Results 1 to 7 of 7

Thread: Най после излезе...

  1. #1
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default Най после излезе...

    Моята 156-ца след двумесечни родилни мъки излезе от сервиза. Даже я пробвах до Приморско и обратно - 1300 км. За зла участ на петия ден на един бордюр офрасках десния праг - гадост. Прекрасна кола е. Но имам и един проблем. Смених като по книга всички консумативи: ангренаж, климат.ремък, вс. филтри, масло - сложиха ми селения 20К. Оказа се че са ми сложили над горната пъпка на щеката около половин литър повече масло. Така я карах около 800 км. Ама аз съм си перфекционист и източих излишното количество чак в един сервиз в Китен. Сега ми показва на 3/4 под горната пъпка на щеката.
    И сега за проблема - като я запаля независимо гореща или студена ми трака ама точно все едно е JTD а не Т.спарк. Като подам газ до 3-4 хиляди оборота след това работи като бензинова. Иначе да припомня - моделът е 1,8 т.спарк. Иначе си върви добре. Какво ще кажете пичове? Колко ще трябва да се набутам та да я оправя. Въобще опасно ли е това тракане или да я карам така?
    А иначе като я карах из морето цяло Приморско се обръщаше само след 156-цата. Без да се майтапя. Чак ме уручасаха завистливите погледи - затова си ударих прага я.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    темата е дискутирана
    проблема е фабричен и е в механизма за промяна на газоразпределението
    иначе кита който продава производителя струва 7 лева, но смяната му е скъпа защото все едно се сменя ангренажният ремък
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  3. #3
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by hf hpe
    темата е дискутирана
    проблема е фабричен и е в механизма за промяна на газоразпределението
    иначе кита който продава производителя струва 7 лева, но смяната му е скъпа защото все едно се сменя ангренажният ремък
    а на Светльо 147цата що трака и тя, като няма променливи фази ?

    и моята трака де, и на Минко 156цата 1.6 ...
    досадна работа
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  4. #4
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    dobre doshul v otbora na dizelite , vse mi se smejat shtoto traka kato dizel pa sipvam benzin ))
    trakaneto e proizvodsven defekt na tezi dvigateli deto sa 16 V tehnologijata se nricha VVA ili "varible valve actuation " ili neshto takova
    traka zaradi promenlivoto gazorazpredelenie ( elektro hidravlichnijat maslen variator )
    remontvijat komplekt e 7-8 leva i sa 2 ftulki no remonta e 150 leva , problema e che moze i da ne se opravi s remontnija komprekt i moze cjal variator da se kupi koito e 200 leva
    ako ne te drazni zvuka( koito mene mnogo me drazni ) si karai taka az sam taka ot 1 godina ( ot kakto sam si ja kuil )

    ako ti trjabva info za tova drasni shte ti kaza kade ima ( na BOBO na saita mu ima mnogo )

    ako go remontirash kazi kakuv e efekta no znam samo che vanto trade daze mi dadoha diagnostika po telefona za tova trakane a kato ja vidjaha ne se pritesniha che traka
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  5. #5
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    ako ti trjabva info za tova drasni shte ti kaza kade ima ( na BOBO na saita mu ima mnogo )

    ako go remontirash kazi kakuv e efekta no znam samo che vanto trade daze mi dadoha diagnostika po telefona za tova trakane a kato ja vidjaha ne se pritesniha che traka
    1.WP, ако можеш напиши ми тук къде има информация за този проблем.

    2.Аз вчера лично ходих с колата във В.Трейд. Лично Радо я чу и един адаш - Ицо /спец по двигателите/. Само отвориха предния капак, запалих я, като я чуха затвориха капака и ми казаха : "...ако не те дразни звука, можеш да си караш спокойно, ако те дразни - 150 лева...и шума спира". За сега няма да я правя.
    Между другото като бях на морето тогава за пръв път чух този звук. Веднага се обадих на Радо от В.Трейд и той ми направи диагноза още по телефона, както е станало с теб.
    Та това е в общи линии. Ако я поправя ще напиша непременно за резултата, за да знаят хората има ли ефект от смяната на тази джа-джа.
    П.С. на морето един пич ме пита това онова за алфата, даже я похвали , вика "брей много ти е тих дизела бе момче..."
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  6. #6
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    а кога ще я доведеш на среща , да я видим
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  7. #7
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    а кога ще я доведеш на среща , да я видим
    Живот и здраве на някоя от срещите през септември. През лятото неделите не съм в София.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •