Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 84

Thread: Датчик на предното стъкло

  1. #61

    Default

    някой да знае как да серазбере дали сензора е повреден. какво и къде трябва да се премери и какво да показва. моя също работи само на интервалите.

  2. #62
    Banned
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Петрич
    Age
    44
    Posts
    1,317

    Default

    Как работи само на интервалите?Тоест все едно нямаш сензор ли или какво?

  3. #63

    Default

    да колега, все едно няма сензор,а преди работеше. пролетта свалях отпред при моторчето кората между двигателя и радиатора за парното за да почистя отвора за отичането на водата,че ми пълнеше купето когато вали и дали тогава нещо не съм прекъснал не знам. може изобщо и да няма връзка едното с другото, просто се чудя.

  4. #64
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    И при мен си работеше и изведнъж отказа. Аз лично свалих буксата (от кутийката показана по-горе) и замерих захранващото напрежение. Установих, че всичко си е наред с него дори при превключване на интервалите. При това положение нямаше много други варианти. Преди седмица закупих кутийката от колегата, смених я и всичко заработи перфектно. При теб може да е друг проблема, но аз лично бих започнал с измерването на захранващото напрежение.

  5. #65
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Когато работи коректно сензорът, между пинове 5 и 6 от буксата му трябва да има постоянно напрежение, което да променя стойността си в зависимост от количеството вода пред него.
    Някой колега с работещ сензор може да премери стойността на въпросното напрежение за ориентир.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #66

    Default

    Сърдечно благодаря утре ще меря.Дали пиновете и стойностите ще са идентични с 159ката.мога да го сравня с такава.Дано само в този студ да не счупя капачето на сензора,че жената ще ме изяде(159та е нейна).

  7. #67

    Default

    Явно и при мен проблема е в сензора.Днес мерих, има си напрежения на всички пинове.Сега ако може някой да ми каже от къде да намеря сензор ще съм му много благодарен.

  8. #68
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    тоя припадналия сензор има ли бушон,реле или нещо което мога да отскубна и да го забрвя,че го има....
    искам да си ползвам обикновенни чистачки!
    ако някой има представа как... моля да сподели
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  9. #69
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Просто му изключи буксата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #70

    Default

    Няма нужда да се откача нищо.Сега при мен сензора си е закачен и си работят като обикновенни чистачки.

  11. #71
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Просто му изключи буксата.
    мойте чистчки са побъркаха...
    като ги пусна правят по 15-20 оборота и спират някъде посредата.
    после бутам лостчето и не тръгват.
    по някое време тръгват и правят пак луди обороти...
    не знам от какво е...
    аако някой има идея да казва
    аз си мисля, че е от тоя прост сензор
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  12. #72

    Default

    Няма да е от сензора,а по-скоро от самото моторче.Явно изключвателя който е вътре в него сработва когато си иска щом спира по средата.

    ---------- Post added at 21:29 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

    Колеги никой ли не знае от къде мога да намеря сензор.Много ме е яд,че не работи.

  13. #73
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    От морга
    Предварително свали своят и като видиш на моргата друг сваляш на място пробваш и ако работи и ти допада цената имаш сензор Моят го сменях преди около 5 години и ме жулнаха 40лв но в момента мисля ще с около една 20ка ще минеш
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  14. #74
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Откачих сензора ама пак съшото....
    ся какво трябва да разглобявам половината кола ли?
    направи ми впечетление че като заваля почна да го прави
    като е сухо не... което ме води на мисълта, че може и да е някое кабел или маса .... знам ли
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  15. #75
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Почисти контактите на двете букси на моторчето. Има вероятност от това да се оправи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •