Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Български или италиански ГИ?

  1. #1
    започва да се пристрастява Ghosta's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас/София
    Posts
    61

    Default Български или италиански ГИ?

    Здравейте,

    Решил съм да сложа ГИ на колата (Алфа 2.0ТС), доста я карам и на бензин ми идва вече нанагорно.

    В момента бюджета ми стига за българси ГИ около 1300лв. Необходим ми е съвет относно тези ГИ (в сервиза така и не разбрах точно как се казват, предполагам БСМ, тъй като Фобос в София няма) и по-точно струва ли си да досъбера още около 500-600 за италиански? Има ли осезаема разлика между тях, не конкретно като марка, която да оправдава допълнителните пари (било то като разход, проблеми и т.н.).

    Във форума доста разглеждах темите, но те са за конкретни проблеми, а не като съвет като цяло.

    Също и ако препоръчате читав сервиз където да се монтира (с опит с Алфи) ще съм много благодарен (ходих да питам в сервиза на Руй планина, че ми е много близко, но там гаранцията е 1 година или 30000км, което ми се вижда доста малко).
    156 2.0TS '99


  2. #2
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ами нямам много опит с италианските ГИ, за Фобос - добри впечатления, я пиши едно ЛС на колегата Робигаз или .
    Жокер: поразпитай кой ГИ слагат такситата
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #3
    започва да се пристрастява Ghosta's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас/София
    Posts
    61

    Default

    А знаеш ли Фобос дали има се монтира някъде в София?
    156 2.0TS '99


  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    каквото ти скимне това ще ти монтирам!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    започва да се пристрастява Ghosta's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас/София
    Posts
    61

    Default

    Супер...ето нещо конкректно...Дай повече инфо, какво най-добре може да се сложи на колата до към 1300-1500 на ЛС.

    Благодаря.
    156 2.0TS '99


  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    нали искаш Фобос или БСМ. А защо пишеме глупости , като не съм ти далече и можеш да минеш. Адреса и тел. го има в "Общ тех. раздел" - сервизи и магазини.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7

    Default Re: Български или италиански ГИ?

    Quote Originally Posted by Ghosta
    Здравейте,

    Решил съм да сложа ГИ на колата (Алфа 2.0ТС), доста я карам и на бензин ми идва вече нанагорно.

    В момента бюджета ми стига за българси ГИ около 1300лв. Необходим ми е съвет относно тези ГИ (в сервиза така и не разбрах точно как се казват, предполагам БСМ, тъй като Фобос в София няма) и по-точно струва ли си да досъбера още около 500-600 за италиански? Има ли осезаема разлика между тях, не конкретно като марка, която да оправдава допълнителните пари (било то като разход, проблеми и т.н.).

    Във форума доста разглеждах темите, но те са за конкретни проблеми, а не като съвет като цяло.

    Също и ако препоръчате читав сервиз където да се монтира (с опит с Алфи) ще съм много благодарен (ходих да питам в сервиза на Руй планина, че ми е много близко, но там гаранцията е 1 година или 30000км, което ми се вижда доста малко).
    На мен ми сложиха ГИ БСМ за 1300 лв, доволен съм, имам си кабел, изтеглих и софта, и нямам проблеми, на Мареата ми слагаха газово там, сега и на Алфата, поиграха си доста щото съм претенциозен, и смея да кажа че се справиха добре......Ако те интересува ми пиши на ЛС да ти кажа тел и място да си контактуваш сам....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Аз съм си изказал впечатленията в една тема малко по-надолу в раздела, но няма да наблягам тук в подробности за да не бъда пак критикуван. Пък аз съм супер доволен и си свиркам

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Разликата м/у българските и италианските уредби е от земята до небето. А БСМ е дъното, просто няма такъв кенеф. Не знам защо си вкарвате таралеж в гащите за 200лв разлика, но то си е ваша работа. Все си мисля, че ако можеш да извадиш 1300лв за един откровен боклук, то можеш да извадиш и 1500 за нещо качествено.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ratamahata
    А БСМ е дъното, просто няма такъв кенеф.
    Ми лично аз не съм съгласен.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Че какво му е на българският ГИ. http://stargas-bg.com/system-injection аз прочетох добри отзиви за него

  12. #12
    започва да се пристрастява Ghosta's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас/София
    Posts
    61

    Default

    Quote Originally Posted by ratamahata
    Разликата м/у българските и италианските уредби е от земята до небето. А БСМ е дъното, просто няма такъв кенеф. Не знам защо си вкарвате таралеж в гащите за 200лв разлика, но то си е ваша работа. Все си мисля, че ако можеш да извадиш 1300лв за един откровен боклук, то можеш да извадиш и 1500 за нещо качествено.
    Кой читав италиански ГИ струва 1500? Дай някакви примери, аз като проверявах цените им са към 1800...
    156 2.0TS '99


  13. #13
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by ratamahata
    Разликата м/у българските и италианските уредби е от земята до небето. А БСМ е дъното, просто няма такъв кенеф. Не знам защо си вкарвате таралеж в гащите за 200лв разлика, но то си е ваша работа. Все си мисля, че ако можеш да извадиш 1300лв за един откровен боклук, то можеш да извадиш и 1500 за нещо качествено.
    Колега, рекламите в подписите са забранени!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  14. #14
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Ти си кенеф!

    Quote Originally Posted by ratamahata
    Разликата м/у българските и италианските уредби е от земята до небето. А БСМ е дъното, просто няма такъв кенеф. Не знам защо си вкарвате таралеж в гащите за 200лв разлика, но то си е ваша работа. Все си мисля, че ако можеш да извадиш 1300лв за един откровен боклук, то можеш да извадиш и 1500 за нещо качествено.
    Наистина "кенефа" е друго нещо дето го ползват хора които нямат културата да отидат по биологична нужда до тоалетната, а също не знаят, че BSM-KARGAS е един много приличен газов инжекцион с Бг. софтуер! С такъв, вече минах 19х.км. и чак сега смених фитърчетата! Просто е безупречен!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Наистина "кенефа" е друго нещо дето го ползват хора които нямат културата да отидат по биологична нужда до тоалетната, а също не знаят, че BSM-KARGAS е един много приличен газов инжекцион с Бг. софтуер! С такъв, вече минах 19х.км. и чак сега смених фитърчетата! Просто е безупречен!
    Каза поредният служител на БСМ, изпуснат в интернет пространството да сее новината за зараждането на нещо велико в технологичната история на човечеството. И от какво си доволен ако не е тайна, че колата върви ли . То и ако я бутам надоло по баира пак ще върви. Много компетентно изказване, сигорно така говорят културните хора като излезнат от "тоалетната".

    Относно добра италиянска уредба за 1500лв - Stefanelli
    http://www.stefanelli-bg.com/
    За 1800лв може да се сложи най-доброто което се предлага в БГ - Bigas.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •