Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47

Thread: Нещо недоволен.

  1. #31
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Connor
    От колко на колко кончета ти я направиха?
    От 140 на не знам колко - не съм я мерил. Но казват, че качва около 35 - 40 коня, т.е. 175 - 180.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  2. #32
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Да възродим малко темата!
    От смяната на турбината с нова(около 1 година),забелязвам,че колата не върви както преди.Няколко пъти ми се отдаваше възможност да я настъпвам,но едвам 190км/ч с много мъки.Усещам я,че над 3000 оборота нещо става мудна(на висока предавка по-се усеща) и реших да отида на диагностика.
    Излезна че няма зададена стойност Target overboost press(не съм много сигурен дали е Target или Mass,но по-запознатите ще го разчетат),а ето и снимката.
    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...0&d=1326008213
    До колкото разбрах от ляво е зададената стойност,а от дясно реалната която е в момента.Ако е така зададената при мен е 0 mbar! Не знам при вас как е но като я настъпя на свободна оборотомера показва около 5000об. но не повече.При диагностиката откачвахме дебитомера за да проверим дали работи но всичко си е ОК.При откачен моментните стойности се покачват от зададените,и след закачане стойностите се изравняват,също така и датчика на колекторите(МАП или МАФ се казва),при откачване също изписа грешка,и диагностика ми вика ,че работи и той!
    Та всичко това ме накара да мисля,че още при смяната на турбото от Реал Турбо нещо са бърникали,защото капака където се закача за диагностика беше отворен и ме навежда на мисълта,че може нещо да са направили да "щадят" турбото.

    Колата е 166 JTD 136k.c, а катализатора е пробит,че беше се затлачил от маслото от издалата фира турбина.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображ.063.jpg  

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Да възродим малко темата!
    От смяната на турбината с нова(около 1 година),забелязвам,че колата не върви както преди.Няколко пъти ми се отдаваше възможност да я настъпвам,но едвам 190км/ч с много мъки.Усещам я,че над 3000 оборота нещо става мудна(на висока предавка по-се усеща) и реших да отида на диагностика.
    Излезна че няма зададена стойност Target overboost press(не съм много сигурен дали е Target или Mass,но по-запознатите ще го разчетат),а ето и снимката.
    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...0&d=1326008213
    До колкото разбрах от ляво е зададената стойност,а от дясно реалната която е в момента.Ако е така зададената при мен е 0 mbar! Не знам при вас как е но като я настъпя на свободна оборотомера показва около 5000об. но не повече.При диагностиката откачвахме дебитомера за да проверим дали работи но всичко си е ОК.При откачен моментните стойности се покачват от зададените,и след закачане стойностите се изравняват,също така и датчика на колекторите(МАП или МАФ се казва),при откачване също изписа грешка,и диагностика ми вика ,че работи и той!
    Та всичко това ме накара да мисля,че още при смяната на турбото от Реал Турбо нещо са бърникали,защото капака където се закача за диагностика беше отворен и ме навежда на мисълта,че може нещо да са направили да "щадят" турбото.

    Колата е 166 JTD 136k.c, а катализатора е пробит,че беше се затлачил от маслото от издалата фира турбина.
    Директно в прав текст ти казвам! От Реал турбо като си вземеш рециклирана или нова турбина и връткат болчето което регулира геометрията, врътни го 2 оборота и колата ще стане както преди че и по добре

  4. #34
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Но защо стойността е 0 там,дали не са пипали нещо те по софтуера!

  5. #35
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Тествай и със на Янислав Карагьозов програмката FiatECUScan. Малко ме съмнява Бош диганостика да не ги хваща стойностите но все пак...

  6. #36
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И да са бърникали твоето турбо е с механично управление. Налягането му не може да се променя софтуерно. Най-добре е да измериш какъв буст прави и ако не стига 1.0 холд да се регулира гейта. Това е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #37
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Директно в прав текст ти казвам! От Реал турбо като си вземеш рециклирана или нова турбина и връткат болчето което регулира геометрията, врътни го 2 оборота и колата ще стане както преди че и по добре
    Мисля да направя направо този номер,значи трябва да развия 2 пълни оборота или!?

  8. #38
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    А според мен проблема изобщо не идва от буста
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #39
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    А според мен проблема изобщо не идва от буста
    Я ЕГР,я дебитомерче
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #40
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    А според мен проблема изобщо не идва от буста
    Еми дай някаква идея,тук в Пловдив толкова са ни и майсторите,Аз ако знам къде да търся проблема, сам щях да се справя!
    А това Буста налягането което прави турбината ли е?Ако е това ония майстор вика ,че е идеално.
    Last edited by popaay; 11-01-2012 at 18:34.

  11. #41
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by popaay View Post
    Еми дай някаква идея,тук в Пловдив толкова са ни и майсторите,Аз ако знам къде да търся проблема, сам щях да се справя!
    Ако можех еднозначно да ти реша проблема във форума досега да съм го направил Проблема може да идва от загуба на бууст през ЕГР-а или недостатъчно постъпваща нафта Причини бол трябва да се гледа внимателно преди да се предприемат драстични мерки (разбирай плащания)
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #42
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Този ЕГР кво го чакаш още че не си го затапил От него файдата ти не я усещаш а му усещаш само проблемите Тури му ламарината та да си сигурен че не е от него та да търсиш проблеми на по малко места
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  13. #43
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    ЕГР е наред на 100%,а налягането на горивото е ОК според диагностиката.Май ще си я карам така,струва ми се малко скопена ама карай.

  14. #44
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Идеята ми е че от ЕГР клапана полза нямаш а може да имаш само проблеми В момента може да е изправен но рано или късно и той си дава фирата А за тромавостта на колата да не би да са барали откъм ангренаж че моята беше със разместено зацепване на валовете и също беше доста мудна А ако не са нагласили клапана за управление на турбината проблема ще е по трудно решим но не невъзможен
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #45
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by iveli View Post
    Идеята ми е че от ЕГР клапана полза нямаш а може да имаш само проблеми В момента може да е изправен но рано или късно и той си дава фирата А за тромавостта на колата да не би да са барали откъм ангренаж че моята беше със разместено зацепване на валовете и също беше доста мудна А ако не са нагласили клапана за управление на турбината проблема ще е по трудно решим но не невъзможен
    Зацепването е проверено поне два пъти в различни сервизи!А за клапана мисля,че от Реал турбо би трябвало да са си свършили работата,като хората.А колата е така от поставянето на турбото от същите,не че не върви,ама не е както преди,а и разхода е малко от горе близо литър!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •