Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Обороти и моторче за празен ход

  1. #16
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    В момента положението е следното: на празен ход оборотите са около 500 при което ДВГ работи нормално, без да тресе. На моменти обаче об. падат с около 50-60 /на око/ при което ДВГ започва да тресе, не гасне, но е на границата. Ако в този момент подам газ колата изобщо не реагира. След 2-3 отпускания и натискания на педала за газта изведнъж нещо сякаш се отпушва и колата се форсира нормално. Това се случва и когато колата е в движение, обикновено на по-ниските обороти. Притеснява ме, че така е опасна за каране - ако изпреварвам на нагорнище или дори на равно и спре да поема газ може и някоя беля да стане.
    Кабелите са оригиналните, а свещите твърдо са над 100К така че са си за смяна и бездруго.
    "Неразпозната неизправност" означавало, че проблемът не е свързан с електрониката. Тези уреди не можели да идентифицират механични, електрически и т.н. грешки.
    Някой със 16V сменял ли е скоро кабели за да ми препоръча марка, че се оплакват от турски боклуци. За свещите се спрях на Denso IK20.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  2. #17
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Здравй колега свещите добре си ги избрал -добро качество на добра цена = 5-6 лв. бр. , за кабели вземи Бош -добро качество на добра цена = 20 -25 лв. Гарантирам ,че промяна ще има ,но ме съмнява да е само оттова ,според мен са доста неизправностите но за сметка на това са дребни ! Имах същия проблем , мога да те насочя какво да побутваш ! Свещи,кабели на свещите ,входящ ток към бубината ,ламда сонда , моторче за празен ход ,вакум маркучи и дюзи , горивен филтър , почистване с контактен спрей всички букси и свръзки , невярвам някой майстор да направи всичко това ,защото са дрболийки но ти гарантирам ,че ако направиш тея интервенции ще забравиш за проблема !
    Успех !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  3. #18
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    Благодаря за идеите. Ще ги осъществявам поетапно. Засега съм почистил моторчето за празен ход. Утре като сменям свещите и кабелите ще видят и горивния филтър. Ако пак няма ефект ще търся някъде да ми почистят дюзите /някой знае ли във Варна къде го правят с ултразвук?/ Ако и това не помогне вдигам ръце и си я карам такава каквато си е.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  4. #19
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    Смених свещите с Денсо K20PBR по 8 лв./бр. но кабели не успяхме да намерим подходящи и остана за утре. Въпреки това има осезателна разлика - оборотомерът пак показва 500 об/мин на празен ход, но ДВГ спря да тресе и колата форсира нормално на всякакви обороти. Няма и загуба на мощност. На два светофара се случих на pole position и така се изстрелях че ще трябва да си купувам някакво увеличаващо огледало за обратно виждане че много бързо ги изгубвам тези след мен
    Кажете някакви читави кабели, че два са направо за боклука.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  5. #20
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    Сложих кабели Тесла за Мицубиши лансер, тъй като за Алфа не успях да намеря. Смених дистрибуторната капачка и палеца на делкото. След всичко направено дотук подобрението е чувствително във всички аспекти: стабилни обороти на празен ход, никакви вибрации, форсиране, мощност и ускорение като за Алфа. Утре ще сменя горивния филтър. В сервиза ме посъветваха вместо да вадя дюзите и да ги чистя с ултразвук да сипя добавка за инжекцион и си взех една на STP. При първото зареждане с бензин ще я сипя и ще видим какъв ще е резултата.
    В крайна сметка се оказа прав колегата RAIDER който писа, че причините са дребни но са няколко.
    Весели празници на всички.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  6. #21
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Въпрос - къде се намира въпросното моторче за празен ход и някакви тънкости покрай сваляне/чистене/поставяне ?
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •