Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Прекъсва километража

  1. #1
    Guest

    Default Прекъсва километража

    Здравейте! Моля за помощ! На 164-ката ми километража прекъсва. Когато запаля стрелката на километража подскача леко и после си отчита до някой момент в който сам спре без сътресения или докато се изгаси колата. Ако при палене не подскочи, изобщо не работи (както е в повечето случаи). Свалях таблото и чистих клемите но няма резултат. Ако някой знае нещо по въпроса моля да ми даде съвет!!!

  2. #2
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    step 1 :
    otvori i prezapoi vazmozno e da ima studeni spoiki
    ako li ne
    step 2 : datchika za kilometraza no njamam pred mene dokumentacijata za 164 za da pogledna kade se namira

    a i kato go udarish pochva li da bachka ?ako e taka "go to step 1"
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #3
    Guest

    Default

    Благодаря за отговора. Значи, с удряне по таблото ефект няма, не започва работа, също не му влияят и дупки и сътресения на автомобила. Ако проблема е в датчика то моля за инфо къде се намира и подлежи ли на ремонт, въпреки че предполагам че ще има изваждане за нов!

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    48

    Default

    Za sajalenie ne se remontira.I az ne pomnq to4no kade be6e no te sa dva.Ediniq e za zadnite svetlini.Toi se vijda nai dobre kato se svali podkalnika na lqvata gyma.Ako go nameri6 iztegli my kabela i vi6 dali svetqt svetlinite na zadna.Drygiq e za kilometraja.Tarsi go nqkade.I pri men e ne6to podobno.Pone ne otkazva de ama otvreme navreme na svetofara vdigam 50-60-120 kolkoto si iska.Originalen e kam 40-60 evro ta ako ti iskat pove4e zna4i te mentqt.No nai veroqtno sa kleqsali klemite.

  5. #5

    Default

    Аз имах същия проблем стрелката подскача спира когато поиска
    с удар се оправяше до време и после спря напълно
    свалих километража и сменихме 2 чипа които за мое учудване се продаваха в магазин за ел.компоненти струваха към 10лв.
    и сега нямам проблеми
    и аз мислех че е от датчика но тои се оказа напълно здрав

  6. #6
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    аз карам 164 супер 2.0 144коня,датчика и се намира до щеката на маслото на скоростната кутия,има букса ,която може да се достигне и отгоре,откачаш я и караш,ако не отчита значи е тя!А датчика можеш да го видиш само на канал или повдигач:заставаш под колата.точно под мястото на шофьора,търсиш щеката на кутията,на една педда в дясно от нея,УСПЕХ!!!

  7. #7
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    22.01.04 г., 00:50 - до днес
    Почти 7 години по-късно колега ... малко закъснял отговора ми се струва.
    Гледайте датите преди да вадите темите от архива .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  8. #8
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Даже в тази тема съм писал още с първия си ник.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  9. #9
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    видях ама късно,помъчих се да го изтрия,но не съм успял!

  10. #10
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    22.01.04 г., 00:50 - до днес
    Почти 7 години по-късно колега ... малко закъснял отговора ми се струва.
    Гледайте датите преди да вадите темите от архива .
    По-добре късно, отколкото никога. Sunny - четеш ли за срещата на 05.12. И хора дошли с автобуси или влаци приемаме
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  11. #11

    Default

    айде и аз с неработещ километраж,знам си скоростта по оборотите гледам ама ме изнервя гадно си е,от време на време се включва 1 път в месеца за малко и после пак умира,като не ми работи километража не ми работят и долу като зануля 0.000 зелените нули така си седи.от къде да тръгна сам мога ли да ровя да разбера от какво е.

  12. #12
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    опитай първо с буксата на скоростната кутия,виж по-горе в темата,ако не стане с почистване....датчика,ако и така не тръгне....виж публикацията на ALFA33...

  13. #13

    Default

    да мерси изчетох ги,днеска карах 200 км и пак от време на време като друсне некъде захапва и мери.

  14. #14

    Default

    ходих днеска при майстор да гледа,вдигнахме я показа ми неква букса вика ми абе тука не е откачено здраво си е,какво ми остава като вариант?до километража какво отива жило ли е или е само кабел?как да сваля таблото да се гледат кабелите и буксите от зад тегаво ли е?днеска пак като друсне в дупка зацепва и как спра и изгася колата пак умира.

  15. #15

    Default

    така таблото се сваля но първо уредите с настроика на фаровете и тестерите,има скрити болтове и ги изкъртих с щипките,скритите болтове са 2 и седят зад 2 та пласмасови капачета от ляво и от дясно на които има нарисувани опознавателни знаци кое за какво е,явно се махат първо те с малка отверка и се развиват 2 та болта и тогава се маха от щипките ма късно,сега не ми седят добре уредите се разместиха и тропат ма ще ги наместя.та внимавайте,таблото се държи на 2 болта от ляво и дясно виждат се.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •