Results 1 to 12 of 12

Thread: Търпи ли добавки Тутела ZC75

  1. #1

    Default Търпи ли добавки Тутела ZC75

    Колеги, прочетох доста информация с търсачката по въпроса за маслата. Разбрах,че и тук се делим на две групи - такива дето приемат добавките и такива дето ги отричат напълно. Питам тези от първата група - става въпрос за добавка, касаеща понижаване на шума от скоростна кутия,респ.диференциал по информация на производителя. Само дето не пише за кви масла е подходяща.

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Най-вероятно е някаква сгъстяваща и е съвместима с всички масла. Ако ще го сгъстяваш по-добрия вариант е да си сложиш по-гъсто масло примерно ако си с 75W80 да сложиш 75W90. Въпреки вс. тия манипулации шума ме съмнява да се смени Аз също имам леко виене на ниски обороти, някой ако има опит да каже!!!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    Аз също се съмнявам да се промени шума от добавката,но ми обясниха че това е единственото дето мога да направя преди да се ремонтира или смени кутията.А при мене виенето е от около 60 км4 нагоре докъм 90-100 независимо от това на коя скорост съм (или на изключена) и не зависи от това дали ускорявам или забавям.

  4. #4
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    Бягай далече от тези боклуци!!! Нали пробвах и аз да слагам! Точно на Tutela. Единственият резултат беше, че не можеха да се включват скоростите . С тия л**на най-много да прецакаш нещата съвсем!
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour
    Аз също се съмнявам да се промени шума от добавката,но ми обясниха че това е единственото дето мога да направя преди да се ремонтира или смени кутията.А при мене виенето е от около 60 км4 нагоре докъм 90-100 независимо от това на коя скорост съм (или на изключена) и не зависи от това дали ускорявам или забавям.
    Шума въобще не ти е от скоростната кутия

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6

    Default

    Еми ако можеш колега дай идея откъде да е, щото съм с нови лагери на главините, а джанти и гуми съм ги гледал на сериозен баланс? Уж колата ми я гледаха майстори- разбирачи. Шумът се появи преди около десетина хил. км и полека-лека се усилва.

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Грешката е в мен неправилно прочетох поста, щом го имаш и на изключена скорост трябва да е лагер. Ще трябва така или иначе да се свали кутията за да се огледа в детайли явно няма да се размине

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    пробвай с ХАДО http://www.xadobg.com/news.htm
    Аз съм я пробвал и има ефект но е малко скъпичка а ако се стигне да правиш кутия по добре я смени не се занае къде ще е проблема и ако не смениш всички лагери не е сигурно че ще спре да вие а лагерите са доста скъпи така че по добре друга кутия (нов внос)
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Така е но винаги има вариант да си имаш 2 развалени кутии . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10

    Default

    Благодаря за мненията. Ще я мисля в движение. Все пак виенето има едно сигурно средство за ремонт,макар и временно - ГАЗ на музиката и толкоз.

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    За хадо-то има доста изписано по всякакви форуми. Аз лично не съм го пробвал, защото не ми се е налагало, но само хвалби от него срещнах. Поразгледай ако искаш по форумите и помисли за тоя вариант
    P.S. само да не ме обяви някой за дистрибутор сега
    166, 2.4 JTD'00

  12. #12
    BOXER > TS :P MBlaST's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    335

    Default

    Още един глас за XADO. Тази зима сложих от добавката за скоростна кутия на боксера. Повече с превантивна цел ,отколкото нещо друго ,защото проблеми не съм имал.Единствено малко по-трудно влизащите скорости (характерно за нашите боксерчета), но именно в това усетих подобрение. След 100-200км 1-ва и 2-ра започнаха да влизат много по-добре. Познати,който са ползвали също са останали доволени
    97'Alfa Romeo 145 1.6 BOXER - Sold Out
    02' FIAT PALIO 1.2 Weekend
    Accord i-ctdi 2.2 Executive

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •