Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Струва ли си?

  1. #1
    започва да се пристрастява alf 164's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default Струва ли си?

    Ще започна с това че съм нов във форума.Книжка имам от 2 години но нямам кола...скоро почнах работа и от около месец два започнах и да карам кола.... 164 естествено! По точно 164 бензинка на 2000 кубика...скоро обаче нещо взе да не пали ..маи ще се окаже от акумулатора почти сигурно но не е на 100 про. Та на шефа му доиде до гуша от нея и я продава...аз обаче така се вманиячих в тая кола че май ще взема да я купя и ще попълните с още един член фенклуба ...не знам дали си струва обаче...колата е 94 (по неговите думи поне) , аз си мисля че 94 няма с тая решетка и тва табло но както и да е ще разбера тия дни и ще пиша пак..купена е 2004 ...сигурен съм че ще има нужда от ремонтец но доколко сериозен ше е нз преди 2 месеца и правеха ремонти за ок 600 кинта ..ще пиша пак какви точно допълнително както и какво трябва да се прави по нея още според неговите виждания плиюс задулжителния акумулатор...жулната е тук таме по брони тук таме драсната абе...на външен вид не е много добре но мене ме интересува да върви.....та ако може да ми кажете дали си струва...цената е ВИП 1400 кинта кат за мене . не съм карам много коли ...но тва за мене е самолет и ако се пипне ше стане оше по добре..дадах я и на едно приятелче с повече опит да покара ..беше меко казано изумен Бтв от бургас съм ..ако реша да я купувам да ме насочвате къде да я видя на диагностика преди тва няма да е зле...Благодаря предварително!
    166 2.4 JTD 140 hp+chip '02 отскоро
    164 2.0 ТS 147 hp '92 my ex-, but my 1st love

  2. #2
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Колега,
    че помагаме с каквото можем - дай само малко повече инфо за колата ? И ако имаш снимки ще е най-добре.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  3. #3
    започва да се пристрастява alf 164's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    здрасти пак....новото което знам е че се оказах прав..колата си е точно '92 както си и знаех...видях го сега случайно в документите по ремонта от който сега ще ви напиша какво е сменено на в средата на февруари месец-
    1.Смяна въжета ръчна спирачка
    2.Смяна предни спирачни дискове
    3.Смяна предни носачи
    4.Смяна предни накладки
    5.Смяна пръстени на делка
    6.Дем/монтаж капак клапани-смяна гарнитура
    7Смяна пистов ремък
    8.Смяна лагери на предни амортисиори
    9.Смяна външен ляв маншон предна полуоска
    10. Реглаж сходимост на автомобила

    всичко това с труда и всички части е излязло 1089 лв. с ДДС
    Пропуснах да кажа че в момента колата е с няква хидравлика купена от морга...но върви според мен добре с нея...оригиналната му се разбила нещо ..замалко да се утрепе..дал я на ремонт но докато чака купил от няква морга друга ...та в цената ми дава и оригиналната вече отремонтирана хидравлика.....тва е като инфо зе сега ...Дайте някви мнения (въпреки че почти съм решил да се мятам напред с рогата и квото стане че тая кола така ми влезе под кожата
    166 2.4 JTD 140 hp+chip '02 отскоро
    164 2.0 ТS 147 hp '92 my ex-, but my 1st love

  4. #4
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Ако не я щеш за 1400 , дай я на мене за тез пари.Или си купи голф 2 112коня,без климатик,без хидравлика,без шумоизолация,без дизаин от Пининфарина,без релета на фаровете,без чупещ волан,без ел. стъкла,без багажник с ел отваряне,без централно и ел отваряне на резервоара,без подгряване и ел настройка на огледалата,без акумулатора да е разположен отзад,без гинератор 85А,без хидравлична помпа на съединителя,без радиатор на който не му текат гумичките,без системата за аванс на смукателния вал,без да е туйн спарк и много други неща за 2000лв.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Вземай я и имай предвид, че така или иначе ще стане и 3 и 4000лв с времето, да не стане "аз я взех за 1000 как пък да не и направя сега ремонт за еди колко си" Гледане и подръжка му е майката Иначе ще има да се псувате. И 15градско да не те плашат

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    започва да се пристрастява iv4oto_77@abv.bg's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    61

    Default

    колега защо плашите момчето с тоя разход мойта е същата и при спокойно каране дава не повече от 11 градско ако я настъпи 17-20

  7. #7
    Catch Me If You Can ! GRANDEsportivo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Pazardjik<=>Sofia
    Age
    36
    Posts
    349

    Default

    за тези коли не се казва колко гори, а колко върви :P
    Alfa Romeo 164 Super T.SPARK

  8. #8
    започва да се пристрастява alf 164's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    мерси за мненията момчета.....тези дни ще я карам да я погледнат какво евентуално куца и трябва да се сменя...със сигурност знам за акумулатора и филтър за климатика..
    166 2.4 JTD 140 hp+chip '02 отскоро
    164 2.0 ТS 147 hp '92 my ex-, but my 1st love

  9. #9

    Default

    се пак трябва да бъдем и реалисти, поддръжката на тази кола не е една от най ефтините, знам го от личен опит както и всички който карат и са карали такава кола, ако зимаш примерно 500лв. заплата няма смисъл да я купуваш, няма да ти стигат
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  10. #10
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by MaVrUt
    се пак трябва да бъдем и реалисти, поддръжката на тази кола не е една от най ефтините, знам го от личен опит както и всички който карат и са карали такава кола, ако зимаш примерно 500лв. заплата няма смисъл да я купуваш, няма да ти стигат

    Недей плаши колегата бре. Какви са тия 500 лева, какво е това чудо? Може би имаш предвид, че кефа от карането е голям и само ще сипва бензин, който сега е 2.20 близо?

    Първо - адаш здрасти и добре дошъл. Мога да ти кажа, че това е уникална кола. Поне за мене. Второ - свикни с мисълта обаче, като идеш в магазин за най-елементарните части да те гледат като идиоти. Особено, когато поисках 8 свещи "Денсо" за Алфа Ромео 164 2.0 Туинспарк , а продавача каза: "Чакай бе, т`ва 8 цилиндрово ли е?"
    Доста време мина да му обяснявам, че "Туинспарка" е с по 2 свещи на цилиндър и от там идва името му. Дори за достоверност му дигах и капака. Продължаваше да гледа така . В края на краищата не успях да си купя свещи, защото в техния каталог ги нямаше.

    Вярно е, че не е евтина като ГОЛФ 2 и 3 или пък Ауди 80, ама пък и кефа не е същия. А и за частите - има тема за взаимозаменяеми части. Скачай за тея пари и не му мисли толко. И я пази от "Майстори" ...
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  11. #11
    започва да се пристрастява alf 164's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    еми....то аз май вече си реших....тия дни ще я взимам..прсто в момента не е в града но съм уговорил вече нещата.Идея нямам колко ще излезе прехвърлянето обаче ..едва ли ще е много ..доколкото знам се определя от цената..процент от нея май някакъв. лошата финансова новина за мене от днес е че трябва да купувам летни гуми обаче.. че в момента е със зимни...което ще рече нещо като 120 кинта за бройка (поне така ми казаха) .Не знам 2 ръка колко са...но сигурно ще са наполовина..БТВ май имало някъв теч от маслото ..каза че май е от скобите на някво маркуче..трябва да се види тая работа
    166 2.4 JTD 140 hp+chip '02 отскоро
    164 2.0 ТS 147 hp '92 my ex-, but my 1st love

  12. #12

    Default

    ми ко да го плаша, той сам трябва да прецени, аз лично мойта съм я карал 2км. ама кефа беше един път, чуствах се като сицилиански мафиот хахаха
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  13. #13
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Само нема да се пуашиш . Зависи как е карана и поддържана колата , особено в България - тука само "майстори" . Както каза Iltcho във всеки магазин ще те гледат като извънземни и ще се чудят какво е това което им искаш , ефтина поддръжка според джоба , но ако сравняваш с Опел Астра или Голф 2 и 3 нямат нишо общо , примерно заден амортисьор за Астра е 38-40 лв за нашите е 160 лв но пък не се и троши толкова лесно а и не трябва да имаш братовчед автобояджия
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  14. #14
    започва да се пристрастява alf 164's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    55

    Default

    IN THE CLUB БАТКИИИ.... клуба на мзаохистите може да е верно както казвате. Днеска я докарах колата към бургас от ямбол....карнобат-бургас....210 повече не посмях просто...иначе като че ли още поемаше ....клуба се увеличава с 1 за жалост на MILEN76 май че...
    166 2.4 JTD 140 hp+chip '02 отскоро
    164 2.0 ТS 147 hp '92 my ex-, but my 1st love

  15. #15
    Анти Тунинг alfaracer's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Русе
    Age
    39
    Posts
    344

    Default

    Абе мойта що неще повече от 210 ,мамка му.
    Alfa164 T.S 148++ HP
    Alfa156 T.S 144 - коня, ама на хартия.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •