Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: (Май) Ще се става АЛФИСТ!

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default (Май) Ще се става АЛФИСТ!

    Здравейте...от много време гледам за Алфа 147, но все на кофти екземпляри попадам...тия дни гледах една от кв.Орландовци...с рег Номер С6663...мисля.?! тъмно кафява, към черна отива цвета...2.0ТС.
    Ходих с едно момче, познат който е автомонтьор да я чуе...на пръв поглед каза че е добра, но нещо го притеснявало "малко шумния" двигател...каза че е по-шумен от нормален бензинов...имало някакво тракане от страната на ангренажа ли нещо такова ми каза...От прочетеното тук във форума...Диагнозата според мен е прецакан вариатор...Колко горе долу ще ми вземат за ремонта му...?Като цяло колата е много готина, но утре ще я водя на диагностика и ако е наред я взимам и ще ви се похваля...

    Ако някой знае нещо повече за въпросната Алфа от орландовци "С6663..." да свирка. Има я обявена за продан в мобиле.бг за 14200 лв
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    частите за вариатора струват 15 лв и ще ти ги сменят заедно със смяната на ремъците но мако се наложи да се смяня целия вариатор е към 350лв само вариатора самота смяна е между 70-150лв. Между другото в орландовци мисля беше и сервиа на Бобо може да се свържес с него и да я погледне за да разбереш дали е от вариатор или нещо друго
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=10814
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    започва да се пристрастява alfamicin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    94

    Default

    Колега,знам за колата задочно!В смисъл познавам предишния и собственик и колата докато беше при него не имала ядове.
    Ако искаш,мога да разпитам за нея защото имам приятели в орландовци които се познават със сегашния и собсвеник!
    Все пак я закарай на сервиз/на бобо сервиза е точно в орландовци/.
    ALFA 159 SW 2.4 jtdm Q-Tronic 2010
    ALFA 156 SW 1.9 16V jtd 2005 - EX
    ALFA 156 2.0 TS 1999 - EX
    ALFA 155 1.8 TS 1993 - EX

  4. #4
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ъ?? Предишен собственик? Мен сегашния ми каза, че я е вкарал от германия преди 5 месеца?!
    Инфо за колата ми трябва спешно, така че всяка информация ще е ценна за мен и ще съм много благодарен ако разпиташ за нея
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #5
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Човек, отиваш на диагностика и това е, какво очакваш да ти кажат тука?
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  6. #6
    започва да се пристрастява alfamicin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    94

    Default

    Значи,колата е вкарана преди около една година-информация от предишния собственик и е карана от жена(сега кара алфа брера)!
    Той съответно твърди че колата като я е продал е била в перфектно състояние!
    А сегашния собственик я продава защото си е купил накакво ауди!
    Все пак ако имаш повече въпроси мога да проверя повече инфо и от друго място!
    ALFA 159 SW 2.4 jtdm Q-Tronic 2010
    ALFA 156 SW 1.9 16V jtd 2005 - EX
    ALFA 156 2.0 TS 1999 - EX
    ALFA 155 1.8 TS 1993 - EX

  7. #7
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by fred
    Човек, отиваш на диагностика и това е, какво очакваш да ти кажат тука?
    Утре съм на диагностика...това е ясно...Питах човека, защото казва че знае собственика...Очаквам да ми каже евентуално, ако колата е била удряна или нещо по-сериозно да е правено по двигателя...Нали все пак се е познавал с предишния собственик лично?!?

    Използвам темата също и да попитам :

    1.Колко е данъка на тази кола 2.0 150 коня 12.2002 година?
    2.Сегашния собственик казва, че до сега не е плащал данъци? Това значи ли, че ще ме карат мен да плащам и за времето, преди да стане моя собственост?
    3.Ще я взимам евентуално през лизингова къща...Как вървят лихвите някой знае ли? Има ли "подводни" камъни?
    4.Застраховката е на 4 вноски...до сега са платени 2...другите трябва аз да платя...При евентуално ПТП, полицата е на името на предния собственик...ще мога ли да завеждам щета Аз или ще искат присъствие и на титуляра от полицата?

    Мерси предварително
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #8
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    С няколко думи,може и таралеж да си сложиш в гащите.От последният ти пост съдя по това.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Колега Екстриим обоснови се малко Така с този "риторичен" отговор не ми помагаш много
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd
    Quote Originally Posted by fred
    Човек, отиваш на диагностика и това е, какво очакваш да ти кажат тука?
    Утре съм на диагностика...това е ясно...Питах човека, защото казва че знае собственика...Очаквам да ми каже евентуално, ако колата е била удряна или нещо по-сериозно да е правено по двигателя...Нали все пак се е познавал с предишния собственик лично?!?

    Използвам темата също и да попитам :

    1.Колко е данъка на тази кола 2.0 150 коня 12.2002 година?
    2.Сегашния собственик казва, че до сега не е плащал данъци? Това значи ли, че ще ме карат мен да плащам и за времето, преди да стане моя собственост?
    3.Ще я взимам евентуално през лизингова къща...Как вървят лихвите някой знае ли? Има ли "подводни" камъни?
    4.Застраховката е на 4 вноски...до сега са платени 2...другите трябва аз да платя...При евентуално ПТП, полицата е на името на предния собственик...ще мога ли да завеждам щета Аз или ще искат присъствие и на титуляра от полицата?

    Мерси предварително
    1. Моя данък за 2.0 155 коня е около 225лв
    2. Плащаш данък само за периода, за който е била твоя.....един вид от когато си я придобил до продажбата и....
    3. Лизинга......зависи от много неща....зависи коя компания...
    4. Като вземеш колата (ако) отивате и ти правят БЕЗПЛАТНО анекс на полицата и тя вече е на твое име и си я доизплащаш и ти си титуляр...
    ...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  11. #11
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    2. Плащаш данък само за периода, за който е била твоя.....един вид от когато си я придобил до продажбата и....
    Без белешка за платен данак от продавача не може да се прехвърли колата.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  12. #12
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Мерси много хора!!

    Без белешка за платен данак от продавача не може да се прехвърли колата.
    Е да, но аз ще я купувам на лизинг и тя няма да е на мое име докато не я изплатя напълно?! При такова положение как седят нещата?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #13
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    с този номер няма как да е внесена преди 5 месеца, защото щеше да е СА
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Не съм 100% сигурен но може да е С, от бракувана кола.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  15. #15
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd
    Quote Originally Posted by fred
    Човек, отиваш на диагностика и това е, какво очакваш да ти кажат тука?
    Утре съм на диагностика...това е ясно...Питах човека, защото казва че знае собственика...Очаквам да ми каже евентуално, ако колата е била удряна или нещо по-сериозно да е правено по двигателя...Нали все пак се е познавал с предишния собственик лично?!?

    Използвам темата също и да попитам :

    1.Колко е данъка на тази кола 2.0 150 коня 12.2002 година?
    2.Сегашния собственик казва, че до сега не е плащал данъци? Това значи ли, че ще ме карат мен да плащам и за времето, преди да стане моя собственост?
    3.Ще я взимам евентуално през лизингова къща...Как вървят лихвите някой знае ли? Има ли "подводни" камъни?
    4.Застраховката е на 4 вноски...до сега са платени 2...другите трябва аз да платя...При евентуално ПТП, полицата е на името на предния собственик...ще мога ли да завеждам щета Аз или ще искат присъствие и на титуляра от полицата?

    Мерси предварително

    Данъка за миналата година беше около 250 лева, за тая май е същият, защото се окепазиха при гласувнето.
    Но това с данъците-ако я правиш, чрез нотариус, както си е редно, той няма за може да я продаде, ако не представи бележка за платен данък, а ти ще дължиш данък от момента на купуването.
    Ако е с лизинг има лихва и не е малка, а на практика колата е собственост на къщата, докато не я изплатиш-по добре я плати накуп, ако можеш.
    За застраховката не знам, май не става така.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •