Results 1 to 12 of 12

Thread: НЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ колата си на ГЛУПАЦИТЕ срещу басейн СПАРТАК !

  1. #1

    Default НЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ колата си на ГЛУПАЦИТЕ срещу басейн СПАРТАК !

    Колеги, за ваше добро е. Не ходете за каквото и да е било при теЯ пед@ли.
    Закарах кола да ми сложат газова уредба. Освен че ме накараха да вися от 8 до 9:30, когато дойде въобще някой (а ми казаха да отида в 8ч), след това висях до 11ч. докато въобще някой започне да се занимава с колата. После още 2ч. докато ми кажат, че ще отнеме цял ден, та да си ходя.

    През времето в което бях там и те "работеха" видях как се поставя газова бутилка на мястото на резервната гума - поръчва се по-голяма бутилка от мястото което има, а след това с флекс, чук и длето се преоформя каросерията, така че ТЯХНАТА грешка да се заличи. Сещате се как "НЯМА" да хване корозия там където трошиха и рязаха, сещате се колко е коректно, само за да си прикрият грешката от собственика, да потрошат задницата, вместо да поръчат нова бутилка. (това във времето, когато собственикът го нямаше)

    Все пак си оставих колата, с идеята, че не е толкова трудно, на кола с карбуратор, да се сложи газ, при липса на каквито и да е усложнения, като поставяне на по-специална бутилка и тн. Съвсем прост set-up на проста кола.

    За какво го разправям това, ще попитате - защото, ТЕЗИ МАЛОУМНИЦИ, като са източвали охладителната система, не са я напълнили !!! Резултатът, е че имам сега да правя гарнитура на главата, ремонта по думи на техника ми, който прави колата от както е в България, ще струва "скромните" 700 лева с труд. Естествено нищо не мога да докажа и направя на онези гейчета, но поне мога да ви предупредя НЕ ХОДЕТЕ ТАМ, ако не искате, след това желанието за икономия, да ви излезе +ХХХХ лева, заради ТЯХНАТА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ !

  2. #2

    Default Re: НЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ колата си на ГЛУПАЦИТЕ срещу басейн СПАРТ

    само ще кажа, че колата като ми се прави, каквото и да е по нея, аз съм до нея, и не я оставям без мен никъде, майстори много, принципно добри неща съм чувал за тези там, но...

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  3. #3
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Съжаляваме за проблемите ти колега, винаги съм казвал че ядовете с АГУ се дължат на "майстори" а не на факта че тази ли онази кола не ставала за АГУ.
    Много кофти тая работа с гарнитурата на главата, че като няма течност и датчиците за температура на повечето коли не работят...
    А бе срещни ги тия по късна доба....и действай!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  4. #4
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Цървули!

    Възможно ли е в тая наша "столица" да се навъдят толкова цървули!
    А беше за пример едно време! Колеги, ако сте истински Софиянци по добре идете в провинцията да си оправите колите!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  5. #5

    Default Re: НЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ колата си на ГЛУПАЦИТЕ срещу басейн СПАРТ

    Quote Originally Posted by raiders
    само ще кажа, че колата като ми се прави, каквото и да е по нея, аз съм до нея, и не я оставям без мен никъде, майстори много, принципно добри неща съм чувал за тези там, но...
    Абсолютно - никога не оставям колата си без да гледам какво се прави по нея......никогиш....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Ходил съм при тях преди години с Форд-а защото от високо обороти гаснеше, настроиха го и, взеха 30 лв и си тръгвам, по Черни връх с 80км изключвам от скорост и колата гасне. Моментало обратно и ми казаха, че плочката е монтирана кофти и нищо не можело да се направи. Аз поисках да ми върнат парите, но те казаха, че са я настройвали и това се плащало, а това че нищо не са направили си е мой проблем.

    ИДИОТИ. Просто ми писна от идиоти.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  7. #7
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Когато си търсих сервиз за да ми поставят инжекцион същите педераси ми казаха,че за тези коли няма инжекцион не може да стане и т.н.,което малко ме учуди от тогава все се каня да прескоча да им покажа как това което не става рабти безупречно вече 15000км.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Абе майстор ли е удряй с лопатата . . Е има малки изключения при които лопатата им е малко Майтап, майсторите да не подскачат

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default Re: НЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ колата си на ГЛУПАЦИТЕ срещу басейн СПАРТ

    Quote Originally Posted by HEPBAKA
    ... като са източвали охладителната система, не са я напълнили !!!
    Добре де , като е без охл. течност как въобще е работила на газ?
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Що да не работи изпарителя замръзва, газта влиза в двг течна и това е. Те до последно не са я източили, само колкото да не тече докато я осират

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Когато си купих колата газовия инжекцион не работеше заради някакъв датчик(над 100лв.).Майстора забоде в буксата на датчика едно съпротивление или нещо подобно и всичко заспа срещу 5лв.
    След няколко месеца на газ започна да работи на три цилиндъра и отивам пак при тях(Спартак) и човека каза:
    -Оооо изгорял инжектор,трудно се намира и е към320лв. защото са комплект 4-те
    -Аз му викам а защо мирише на газ от зад
    -Защото е изгорял в отворено положение.
    Прибрах се разглобих кутийката на инжекторите на съставни частички и открих малко парченце няма и 1мм. гума или пластмаса,отстраних,сглобих и вече 2месеца си я карам.
    А ако не разбирах нищо щях да му дам 350лв. за същата операция.
    ААА казвам му:-Тука нещо мирише яко на газ при мотора и му показвам къде омазнява
    -Карай това не е проблем
    След няколко дни от нетърпимата миризма решавам пак сам да се захващам с газта.Отварям капака сутринта паля и прехвърлям и какво да видя,фучи газ от мястото(редуцил винтила) което му показах на всички посоки.Смених едно О-пръстенче на цена от 0,15лв. и е ОК.Ами ако беше прехвърчала само една искра дее..ба и майстору
    За съжаление в София само там съм открил софт за Tartarini и нямам никакъв избор.Дано не ми се налага да ходя повече там.

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  12. #12
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by JORDANGT
    За съжаление в София само там съм открил софт за Tartarini и нямам никакъв избор.Дано не ми се налага да ходя повече там.
    Даже не знаех ,че има софт. за Тартарини там. но ако ти се наложи има едни колеги до Майчин дом на "Цар Борис ІІІ" , малко преди Княжево. Доколкото знам работят само с Тартарини.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •