Results 1 to 9 of 9

Thread: Една Питанка!

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    22

    Default Една Питанка!

    Колеги, Здравейте имам един проблем и тези дни се глася да одскоча до сервиза да видя какво ще ми кажат, но първо реших да попитам тука защото несъм много сигурен дали ще успея правилно да си формулирам въпросите към тях и дали няма да ми се исмееят
    И така проблема е следния, когато загрее колата губи мощност спира да се ускорява така добре както допреди 10минути примерно когато темп. на двг. е била 60'С и самия звук на двигателя се променя почва да звучи повече като електромотор а не като боксер. Преди месец смених съединителя който наистина си беше за смяна като си мислех че проблема е главно отнего (наистина след смяната имаше коренна промяна и подобрение) но явно има и някаква друга причина. Дали някой от вас колеги е имал подобен проблем и как го е решил, Благодаря ви предварително
    1.3 boxer

  2. #2
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Привет колега ,та по вапроса когато двигателя е студен горивната смес е по-богата, за това върви повече.Но все пак не знам може и от груго да е.Тук колегите повече разбират от мен нека те кажат .

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    22

    Default

    Но разликата е коренна всеедно както съм си карал Алфата и изведнъж съм са качил на някой фиатче.
    1.3 boxer

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Коелгатае прав за сместа като е студена колата е по богата но причини могат да са износване в двигателя докато е студено маслото уплътнява по добре но като загрее се влошава може да е неправилно зацепване на ремъка (ше ме извините ама не знам с какво е 1,3боксера) може да са неподходящи свещи и ред други причини зависи и колко е голяма разликата във вървенето преди и след заграване.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Posts
    165

    Default

    и мойта е така и още не мога да разбера от какво, а все нямам време да отида на диагностика....
    Alfa Romeo 156 SW, 1.9

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Е не се стряскайте ако разликата е малка е нормално все пак при леко загрял мотор горивото е повече.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    166

    Default

    А лесно ли палиш сутрин колега?
    145 1.6boxer

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    22

    Default

    Със паленето нямам никакъв проблем, А за разликата наистина е доста голяма и осезаема. Това ми е ясно че като загреее колата се изключва автоматичния смукача но разликата наистина е осезаема. А също така предърпва на 2-3 предажка на под 2000об. ако това има някаква връзка.
    1.3 boxer

  9. #9
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by kiril_stanev
    Със паленето нямам никакъв проблем, А за разликата наистина е доста голяма и осезаема. Това ми е ясно че като загреее колата се изключва автоматичния смукача но разликата наистина е осезаема. А също така предърпва на 2-3 предажка на под 2000об. ако това има някаква връзка.
    Не знам дали е точно така, но може като ти загрее бензиновата помпа да почва да се ебава, т.е. да връща бензина обратно към резервоара и затова да предърпва, аз имам такъв проблем с Полото, като колата е топла работи по-странно и даже има опрасност да угасне в задръстване и после много трудно пали, трябва да поизстине.
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •