Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Да питам още нещо. Сори, че все питам ама...

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Да питам още нещо. Сори, че все питам ама...

    Значи пак продължавам с питанията. Дано не съм ви втръснал вече. Но нали все да съм сигурен ето каква случка ми се случава.

    Когато купих колата, още преди 3 седмици или повече отидох веднага на диагностика. Имаше две грешки в ламбда сондата. Едната за нагряването другата за приета максимална стойност. На диаграмата показваше постоянни 0,18 волта, демек сондата умряла. Ауспуха отзад за 3 дена става черен.

    Ходих и при друг диагностик заради еърбега (оправиха го) и м/у другото проверихме пак сондата. Пак същите грешки (на миналата диагностика ги бяхме изчистили). Ясно ще се сменя сондата.

    Смених я с някъква англииска смешна на външен вид, но за 83 лв с отстъпката толкова. Отивам пак при същия който ми оправи еърбега. Закача я на ПЦ-то и дава 1 грешка в подгряването на сондата. И пак 0,18 волта и не мърда. Колата си загря до 90 градуса. Един час работи на празех ход, докато пича мереше с уреда. Оказа се, че нямало маса на сондата. Закачи и той маса отделно и почна да играе волтажа, но много малко. от 0,18 волта до 0,205 волта.

    И каза, че ще го мисли проблема и ме прати да си ходя. И сега тук въпроса е: Някой да предполага какъв точно е проблема?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    човече, прочети темата за лабда сондите. най вероятно са ти сложили "томпсън" . нормално за компютъра на алфа е да не може да разчете сигнала на неоригинална сонда. в такъв случай той си минава в авариен режим и все едно си без сонда. общо взето мнението ми е, че само са ти взели парите за сонда. вземи си бошова сонда по каталожен номер и ще си решиш проблемите. и е добре да намериш сервиз в който да ти направят читава диагностика защото в региона на търново и г. оряховица такъв не съм чувал да има.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  3. #3
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Вариантите в Русе - "Ауто Итал Трейд" и "Итал Кар сервиз". За Итал Трейд-а съм чувал хубави неща, за Итал Кар знам и за сериозна издънка при диагностика на едно JTD. В Итал Трейд-а искат 36 лв. за диагностика на компютър.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Абе къде ме пратихте вие? То да взема да ида в завода на Алфа тогава да ми направят там диагностика, че са най-добрите там

    То като се закачи на компютъра си се вижда какво и е. И в горна има добра диагностика. Намерихме къде е проблема. Сондата не е била подкачена както трябва. И старата също е здрава и май ще я върна нея, защото е бощ оригинална.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by oem
    ...................То като се закачи на компютъра си се вижда какво и е. И в горна има добра диагностика. ................
    Боже, боже....... като знам че там обиколих къде ли не преди година, за елементарно нещо, и всички ми гледаха колата като изкопаемо............едва успяха да ми сменят свещ..., но евала-потиха се се сума ти време и ми взеха 5 лв.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Къде това?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    у горна и търново. имам приятели там и от време на време отскачам. не се учудвай ако понякога мяркаш някоя от колите ми там))))
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fiore
    у горна и търново. имам приятели там и от време на време отскачам. не се учудвай ако понякога мяркаш някоя от колите ми там))))
    Имах пред вид къде точно в горна са ти гледали колата?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    не искам нито да правя реклама на някого нито да го плюя. едното място където-( евала на момчетата )казаха "тази кола не е за нас" е в дясно по посока гарата близо до "колдъс" сервиза на двамата братя- краси и .....забрвих го вече... няма значение едва ли ще ми се наложи нещо да правя в регииона...
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аха, да На мен там ми казаха преди да я купя да не я купувам. Били лембезета, скапи части. Ей такива ми ги наговориха там.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Ми брат аз дадох 200 лв. за сонда не защото ми се даваха. Бях проучил за тия евтините и разбрах, че поне при сондите евтиното излиза скъпо. Купи си оригинална на бош и да ти е мирна главата.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Сложих старата. Проблема е бил в лош контакт на буксата. Сега работи нормално. Тази новата и тя работеше, но явно не е за моята кола. Язък за дето си дадох парите. Повече компромис с неоригинални части няма да правя!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by oem
    .......................( Повече компромис с неоригинални части няма да правя!
    абе ще узреете че слагането на евтини и неоригинални части е по скъпо ама много блъскане на главата в стената ще падне...))
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  14. #14
    Запален алфист de4o's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Димитровград
    Age
    46
    Posts
    104

    Default

    провери в bosch аз си взех оригинална за 120 лв. имат нови цени до скоро беше 300лв
    98.ALFA 156 1.8 T.S. ALFA ROMEO 33 1.4 GT 1300 JUNIOR

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by de4o
    провери в bosch аз си взех оригинална за 120 лв. имат нови цени до скоро беше 300лв
    Е аз скоро питах. По каталожния номер на БОШ беше около 290 лв. оригиналната с кабела и буксата. Какви са тези 120 лв. Ти ме хвърли в мисли!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •