si? V smisyl - ima li smisyl?

    edit: Vidqh, che ureda za A/F ratio ima 3 kabela, zatova li trqbva i senzora da e s 3? Ako e s 1, moje li da stane? Kazvai, che da znam kvo da vzemam, ne posle da si go blyskam v glavata.

  9. #9

    Default

    може бре дидо... то сигнала е от един кабел при т. нар narow band lmbda probe... другите два кабела са за затопляне на циркониевата пи6ка в ламбдата за по бързо и акуратно от4итане.... с единия кабел става ама иска поне 30 мин работа на двигателя и то не на място за да по4не да "4ете" вярно.... друг проблем е 4е ако е загряла еднокабеловата ламбда ... и отнеме6 газат малко по дълго или спре6 на място Т на сензора пак пада под оптималната за верен сигнал и пак "лъже" .... пи6и ми на ли4ни какво то4но си ре6ил да взима6 на кви пари ... да не се набута6 изли6но.. има6е сега едни оферти4ки в 6татите далаверни

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •