Results 1 to 14 of 14

Thread: ve molam pomognetemi vo mojot izbor na alfa 156

  1. #1

    Default ve molam pomognetemi vo mojot izbor na alfa 156

    Zdravo na site jas sum nov na forumov od Makedonija se nadevam deka ce me razberete sakam da kupam alfa romeo 156 pa me zanima koj motor e podobar i kolku e potrosnata na 1.8 / 2.0 i 1.9 jtd /2.4 jtd unapred vi blagodaram na site ve ocekuvam da pisite

  2. #2
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default

    spored men 1,8 e po ikonomichen ot 2.0 i po evtin za podrajka ot dizela.ne znam kak e v makedonia ama pro nas dizela e 2,20 leva, a benzina 2.10 leva.Az lichno ne vijdam goliam smisal da se kupuva dizel.
    156 1.8 TS '98

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    sliven@kardjali
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by dyni
    spored men 1,8 e po ikonomichen ot 2.0 i po evtin za podrajka ot dizela.ne znam kak e v makedonia ama pro nas dizela e 2,20 leva, a benzina 2.10 leva.Az lichno ne vijdam goliam smisal da se kupuva dizel.
    на първо четене дизела гори по малко а върви като бензинка и няма свещи за 250-300лв и разните му там вариатори и други глупости , които да се разчукват и да работи като обикновен дизел на опел примерно!!!! и не ми се вярва 1,8 да е по икономичен от 2.0 все пак 2.0 е по мощен и по лесно си достига необходимите обороти за скороста. все пак колегите с бензинки да кажат те са по в час.
    alfa 156jtd sportwagon

  4. #4
    Запален алфист mi6onski's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    34
    Posts
    263

    Default

    Ще те разберем ми нали македонския ние сме го измислили
    аз лично мисля, че 2.00 е по-добре аз скоро я взех и аз много се чудих,но накрая до този извод стигнах и съм доволен
    иначе дизелите си имат техните проблеми много често във форума забелязвам проблеми с турбината
    иначе колеги какъв е тоя бензин по 2,10

  5. #5
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    1,8 гори повече от 2,0. От бензиновите според мен най добрия е V6 но най оптималният като цена за поддръжка и динамични качества е 2,0. Ако е дизел-2,4
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #6
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    аз карам 1.8 доволен съм от разхода и от поддръжката за другите мотори не мога да кажа
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    2.0 има повече ролки по ремаците. Има стабилизиращи валове. От това по трудно и по скъпичко за обслужване, но не е кой знае колко много.

    Аз карам с 1.8 мотор, но съм чувал, че разхода м/у 1.8 и 2.0 е почти еднакъв. И аз искам 2.0 мотор, но колата която купих беше в много добро състояние. Като, че нова я купих и прижалих 10-те коня отгоре на 2.0 мотор. А и то в градски условия няма къде да бягаш чак толкова. Може би 2.0 е по-добрия вариянт за ивън града.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by encho
    Quote Originally Posted by dyni
    spored men 1,8 e po ikonomichen ot 2.0 i po evtin za podrajka ot dizela.ne znam kak e v makedonia ama pro nas dizela e 2,20 leva, a benzina 2.10 leva.Az lichno ne vijdam goliam smisal da se kupuva dizel.
    на първо четене дизела гори по малко а върви като бензинка и няма свещи за 250-300лв и разните му там вариатори и други глупости , които да се разчукват и да работи като обикновен дизел на опел примерно!!!! и не ми се вярва 1,8 да е по икономичен от 2.0 все пак 2.0 е по мощен и по лесно си достига необходимите обороти за скороста. все пак колегите с бензинки да кажат те са по в час.

    Дизела обаче има турбо, което струва повече от свещите и вариатора, дебитометър накуп и отгоре -само уточнение де
    Иначе и аз съм за 2 бензинов, разлика няма голяма в харченето, от това което съм чел по форума, аз си го предпочитам.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #9
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Due litri
    Sedici valvole
    Cento cinquanta cinque cavalli

    Сори, не се стърпях ...

  10. #10
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Друже, в Македония не е ли забранен вносът на стари автомобили? Ако ще си взимаш Алфа гледай да е по-нова, което автоматично значи ДИЗЕЛ!
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD
    Друже, в Македония не е ли забранен вносът на стари автомобили? Ако ще си взимаш Алфа гледай да е по-нова, което автоматично значи ДИЗЕЛ!
    Da vo pravo si za toa deka kaj nas ne se carinat postari koli za alfa ili fijat mora da bide 2002/3god minimum dodeka za drugite vozila moze i postari ali sepak jas najdov resenie za toa taka da postanav bugarski drzavjanin i sum so dvojno drzavjansvo sepak i jas sum so vas vo evropska unija zatoa baram kola da kupam na bugarski tablici taka da mozam slobodno da ja vozam vo makedonija

  12. #12

    Default

    Vi blagodaram na site sto se obiduvate da mi pomognite vo mojot izbor na alfa vnimatelno ja pregleduvam vasiot natpis i se nadevam deka ce ima uste povejce soveti od vas za da mi pomognite vo mojot izbor.

  13. #13
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    абе има 1000 такива теми колега оти не потърси първо , ке намериш много мнения точно по тая тема .... хиляди
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  14. #14
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan
    Quote Originally Posted by RPWWD
    Друже, в Македония не е ли забранен вносът на стари автомобили? Ако ще си взимаш Алфа гледай да е по-нова, което автоматично значи ДИЗЕЛ!
    Da vo pravo si za toa deka kaj nas ne se carinat postari koli za alfa ili fijat mora da bide 2002/3god minimum dodeka za drugite vozila moze i postari ali sepak jas najdov resenie za toa taka da postanav bugarski drzavjanin i sum so dvojno drzavjansvo sepak i jas sum so vas vo evropska unija zatoa baram kola da kupam na bugarski tablici taka da mozam slobodno da ja vozam vo makedonija
    Успех, и чакаме снимки, а ако можеш да дойдеш на някоя среща - още по-добре
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •