Results 1 to 11 of 11

Thread: Първите ви мисли

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default Първите ви мисли

    Какви ви бяха първите мисли когато видяхте една каласика на живо.




    аз си казах ТЯ Е. 1.8 ЖУЛИЕТА с weber-ите И беше моя.

  2. #2
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Първите мисли, но за коя? Аз моите коли когато ги взимах никога не съм си казвал "Това е колата". 90-та първият път както се качих в нея беше тъмно и нищо не се виждаше вътре. Единствено ми направи впечатление, че всичко беше там накъдето се пресегнех. Не беше любов от пръв поглед, но за сметка на това в последствие се случи, все едно си се влюбил и оженил за съседката, на която цял живот не си гледал като на жена. Ииии сега наваксваме с возене, време прекарано заедно и ... чувства .
    Alfa Romeo 75 24V

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default

    е моито беше любов от 1 поглед.И още е

  4. #4
    Старши алфист madboy's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    София
    Posts
    547

    Default

    И аз бих искал да споделя .Беше през 1986 г , занимавах се с паправки по соц возила и ФОРД .Правех един ФОРД ТАУНУС на един сърбин и когато дойде да се вземе автомобилът , чувам някакъв особен рев от мощен автомобил който влиза на уличката ,излизам и очите ми останаха в АЛФА РОМЕО ДЖУЛИЕТТА 2.0 гледам , гледам бях я виждал по някой западни списания ,които се намираха много трудно , нямаше интернет и кабеларки но на живо БОЖЕ -НЯМАМ ДУМИ ,линия типична само за АЛФА РОМЕО ,нещо което не се вижда всеки ден ,после МИРО (сърбина ) отваря капака и казва нещо от рода ОВО Е АЛФА РОМЕО НИ Е ЖЕНА А Е ЗВЯР ТАКО СЕ ЗОВЕ ,,ДЖУЛИЕТТА,,очите ми останаха и след това ви казвам цял ден коментари с колеги ,АМА ВЯРНО ЛИ Е ДВА ВАЛА ,А ЗАЩО СА И СЛОЖИЛИ ДИСКОВЕТЕ ТАМ , АБЕ ТИЯ ИТАЛИАНЦИ ....оттогава знам защо винаги ми е приятно когато видя и поддържам от тези автомобили .ЛЮБОВ -това е малко -МАНИЯ!!!!!
    -Аз си мисля нещо, мисля си .
    -А защо ?? Не мисли просто се наслаждавай !!!
    Alfa Romeo-eдинственият начин да бъдеш различен !!!

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    199

    Default

    Първото алфа ромео което ми направи впечатление беше една червена жулиета която брамчеше из квартала и явно беше на някви играчи, тва говориме за онея години дето беха актуални тройките на бмв-е Е30 и песни от рода на "О-о-о- тигре тигре......" доста малак сам бил но си я спомням тая жулиета по-на рядко ли са били кво ли незнам ,но се открояваше! Няколко години по-късно си спомням развявайки парцали на Подуене близо до блока на бабами и дядоми пред един блок имаше едно заебано ГТВ е тогава си казах че това е идеала ми за двуврата кола!
    90 2.5 V6
    Croma 1.9 multijet

  6. #6
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Видях я намляна, не ставаше за никакъв чеп след катастрофата...Говоря за една 75-ца.Това беше преди 15 години.
    Смених сума Алфи, обаче винаги съм искал 75.
    Преди 9 месеца се сдобих с такава/ няма да обяснявам през какви перипетий минах/. Сега съм я разглобил. Много работа има по нея, ама не я бързам, макар че нямам търпение да я подкарам и да чуя звука на двулитровия мотор...Необяснимо е...
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    ловеч
    Posts
    597

    Default мачта

    а аз си тарсих кола 1999г и гледам обява алфа жулиетта и си викам аие па да я вида тая кочина.Е видях я покарах я покарах я покарах я и я отнесих веднага.За мен това е идеала за кола.Голяма и ниска муцина, 4 врати,къса и висока задница.Това е за мен Жулиета начин да си бая по различен.

  8. #8

    Default

    И аз се запалих по времето на "ооой тигре тигре",едни познати на наще си взеха две червени 75-ци 2.0 делорто и вебер,аз бях малък тогава и вътре некви ел.стъкла,борд компове,глупости,на всяко излизане бяха напред с вратите и много им се кефех,ние тогава имахме застава и 75 беха некъв ужас за мен,от тогава се запалих по 75,а после и по другите алфи
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  9. #9
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Сещам се как си купихме с брат ми първата - Джулиетата. Било е накъде през 92-93г. Вече бяхме огледали един Сивик- от най-първите с лепенка "5speed" на задницата ; една Кордия с турбо-бензин 1.6 с бързи и бавни скорости ; Нисан някакъв още по-стар ; едно Фуего - такива неща. Ведна автокъща гледаме - Алфа.Тъмно червена ,4 врати ,прашна - доста. Оглеждаме , брат ми вика - кво е това. Ми Алфа 1.6л. 107к.с. 83г. Пробвах я по едни квартални улички и не знам точно какви са ми били мислите , но оставихме Транзита в автокъщата (брат ми нямаше още книжка) платихме я цялата и газ към Сандански. В понеделник сутринта пак в София за прехвърляне. Беше на 1 възрастен човек - диригент на известен хор - сина му я изпратил (от Австрия май) , ама той вика -не е за мен тая кола . Та така. Тогава още не знаех , че ще ме държи толко дълго треската.
    П.П. Ааа , и не беше времето на тигри , радки и тем подобни ами си беше времето на Zooropa , Ahtung baby и Rattle and hum
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  10. #10
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75ts

    Mи значи първя кош в който се качих беше джулиета 1.3 84г. некво червено се водеше,задните калници имаха дупки големи колкото да можеш да влезнеш без проблем в купето,изобщо незнаех за какво става въпрос тогава,но когато потеглихме вече се бех облещил отсекаде,и неможех да повервам кво става,усещането е незабравимо.Втората алфа беше Алфета май 2.4турбодизел 82г,и вече бех сигурен каква марка ще е моя скрап
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  11. #11

    Default ссс

    Аз пък се влюбих в класическите алфи някаде когато бях на 1 - 2 клас....в блока на един приятел имаше семеиство цигани..2ма от тях имаха една много добра жулиета, мисла че беше 2.0.. която като я купиха вадеше невероятен звук..а и беше толкова красива всичко оригинално..но не посмях да се кача да не взема да хвана спин та досега тази алфа седи заебана пред същия блок само че вече "тунингована"....единият мигач жълт другият бял едната джанта такава...другата онакава ....абе разбирате ме циганите и взеха душата...

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •