Results 1 to 12 of 12

Thread: Въпрос за алфа 156 2.0 селеспиид

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default Въпрос за алфа 156 2.0 селеспиид

    На място като включа на скорост се тресе колата, като е на нулева работи нормално, в движение също работи нормално, какво може да е?
    Това стана вчера. Може ли ниакой да помогне със съвет.

  2. #2
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default Re: Въпрос за алфа 156 2.0 селеспиид

    Ами напиши и годината, иначе тия след 2002 май, не създават проблеми, поне големи де
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #3
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Малко се преексспонира темата с годината на производство на робота. сега вече стана и 2002... Робота принципно при добро обслужване не създава абсолютно никакви проблеми. Както и да е...
    Колега ако напишеш малко повече подробности няма да е излишно. Не видях и точно коя година е колата. Като начало бих те посъветвал да извадиш куплунга на робота и да го почистиш с контакт спрей или вездесъщото ВД40. Като се замисля е възможно да имаш проблеми и с управлението на съединителя и колата да се опитва веднага да тръгне без да си и подал газ.Напиши все пак подробности как се държи.....освен че тресе.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  4. #4
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    А каква е вероятността да прави така, ако робота се нуждае от "обучение"?
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  5. #5
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Възможно е, но информацията е много оскъдна. Твърде вероятно е една диагностика с изчистване на грешки на робота да свърши работа..-ВАНТО...
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default

    Днес бях във Ванто, при Боян, оказа се че трябва обучение на робота и центровка на лоста за управление на съединителя. Всичко беше ОК. Боян, тъй като е свалена тръбата на въздуховода реши да почисти клапата и стана друго нещо започна при сприало полужение да държи високи обороти 2000 пада на 1500 и пак ги дига, няма грешшка на компа. Сменихме дебитометъра. С новия и стария е едно и също.Свали клапата и дросела почисти ги, и пак същото, остана за след празниците. Някой да знае случайно да има бушон на дебитометъра?, колата е юни 1999, 1,5 година я карам, не съм имал никакжи проблеми досега, никога не са се изменяли оборотите така на празен ход, какво стана с едно почистване на клапата така и не разбрахме, инацхе в движение няма никакъж проблем, забравих проверихме и двигателя на празен ход със потенциометъра с екзаминера, работи нормално. Някакви идеи или насоки?

  7. #7
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    тъй като е свалена тръбата на въздуховода реши да почисти клапата и стана друго нещо започна при сприало полужение да държи високи обороти 2000 пада на 1500 и пак ги дига, няма грешшка на компа.
    Когато сменях термостат пак се сваля въздуховода и като закачихме всичко, се получи твоята ситуация.
    Бяхме разбутали жилото на газта и не бяхме закачили буксата на дебитомера!
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by dnv_soft
    Днес бях във Ванто, при Боян, оказа се че трябва обучение на робота и центровка на лоста за управление на съединителя. Всичко беше ОК. Боян, тъй като е свалена тръбата на въздуховода реши да почисти клапата и стана друго нещо започна при сприало полужение да държи високи обороти 2000 пада на 1500 и пак ги дига, няма грешшка на компа. Сменихме дебитометъра. С новия и стария е едно и също.Свали клапата и дросела почисти ги, и пак същото, остана за след празниците. Някой да знае случайно да има бушон на дебитометъра?, колата е юни 1999, 1,5 година я карам, не съм имал никакжи проблеми досега, никога не са се изменяли оборотите така на празен ход, какво стана с едно почистване на клапата така и не разбрахме, инацхе в движение няма никакъж проблем, забравих проверихме и двигателя на празен ход със потенциометъра с екзаминера, работи нормално. Някакви идеи или насоки?
    И аз съм имал същия проблем след почистване колата държеше 2000 като е студена а като загрее пада на 1500 и ги мени здраво. Попитах един познат и ми каза че трябва адаптация на дросела защото е заел ново положение след почистването и сага компа се шашка за това има проблем. Отидох в един сервиз на Бош и им казвам искам адаптация на компа а те почват да търсят пропуск на въздух по системата след това се съгласиха след като им обясних че съм чистил дросела и от тогава се е получило занулиха я направих една врътка пооправи се зачачиха я пак и за занулиха завъртях още 5 км и се оправи колата.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by dnv_soft
    Днес бях във Ванто, при Боян, оказа се че трябва обучение на робота и центровка на лоста за управление на съединителя. Всичко беше ОК. Боян, тъй като е свалена тръбата на въздуховода реши да почисти клапата и стана друго нещо започна при сприало полужение да държи високи обороти 2000 пада на 1500 и пак ги дига, няма грешшка на компа. Сменихме дебитометъра. С новия и стария е едно и също.Свали клапата и дросела почисти ги, и пак същото, остана за след празниците. Някой да знае случайно да има бушон на дебитометъра?, колата е юни 1999, 1,5 година я карам, не съм имал никакжи проблеми досега, никога не са се изменяли оборотите така на празен ход, какво стана с едно почистване на клапата така и не разбрахме, инацхе в движение няма никакъж проблем, забравих проверихме и двигателя на празен ход със потенциометъра с екзаминера, работи нормално. Някакви идеи или насоки?
    След почистване на дросел и при абсолютно същите симптоми сменях МПХ. Като отворихме старото зъбчатките се бяха как да кажа "поизяли", изтъркали абе беше се преселило на едно по-добро място.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default

    Благодаря колеги за информацията, ще проверя и сменя всичко за което говорите !!!

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default

    Колеги, не се наложи да сменям нищо, оказа се настройка на дросел клапата на стенд, защото се е получило износване на някои части и компютъра за почва да смята грешно, сега колата работи отлично - 850-950 оборота на празен ход, а беше ужасно 2500 -1500, постоянно менене, след изчистжане на клапата. Оказа се че не трябва да се бърза с безразборно купуване на части и смени, които не водят до нищо. Всичко, което ми струва като пари тази настройка е 65 лв. Благодаря на всички отзовали се на въпроса ми !!! Мислех, че това менене, на оборотите няма лесно решение, а се оказа по-просто отколкото очаквах. Благодаря !!!

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default

    За пълнота да ви кажа: Моята 156 -ца е юни, 1999 2.0 селеспиид и дросел клапата ми е BOSCH 0 205 003 052. Това го давам за пълнота.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •