Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: 1.6 боксер ..... (front axle)

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Skopje, Makedonija
    Posts
    107

    Default 1.6 боксер ..... (front axle)

    проблема е следен, имам луфт на бр3. и когато дадам гас и сл слуша се тропане.
    проблема а во бр2 (зголба) или 1 при скоросната кутия (лагери)? имал ли е някои искуство со това?


    Поздрав Кирил

    ALFA 145 1.6 BOXER

  2. #2
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    И на моята е така! От самото начало беше така и си я карам 13000 километра вече и няма промяна. Аз разпитвах насам натам , но никой не ми даде отговор
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #3
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Skopje, Makedonija
    Posts
    107

    Default

    Ми тропането проблем е .... досега карал сам коли на които не тропат, и зато мислех че е проблем, и дека незнам зголобе са за смена???
    ALFA 145 1.6 BOXER

  5. #5

    Default Re: 1.6 боксер ..... (front axle)

    Quote Originally Posted by kirilsk
    проблема е следен, имам луфт на бр3. и когато дадам гас и сл слуша се тропане.
    проблема а во бр2 (зголба) или 1 при скоросната кутия (лагери)? имал ли е някои искуство со това?


    Поздрав Кирил

    колега почти не разбрах какво си писъл но от това което схванах все ми се струва че тропането идва от вътрешното каре колегата val_mcrae имаше същия проблем на купето и тои така по сервизи нагоре надолу и все му казваха че няма проблеми и най на края се оказа самото вътрешно каре смени го и проблема не е проблем вече

  6. #6
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Това е малко по-друго тропане. Не е като да претраква карето при завой. Просто има по-голям луфт ми се струва.
    Много ще се радвам колегите разбиращи от боксери да дадат компетентно мнение
    Явно не е единичен случай!
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder
    Това е малко по-друго тропане. Не е като да претраква карето при завой. Просто има по-голям луфт ми се струва.
    Много ще се радвам колегите разбиращи от боксери да дадат компетентно мнение
    Явно не е единичен случай!
    то при колегата не тропаше само в завои а и направо и наи вече като е наскорост но тои ще обясни макло повече ако му се занимава

  8. #8
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    На моя алфонсо на 1-ва като тръгна по-рязко се чува отпред май повече към дясната страна нещо от рода на скърцане.много е специфичен звука и имаш чувството,че ще ти се откъсне предницата.понякога го прави и като включа на 2-ра.на по-високи предавки не го прави,определено само като е по-голямо напрежението се получава ама не знам от кво е
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    И моята тропа! Едно специфично чукане е, и най-интересното е, че в големи дупки не тропа, а само на малки. На работата ми в двора е с бетонни плочи които има процепи и там най-много тропа...
    Ходих гледаха... Смених, носачи, биалети. И пак от ляво си тропа.
    От какво може да е я дайте идеи колеги.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ssveto
    И моята тропа! Едно специфично чукане е, и най-интересното е, че в големи дупки не тропа, а само на малки. На работата ми в двора е с бетонни плочи които има процепи и там най-много тропа...
    Ходих гледаха... Смених, носачи, биалети. И пак от ляво си тропа.
    От какво може да е я дайте идеи колеги.
    абе колеги проверете ги тея вътрешни карета за да се уверите че не е от тях

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Не може да е от вътрешното ми каре, защото когато тръгвам или спирам не тропа.
    Тропа в движение по малки неравности и дупки и независимо по инерция или на скорост карам.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Skopje, Makedonija
    Posts
    107

    Default

    При мен тропа и при тргване, сигурно е отидено и внатрешното и надворешното каре.
    ALFA 145 1.6 BOXER

  13. #13
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by ssveto
    Не може да е от вътрешното ми каре, защото когато тръгвам или спирам не тропа.
    Тропа в движение по малки неравности и дупки и независимо по инерция или на скорост карам.
    При мене е точно същото! Тропа нещо в краката само при ниска скорост и малки неравности. В дупки не тропа. Викаш, че си сменил носачи и пак тропа? Тъпа работа.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Да.
    Ще си прегледам кормилните накрайници. Но ме съмнява да е от тях - щеше да лопа на повечето дупки. А един колега от форума ме посъветва да видя горе лагерчето на амортисиора, а и тях самите.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  15. #15
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by ssveto
    Да.
    Ще си прегледам кормилните накрайници. Но ме съмнява да е от тях - щеше да лопа на повечето дупки. А един колега от форума ме посъветва да видя горе лагерчето на амортисиора, а и тях самите.
    Да и на мен ми споменаха за това, но при мен тропането е ниско долу в краката и мисля, че не е от това. Горе лагерчетата доколкото ми обясниха може примерно ако на място въртиш волана да се чуват, ако се разбити. А на диагностика на предница, нищо ли не са открили, странна работа.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •