Results 1 to 5 of 5

Thread: Конфигурация на гумите

  1. #1
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default Конфигурация на гумите

    Ще имам ли проблеми ако сложа 195/60/14 отпред и 185/60/14 отзад? Винаги досега съм карал с 4 еднакви гуми та нямам представа.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    80

    Default

    Привет,

    Проблем не знам дали ще има.. но си мисля - защо са ти по широки гуми отпред?
    Аз съм карал с различни през зимата, и да ти кажа - имах усещането, че колата не стои добре на пътя.. Разбира се, в моята конфигурация, по-широките бяха отзад.. и бяха летни..
    Едва ли ще спечелиш нещо, без да загубиш друго - иначе стандартно автомобилите нямаше да идват с 4 еднакви гуми нали?

    Поздрави.
    Alfa Romeo 33 1.7 i.e. '89

  3. #3
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    Прав си, то е логично. Става дума за летни гуми. Просто имам две 185/60 практически нови, които ще отидат отзад и ще купувам 2 нови за предни, та се чудех дали да си взема 185/60 или 195/60.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  4. #4
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Отпред ще стъпва екстра със 195-ките, а за отзад също няма проблем, защото това е размерът за твойта 33 (185/60R14). Аз единствено бих се замислил за разликата във височините на двата размера гуми.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Щом не си 4х4 едва ли има проблем на двете оси да си с различни гуми. Но според мен по-широките/високите трябва да са отзад А от магазина колите са с еднакви гуми, най-вероятно щото така им е по-лесно и по-евтино
    Rover 620Si
    Alfa Romeo 33 Feeling

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •