Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Озвучение в 33

  1. #1
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default Озвучение в 33

    Здравейте. Смятам да си спретна скромна музика в колата - нещо от предна/задна линия и суб. Въпроса ми е отпред къде евентуално може да се монтират говорители (среди и високи)? Знам, че на пластмасата където е на дупки се слагат, но не ми се струва сполучлива идея в предвид тежеста на говорителите ? Не ми се режат врати ... абе дайте неква идея ?!
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  2. #2
    Запален алфист moonkiss's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    109

    Default

    Здрасти, незнам какъв е проблема че много хора не искат да си режат корите. Без жертви няма напредък. Ако сложиш говорител на определеното място в колата забрави за музика, можеш да извлечеш само звук но какъв......

    Аз си сложих преди много време двукомпонентен 13 см. паинер в предните врати. След като изрязох кората на вратата си направих фланец от дърво за да не опира магнита на говорителя в ел-машинката на стъклата. (пищялките) високите ги сложих на мястото определено за говорители. На задната кора изрязох и сложих 6х9 инча трилентови паинер и каса в багажника с 10 инчов паинер. Всичко това отзад се захранва с 500 вата амплифер 4 канален сони експлоид и цд панасоник. Комбинацията е добра но не е отлична. Спрямо качество и цена е перфектна комбинация . Ако искаш снимки утре ще снимам а сега виж тази , как е кората на вратата. Не е кои знае колко красиво но поне свири доста прилично. Поздрави.
    Alfa 33 VL-1.3 karb2 & Fiat Punto 1.7td ELX


  3. #3
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Давай снимки да видиме,че тоя проблем наистина е голям с рязането на корите.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  4. #4
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    За вратите ясно, а на пластмасите как се закрепят пищялките ... не ми казвай, че го правиш със свинска опашка Чакам снимки!
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  5. #5
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    От вътре на вратата долу ниско от към предните колoнки могат да се поставят 13" без изобщо да стърчат(няма нужда от фланци),само трябва да се изреже едно парченце ламарина(около 5см).За целта можеш да си вземеш говорители с по-тънък,но по-щирок магнит(аз си сложих такива Pioneer).А за под таблото трябва да има едни пластмасови заводски държачи на които се монтира малките говорители които са стандартен размер и след това в едни улеи се нанизват и това им е точно определеното място.За съжаление на две от трите ми 33-ки липсваха тези фланци.Ако колата е Имола е кофти защото там вече има едни дупки в корите.Отзад бях сложил по два говорителя Pioneer на подвижната и на неподвижната кора + MP3 Pioneer и повярвай ми комбинацията беще доста добра па макар и без буфер(все пак и газова бутилка + буфер = без багажник)

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  6. #6
    Запален алфист moonkiss's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    109

    Default

    Да може и да станат 13-ки без фланци ама трудно, цпециално тези които сложих искаха фланци.Даже на дясната врата се наложи да подложа моторчето на стъклата с 2мм шаиби защото опираше. На мен не ми пречи че стърчат, а фланците тапицирах с черен вълнен плат. После ще снимам че сега правя закуска на щерка ми. Поздрави.
    Alfa 33 VL-1.3 karb2 & Fiat Punto 1.7td ELX


  7. #7
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Ето как съм монтирал 6.5" -ва компонентна система hELIX. Това е еинственото място, на което мойеше да се сложи мидбаса без фланци ( е резнах няколко милиметра ламарина, но само това) и мн ми хареса монтирането на високите, получи се мн ефективно. Иначе аз съм с Pioneer 8-ма серия. Тази компонентна с-ма + елипси 6x9 и суб 12" Hertz и стъпало. За мен това е най - добрата комбинация която може да се направи ( без да стане прекалено натруфено )
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  8. #8
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Тия пищялки на какво се държат там ?
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  9. #9
    Запален алфист moonkiss's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    109

    Default

    Ами аз моите ги лепих с двустрано залепваща лепенка и две години не са мръднали. Ако мислиш че ще се отлепят , ти гарантирам че няма.
    Днес не можах да направя снимки че почти цял ден вали дъжд, но при първа възможност ще ги кача.
    Alfa 33 VL-1.3 karb2 & Fiat Punto 1.7td ELX


  10. #10
    Запален алфист moonkiss's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    109

    Default

    ето няколко снимки от по близък план.
    Alfa 33 VL-1.3 karb2 & Fiat Punto 1.7td ELX


  11. #11
    Запален алфист moonkiss's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    109

    Default

    а ето и изодзади.....
    Alfa 33 VL-1.3 karb2 & Fiat Punto 1.7td ELX


  12. #12
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Пищялките направо са заспали, а пък аз си мислех, че говорителя трябва да се набута от вътрешната страна на пластмасите. Мерси за снимките ... не ми е много ясна технологията дето се прилага върху вратите, но от тук от там помощ си мисля, че ще се справя.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  13. #13
    Запален алфист moonkiss's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    109

    Default

    Колата ми е мръсничка , но не съм я вадил от около два месеца. Правя си ремонт на фаровете , сложих си лупи ,сменях седалки и такива работи.
    Alfa 33 VL-1.3 karb2 & Fiat Punto 1.7td ELX


  14. #14
    започва да се пристрастява pfloyd's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    75

    Default

    Мястото на говорителите е наистина ЗАД пластмасовата решетка,така се предпазват от механични повреди. На колегата просто така му харесва повече, но според мен е малко рисковано.
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer 16V

  15. #15
    Запален алфист moonkiss's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    109

    Default

    Да наистина ако можеш да сложиш пищялките зад решетката ще е по добре. На мен ми беше писнало цял ден да режа , тапицирам фланци , да пасвам и т.н. , а за пищялките трябваше някаква стоика да се избачка. На другия ден си спомням тръгвах на почивка и ги залепих с двоино залепващата лепенка и така си останаха.
    Alfa 33 VL-1.3 karb2 & Fiat Punto 1.7td ELX


Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •