Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Прекъсва километража

  1. #16
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    А скоростомера оправихте ли?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #17
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    що не каза бе пич,че ще сваляш таблото,нямаше да го счупиш

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Tempras View Post
    А скоростомера оправихте ли?
    ходих при Румен клубният сервиз,човека я погледна и каза че не е букса датчик а била с жило и ми го показа,не сме го оправили защото пътувам и не мога по график да се занимавам с колата,имам свободен ден и час и търся на момента кой да я оправи,тая седмица нема да е другата по некое време ще ходя при Румбата сигурно.

    ---------- Post added at 08:24 ---------- Previous post was at 08:20 ----------

    Quote Originally Posted by kiko1213 View Post
    що не каза бе пич,че ще сваляш таблото,нямаше да го счупиш
    еми а кажи ми,никой не е написал че има скрити болтове на тестерите и врътката за фаровете а те са 3 болта само на тестера и 2 са на таблото отделно.

  4. #19
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Жилото гаранция не е за километража. Може да е за задната.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #20

    Default

    нямам идея човек,показа ми едно дето влиза като застанеш пред мотора в дясно май на скоростите седи мисля,имам проблем друг смених всичко щанги от пред тампони лагери макферсон задни шенкели от ляво,задни втулки и 4 те нови всичко,ходих на реглаж в Дружба при корифейте пича вика екстра е ако те тегли на некъде е от гумите?колата ме тегли на ляво агресивно и то като карам с 20-30 км пак тегли,по инерция пак тегли,по лесно завивам на ляво а на дясно с усилие някак си ми се струва,преебано ми е ляво външно каре трака и щтрака яко от него от каре външно може ли да ме тегли на ляво? джантите са леко криви но гумите да добри и при скорост,40.60.80.100,120 нямам никаква вибрация в волана нищо но да карам на право трябва да прилагам усилие на дясно иначе ме завърта на ляво,другото което е при вас като седи колата на едно място и въртиш волана пълен ляв и пълен десен предницата ви мести ли се като на мерцедесите моята се мести,колата ми е неустойчива на 70 км в час е зле,като завивам има едно усещане все едно нещо примръдва от пред завива чупейки се едно притрисване при завой и то с лека скорост с 10 км в час,накрайници всичко ново освен каре или нещо по рейката?няма кога да се занимавам с нея и я правя през 1-2 седмици в бокса за квото намеря майстор за момента.

  6. #21
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    километража е електронен,няма жило,ако е по стар модел кораба ,не знам,а за дърпането в страни...провери джантите дали имат водеща втулка,централния отвор или дисковете дали са фиксирани с болтове за главината...болтчетата са малки с плоска глава....скоро на един познат колата му тресеше като луда а всичко беше наред..сваляме джантите и болтовете...скъсани....

  7. #22
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    При мен също километража работи когато си иска, а ECU записва грешка Speed sensor. Определено не звучи като жило.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  8. #23

    Default

    тия дни като се освободя почва пак ровене,къде се изписва грешката спиийд сензор? каква е индикацията -знака на таблото?с тестера ли се вижда или при палене?на мене ми свети за маслото,свети ми некво не знам едно като свещ с 3 лъча от долу абе като пръскаща свещ с чертички,кво ми свети още за чистачките тчеността и още едно като кръг колело с чертички отстрани и още нещо май неква предупредителна нес е сещам.

  9. #24
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    тия дни като се освободя почва пак ровене,къде се изписва грешката спиийд сензор? каква е индикацията -знака на таблото?с тестера ли се вижда или при палене?на мене ми свети за маслото,свети ми некво не знам едно като свещ с 3 лъча от долу абе като пръскаща свещ с чертички,кво ми свети още за чистачките тчеността и още едно като кръг колело с чертички отстрани и още нещо май неква предупредителна нес е сещам.
    Вече няма да пиша в тази тема нищо.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #25
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    То няма какво да се коментира толкова - проверяват се кабелите, проба с друг датчик и т.н. Може и червяка в диференциала да е счупен. Толкова.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  11. #26

    Default

    не се спрях от ремонти от 2 месеца,дърпането е от външно каре ляво и от разбит лагер пак ляв,да знаете че наистина тегли от разбито каре и то агресивно то е ясно че и лагера се мести и подскача колелото,смених цялата полуоска с външно вътрешно с лагери и нови маншони от 166 ца при мене ми съвпадат и от ве 6 са същтите,сега е добре тегли пак на ляво малко но не агресивно,ходих днес пак на реглаж тоя дига рамене и вика човек не знам какво да ти кажа всичко е наред стенда не хваща кривини,разменихме предните гуми пак си тегли,вече може да е джанта и нещо друго,как си карах оня ден ходих до Самоков и на Пасарел колата си изгсна сама и спре,нещо се ебава с имобилайзера и алрмите та виках майстор от София та мери и прави мостове да си свърша работа и да не ме теглят,днес ходих да я прави и масла смених,взеха ток от едно реле и прехвърлиха на съседното от пред седят 4-5 релета пред мотора едно до друго,едното предава плюс на другото реле и така,идеята е че ми свети код =ключ на таблото и явно нещо блокира щото мерихме и идва ток до бубините но от бубините до свещите не и нема палене,абе не знам нещо страшно става тия седмици едно направя друго излезе,до нова година си имам занимавка с сигурност.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •