Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Български или италиански ГИ?

  1. #16
    започва да се пристрастява Ghosta's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас/София
    Posts
    61

    Default

    С какво BIGAS е по-добро от конкуренцията? Визирам най-вече българските. Няма проблем, ще отделя още 500лв, но трябва да знам защо ги давам. Това е по-добро...ок....с какво е по-добро обаче? Трябва да има обосновка, което ще помогне на много колеги....

    Говорих с Роби, единствен се ангажира с нещо конкретно,да даде консултация и да отговори на въпросите ми, но ми е много трудно да се измъкна преди празниците от работа.....така че се надявам за момента на форума.
    156 2.0TS '99


  2. #17
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #18
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    С какво BIGAS е по-добро от конкуренцията? Визирам най-вече българските. Няма проблем, ще отделя още 500лв, но трябва да знам защо ги давам. Това е по-добро...ок....с какво е по-добро обаче? Трябва да има обосновка, което ще помогне на много колеги....
    Ами нека да започнем с това, че Bigas съществуват и разработват системи за алтернативни горива от 30 години, докато БСМ правят Бардолини от около 2-3 години. От тук започвам с основните технически характеристики:

    1. Инжекторната рейка
    - Bigas - Инжекторната рейка (Biagiotti FAST) си е тяхна разработка, това е рейката с едни от най-бързите времена на впръскване в света. Впръсква газта под много високо налягане в цилиндрите, от тук следва и никаква разлика в динамиката на автомобила.
    - БСМ - Инжекторните им рейки са Rail и Matrix. Това са най-лошите рейки които съществуват в момента. Най-евтините и най-бавните. С такива рейки са най-евтините уредби които може да се намерят на пазара.

    2. Изпарителя
    - Bigas - отново тяхна разработка, от 140kW до 280kW.
    - БСМ - до 174kW. Преди няколко месеца са преговаряли с Bigas да слагат техни изпарители. Това няма да се случи :P Наскоро са говорили с BRC. Там не знам какво ще стане, но очевидно знаят колко са им надеждни изпарителите.

    Bigas правят уредби за всички двигатели за които се сетите. Искам да видя как ще сложите БСМ на V12 или на някой механичен инжекцион. Доколкото знам в София има Порше Кайен на метан с Bigas.

    От тук нататък, който се интересува да чете :
    http://www.bigas-bg.com/p1.htm

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by ratamahata
    И от какво си доволен ако не е тайна, че колата върви ли . То и ако я бутам надоло по баира пак ще върви. Много компетентно изказване, сигорно така говорят културните хора като излезнат от "тоалетната"
    Въпреки че не питаш мен, аз бих казал мнението си - Мареата ми мина близо 30000 км от септември 2007 когато и сложиха БСМ до сега без никакъв проблем с газта, проблемите си ги създавах аз като вече от няма и къде се чудех какви настройки да си блъсна по кабела на лаптопа - то не бяха промяна на времена, спортни, икономични и прочее - гърч отвсякъде.....сега и на Алфата сложих същото.....и засега е същото......
    Ми нямам причина да съм недоволен.....не съм сляп подръжник на българското, но пък не съм и на мнение че западното винаги е по - добро......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #20
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Така е!

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    Quote Originally Posted by ratamahata
    И от какво си доволен ако не е тайна, че колата върви ли . То и ако я бутам надоло по баира пак ще върви. Много компетентно изказване, сигорно така говорят културните хора като излезнат от "тоалетната"
    Въпреки че не питаш мен, аз бих казал мнението си - Мареата ми мина близо 30000 км от септември 2007 когато и сложиха БСМ до сега без никакъв проблем с газта, проблемите си ги създавах аз като вече от няма и къде се чудех какви настройки да си блъсна по кабела на лаптопа - то не бяха промяна на времена, спортни, икономични и прочее - гърч отвсякъде.....сега и на Алфата сложих същото.....и засега е същото......
    Ми нямам причина да съм недоволен.....не съм сляп подръжник на българското, но пък не съм и на мнение че западното винаги е по - добро......
    Абсолютно! Това исках да разбере и колегата ratamahata и не разбирам за какво се газира толкова с тези изцепки
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    15

    Default

    Въпреки че не питаш мен, аз бих казал мнението си - Мареата ми мина близо 30000 км от септември 2007 когато и сложиха БСМ до сега без никакъв проблем с газта, проблемите си ги създавах аз като вече от няма и къде се чудех какви настройки да си блъсна по кабела на лаптопа - то не бяха промяна на времена, спортни, икономични и прочее - гърч отвсякъде.....сега и на Алфата сложих същото.....и засега е същото......
    Ами само да те питам нещо преди да приключа въпроса. Защо ти е трябвало да пипаш настройките на уредбата, щом е била перфектна? Аз лично ако имам кола която се държи перфектно, няма да тръгна да я човъркам просто така за ташака . Май не е била толкова перфектна?

    А още нещо, спомена че си си създал проблеми сам, като си започнал да си играеш със софтуера. Нали уж било много просто да настроиш с отличният български софтуер уредбата . Не ме разбирай погрешно, и на мен ми е идвало да си изям мъдите като почна да ровя в този брутално заталачен софтуер на Бардолини.

    Това е от мен. От тук нататък ви оставям да се самозаблуждавате (с което се справяте отлично )

  7. #22
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    ЗА БОГА БРАТЯ........... ВЕЛИК ДЕН ИДВА! МИР ЗА ВСИЧКИ ! БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by ratamahata
    Ами само да те питам нещо преди да приключа въпроса. Защо ти е трябвало да пипаш настройките на уредбата, щом е била перфектна? Аз лично ако имам кола която се държи перфектно, няма да тръгна да я човъркам просто така за ташака . Май не е била толкова перфектна?

    А още нещо, спомена че си си създал проблеми сам, като си започнал да си играеш със софтуера. Нали уж било много просто да настроиш с отличният български софтуер уредбата . Не ме разбирай погрешно, и на мен ми е идвало да си изям мъдите като почна да ровя в този брутално заталачен софтуер на Бардолини.
    Ми пич, човъркам си, щото съм любознателен бре - интересно ми е ако направя това, какво ще стане, ако бъзикна тука, ако повиша тук и там, ако намаля другаде - все пак съм си сейвал стандартните настройки и ако нещо се огелпи мога да си ги възтановя - интересно ми беше кога ми гори повече, кога по малко, аз освен любител на скороста, съм и любител на икономичното каране - затва си човърках из софта, не изкарвай че съм оправял кусури.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Подобен тон не се толерира в този форум

    Уважавам познанията Ви, но няма да търпя повторно подобни изказвания от никой от потребителите на този форум

    Последните няколко мнения ще ги изтрия като ненужен спам
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  10. #25
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Quote Originally Posted by robygas
    каквото ти скимне това ще ти монтирам!
    колега здравеи на моита 155 ца сложихме преди около година фобос и никакви проблеми само че до едно време
    чистиха ми дузите на бенца и ми обаркаха кабелите на реиката за гаста и от тогава си има едно придарпване на на независимо коия и да е предавка на ниска скорост

    може ли да ми кажеш как са цветовете по последователност от лияво на диясно на реиката на дузите на гаста
    сега ми са
    1/биял_червен, 2/зелен-червен, 3/сив_червен,4 син_червен

    но си мислия че не беха така преди благодария ти предварително
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  11. #26

    Default

    За BSM мога да споделя само хубави неща, имам две коли, едната е Бардолини а другата с Кар Газ.
    Монтирани са в различни сервизи, но и двете коли работят безупречно, като моята навъртя над 90 000км. за две години, а на жена ми е съвсем нова.
    Явно ratamahata е решил да оплюе всичко конкурентно и да остане сам на пазара ?
    Само да не забравя че българските уредби не може да ги стигне по цени, Кар Газ ми я монтираха на 950 лева, може да не е идеалната уредба, но ми върши чудесна работа и нямам никакви проблеми .

    Интересно ми е защо предлагате Бардолини, след като е дъното на уредбите.
    Last edited by urko; 01-12-2008 at 22:26.

  12. #27
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Монтираха ми Фобос за 1300лв. Колата върви перфектно, харчи газ колкото и бензин, има 3 режима на каране и индикатор колко е пълна бутилката. Всичко е вързано с бордовия комп. - какво повече...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  13. #28

    Default

    Че кво му е на Бардолинито??
    2 години карам никви ядове...
    '99 156 1.9 JTD SP3

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Alfoso View Post
    Че кво му е на Бардолинито??
    2 години карам никви ядове...
    аз пък съм с АЦ и нямам никакви проблеми вече 2 месеца на 6200 оборота си прехвърля обратно на бензин докато ги бутне под тези и върви и работи доста прилично смея да твърдя

    http://stargasvedrare.com/ceni.html

    имат доста интересни автомобили на които са монтирали от тази марка газов инжекцион
    Last edited by Христо_Сираков; 05-01-2009 at 10:36.

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by ico83 View Post
    имат доста интересни автомобили на които са монтирали от тази марка газов инжекцион
    Даммм разботят доста добре но има един проблем. Говорим за СТАГ200 че е в пласмасова кутия която не е хермитизирана и може да има проблеми с електрониката от влага прах и....
    На мен се падна честа да слагам на една кола газ от която сигорно има само няколко бройки в БГ.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 8eda3a686ae80fe537e2cc4dedf6a503.jpg   f4e7fb746374a4e017566ed9e4e38cf7.jpg  

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •