Results 1 to 13 of 13

Thread: запалване

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    145

    Default запалване

    /Колеги колата ми прави проблем като я паля проблема е следния: вакрвам ключа... въртя и почва да стърже едно гадно....и след няколко секунди си запалва.....
    аз си мисля че е от тпс сенора(датчик) до дриоселовата клапа
    Alfa Romeo 155 просто не е автомобил за "средностатистическия" шофьор, а за спортно амбицирани "шпорачи" и маниаци на италианската марка. АЛФА РОМЕО 155 Silverstone

  2. #2
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    стартера в какво састоияние е колега
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  3. #3
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Стартер
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    145

    Default

    еми каря на ел-конт...и ми казаха че стратера е добре нищу му няма...гледаха го и други майстори ..... и казаха че е от този сензор възможно ли е ?...едно приятелче имаше същия проблем но е със 156...и смени този сензор..... и колата сеоправи(неговият сензор върви комплект с дриоселовата клапа) а на мен ми е отделно
    Alfa Romeo 155 просто не е автомобил за "средностатистическия" шофьор, а за спортно амбицирани "шпорачи" и маниаци на италианската марка. АЛФА РОМЕО 155 Silverstone

  5. #5
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    При мене го има същото стържене,оня ден съвдем случайно слушам същото палене като мооето и си викам -бре тва все едно моята кола-обръщам се-1.7ТС -има нещо гнило в паленето ни!
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  6. #6
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Абе и при мен е интересен звука.
    Има разлика когато е студена и загряла.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Колеги аз съм присъединил се алфист от близо два месеца. Колата ми е Алфа Ромео 155 1.8 ТS 16V 1997 г. Една от изненадите, с които се запознах след притежатието ми първо на немски, а после и френски автомобил, е същият посочен звук. При внимателно вслушване останах с впечатлението, че източникът са ел. моторчетата на клапите на климатроника, респ. термотроника. При загрят автомобил звукът изчезва, но студен ли е силата му е право пропорционална на студенината. Мисля, че това не е проблем стига да не влияе на управлението на клапите, да не говорим за рециркулацията, която може да доведе до съвършенно неприятни проблеми със запотяване на стъклата. Здраве и успехи на всички колеги фенове на Алфа!

  8. #8
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Спечифичения звук е почти при всички 155.... ...не му се коркайте ...идва от стартера ....нищо страшно
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Колеги, интересното е, че звукъкът (стърженето), който се чува при запалване (стартиране) на двигателя продължава и известно време в режим на работа. Стържене от стартера в това положение е невъзможно, най-малкото много бързо ще дефектира. Моето скромно мнение е, че е нещо от клапите в таблото, защото много отчетливо се чува в купето.

  10. #10
    Rosso Corse Wolfy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София / Дупница
    Age
    38
    Posts
    247

    Default

    Quote Originally Posted by bagent
    Колеги, интересното е, че звукъкът (стърженето), който се чува при запалване (стартиране) на двигателя продължава и известно време в режим на работа. Стържене от стартера в това положение е невъзможно, най-малкото много бързо ще дефектира. Моето скромно мнение е, че е нещо от клапите в таблото, защото много отчетливо се чува в купето.
    Грешно си се насочил, колега Послушай съветите за стартера, няма да сбъркаш
    Бивши: 155 2.5 V6, 156 2.4 JTD 150, 166 FL 2.0 CF3
    Настоящи: 155 2.0 8V - първата любов + 155 2.0 16V донор + 155 2.5 V6
    Thank you, VFTI, thank you!

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by bagent
    Колеги, интересното е, че звукъкът (стърженето), който се чува при запалване (стартиране) на двигателя продължава и известно време в режим на работа. Стържене от стартера в това положение е невъзможно, най-малкото много бързо ще дефектира. Моето скромно мнение е, че е нещо от клапите в таблото, защото много отчетливо се чува в купето.
    ...Ако продължава при запален мотор ....явно не връща бендикса ...не е добре!...да го погледне някой майстор...и оправи...клапите нямат нищо общо със стартирането на мотора
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Колеги, явно говорим за различен звук (стържене). За да се появат опасните звуци от бендикса на стартера (образно казано, той трябва да бъде изхвърлен и да задере по "гребена" на маховика) е необходимо да се завърти ключа до крайно положение-на стартер. При мен се появава неприятния звук още при положение "контакт" на ключа, без въобще да е подадено напрежение до стартера. Въпреки, че хипотезите са различни, благодаря за изказаните мнения!

  13. #13
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    ...да, ама не!!...това е савсем друго ....я виж автора как си е формулирал въпроса ......май от там идва объркването
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •