Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Май прегрява?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    30

    Default Май прегрява?

    Здравейте,

    от няколко дни температурите се покачиха и в момента, в който реших да си пусна климатика установих че температурата на мотора ми отива над 90 градуса . Когато съм на изключен климатик по задръстванията твърдо си стои на 90 но включа ли го стрелката "хуква" нагоре . Другото което забелязвам разхода ми е към 14-16 градско, а не я настъпвам в града поне. Някакви идеи? Някой да знае добър сервиз с тестер в Русе?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97

  2. #2
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Моята качва доста над 90 на градско, особено сега като се вдигнаха температурите, но може и да е от датчика. Не съм го сменял. Днес влиза в бокса по тази причина.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    103

    Default

    По долу има аналогична тема на твойта,там съм писал нещо виж дали ще ти върши работа!
    Грях е, да я нямаш!!!АlfaRomeo-156SW/2.4JTD/Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm TI

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Аз пък да споделя нещо.Тея дни смених водния радиатор ,на стария му се беше разказала играта ,изронени ламели задръстен с някви окиси ,абе ужас.Та резултата беше температурата стои малко преди 90 гр. независимо от околната темп. или дали съм пуснал климатика направо се изкефих. Докато преди това загряваше в летните жеги до положение -чертата между 90 и 130 гр. на уреда ,колко е не знам но ми се струваше много и не смеех да пусна климата.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  5. #5

    Default

    При мен по светофарите стои след 90 термостата иначе отваря нормално, тествах го по топлината на маркучите, перката се включва редовно, може би ще е добре и да сменя темп датчик за всеки случай, и някой ако скучае може да ми каже горе долу къде се намира, макар че имам предположения......а....и откъде е най- добре да си го взема......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Нали заводско първата скорост на вентилатора се включва след 94 градуса а над 100 и нещо си втората скорост, според мен си е нормално това
    156 1.8 TS

  7. #7
    Alfa Romeo Фен Bloodless's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    54

    Default

    Първата степен на вентилатора не се ли включва на 98-99 градуса
    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark 10.1998
    Fiat Bravo 1.6 16V 1998 - на жената (продадена - не жената, колата)

  8. #8
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    това значи ли че е нормално да загрява до толкова

  9. #9
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Направете си по един ключ вътре и при пускане да вкючва втора степен на перката и не се притесняваите
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    30

    Default

    До колкото аз знам в момента, в който се пусне климатика перката на вентилатора се включва на максимална скорост ... Имам съмнения и, че ламбда сондата ми е заминала, от където ми е големият разход, респективно повече гориво по-голямо отделено количество топлина . Проблема е, че в Русе има един мотор тестер (до колкото знам аз) и там където е той няма кой да работи с него (разбирайте не знаят как се работи с него)
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97

  11. #11
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    препоръчвам ви минаване през пароструйка за почистване на радиаторите. при мен имаше такова загряване миналото лято. след напръскване с препарат и измиване на радиаторите(водния и на климатика) - всичко си стана ОК
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  12. #12

    Default

    Едностепенни или дву са датчиците на 156 бре - гъзих се но не видях - модела е Дистинк. от 2000г......
    Ще взема да го сменя за всеки случай - аз съм параноик на тема прегряване на двг......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Ха сега де - дву и едностепенен датчик.
    Не че ми скучно, но ще ти кажа че датчика ти се намира на термостата.
    Наистина е адски хубаво, полезно и приятно за останалите преди да се задават такива въпроси да се ползва търсачката.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    30

    Default

    Здравейте отново,

    най накрая разбрах от какво ми прегрява мотора. Вентилатора на радиатора се пуска и спира. В смисъл работи 10-тина секунди на максимални обороти след, което се изключва за около минута . Това го прави само на включен климатик. Когато климата е изключена изобщо не се включва . Тук един майстор каза, че количата няма датчик на радиатора, който да го командва, а се пуска от ЕКУ-то, което пък от своя страна взема инфо от engine managment sensor-a, който е на термостата. Почти му повярвах до момента, в който се замислих, че ако този сензор е за смяна означава, че и информацията която се извежда до стрелковият уред за температурата на мотора вътре на таблото не би трябвало да е коректна, а тя май е! Някой може ли да даде компетентно мнение какъв може да е проблема? Аз утре така и така съм в сервиз за смяна на въпросният сензор.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97

  15. #15
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    аз заради тъпата температура смених термостат, а не трябваше

    инак майстора ми каза че било нормално до чертата между 90 и 130 и че там са 100градуса а не 110 както си мислех - незнам дали е вярно

    иначе ако чертата е 100 то там някъде вкрючва втората степен на перката.

    Ако някой си е мил радиаторите с паруструика нека да сподели инфо как става, защото аз си мисля че трябва да се мият от вътре на вън пък вътре да не почупя перката.
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •