Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Обороти и моторче за празен ход

  1. #1
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default Обороти и моторче за празен ход

    Тъй като колата понякога гаснеше необяснимо на празен ход и не поемаше газ, се поразрових из форума и видях че много колеги препоръчват промиване на моторчето /клапата/ за празен ход. Промих го обилно с WD-40, на следващата сутрин го монтирах и установих нещо много странно. Оборотите на празен ход са 500, като варират до към 520-530 и това покачване и спадане е много равномерно. Винаги досега при нормална работа оборотите на празен ход са били около 950, както си е по книжката. Възможно ли е оборотомера да не точита правилно? Най-странното е че въпреки ниските обороти колата не тресе, даже скоростният лост почти не вибрира. Всъщност претриса по 1-2 пъти на минути приблизително. Като изключа ДВГ се чува една детонация някъде откъм ауспуха.
    Някой има ли идея каква може да е причината?
    Май ще се ходи на сервиз. Някой имал ли е работа със свестен майстор по ДВГ във Варна? Някъде мярнах името Севдалин, в района на гарата -там ли е още?
    Бе то стана цяла новела, но пък "с питане до Цариград се стига"
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  2. #2
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Обади се на Севдалин, а човека който ги разбира уж най наще коли се казва Бончо и работи в сервиза на Севдалин.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  3. #3
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    Благодаря. Ще отида утре да я видят защото чувствам че нещо не е съвсем на ред.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  4. #4
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    По-добре му звънни на Севдо, защото доколкото знам са доста заети - 0888/ 759-343
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  5. #5
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    Говорих със Севдалин. Каза че проблемът не е за тях и ме праща в "Киров-Бош" с/у Метро. Там имали диагностичен център. Ами утре отивам и ще ви пиша за резултата. Дано да е +.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  6. #6
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Да кажеш задължително какъв е резулатата,че и аз съм същия. На празен ход към 550об/м и проблеми с прекъсвача имам (поне по товав което показва оборотомера между 5500 и 6000 )
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  7. #7
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    Греда! В събота не работят!
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  8. #8
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Тук в края на клипчето се виждат оборотите на празен ход. Пак са около 500 ,но ДВГ е 1.3 с карбуратор Не звучи зле ,както вие казахте и за вашите 33-ки, но такива обороти и на мен ми се струват притеснително ниски

    http://www.youtube.com/watch?v=kbitFuT1p7U
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  9. #9
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    колега оборотите трябва да са около 950-980 роне за моя мотор са такива обаче не знам за инжекциона да ли имат разлика с карбураторния двигател
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  10. #10
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Оборотите са ти повече от добре !
    А и колицата си я бива , 4х4 ли е ?
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  11. #11
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    Ако въпросът е към мен: не, не е 4x4.
    Що се отнася до оборотите от 15 г. я карам тая кола и досега винаги са били около 950 пък и толкова пише в книжката на колата. Според мен нещо оборотомера не отчита вярно защото досега паднеха ли оборотите под 750 тресеше здравата а сега при 500 не тресе. Надявам се в понеделник да разбера нещо.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  12. #12
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    да прав си при мен разликата е 50-70 оборота ро малко
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  13. #13
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    Ходих първо при Галин. Неговият уред откри две грешки: 1. Вентил обезвъздушаване на резервоар-прекъсване/свързване на маса. 2. Неразпозната неизправност. За 20 лв. толкова. Каза ми да отида при Ицо, който имал италиански тестер и можел по-точно да локализира проблема. Отидох. Неговият уред отчете една грешка: Неразпозната неизправност. Тук платих 25 лв. Ицо ми обясни, че това означава че причината не е в електрониката и трябва да се търси другаде. Той беше сигурен, както и Галин междупрочем, че проблемът е в свещите/кабелите.
    Утре тръгвам на лов за свещи и кабели.
    Та това е. Засега.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  14. #14
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by pfloyd
    Ходих първо при Галин. Неговият уред откри две грешки: 1. Вентил обезвъздушаване на резервоар-прекъсване/свързване на маса. 2. Неразпозната неизправност. За 20 лв. толкова. Каза ми да отида при Ицо, който имал италиански тестер и можел по-точно да локализира проблема. Отидох. Неговият уред отчете една грешка: Неразпозната неизправност. Тук платих 25 лв. Ицо ми обясни, че това означава че причината не е в електрониката и трябва да се търси другаде. Той беше сигурен, както и Галин междупрочем, че проблемът е в свещите/кабелите.
    Утре тръгвам на лов за свещи и кабели.
    Та това е. Засега.
    Дано има положителна промяна след новите кабели и свещи Загуба на мощност отчиташ ли?
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  15. #15
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by pfloyd
    Ходих първо при Галин. Неговият уред откри две грешки: 1. Вентил обезвъздушаване на резервоар-прекъсване/свързване на маса. 2. Неразпозната неизправност. За 20 лв. толкова. Каза ми да отида при Ицо, който имал италиански тестер и можел по-точно да локализира проблема. Отидох. Неговият уред отчете една грешка: Неразпозната неизправност. Тук платих 25 лв. Ицо ми обясни, че това означава че причината не е в електрониката и трябва да се търси другаде. Той беше сигурен, както и Галин междупрочем, че проблемът е в свещите/кабелите.
    Утре тръгвам на лов за свещи и кабели.
    Та това е. Засега.
    Как не ги беше грях да ти вземат парите Какво значи неразпозната неизправност Какво общо има свещите и кабелите с оборотите при 16ка боксер Виж дали скоро си ги сменял и ако идва края си купи иначе не се набутвай с пари.Намери някой с 16ка работеща и пробвайте нейните свещи и кабели.Ебаси как можеш да нямаш проблем в електрониката пък да има неразпозната грешка-шок и ужас
    Иначе колата форсирали се вървили си добре?Виж си винтчета на дроселите.Виж и четирите вакумчета дали са си вкарани по местата да не са се извадили или напукани.Свещите или кабелите или работят или не-се едно полубременна Свали свещите ако са почернели хвърляй ама да ги смениш заради оборотите за първи път чувам
    Помисли преди да се набуташ още пари по-добре ела до София при свестни майстори
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •