Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблем със кабели след ремонт

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Русе
    Posts
    5

    Default Проблем със кабели след ремонт

    Днес най-накрая си взех и другата ми Италиянка (Alfa 146 1.6 Boxer) от сервиза понеже имах миналата година пряк италиянски сблъсък във действителният смисал на думата с едно браво. общо взето гледката беше покъртителна , ще добавя снимков материал.
    цената договорена с майсторите беше 1500 лв. със труд и части.
    Като изключим , че искаха 1000 лв. а аз ги пратих да огледат по-добре за да си нямаме ядове с тях.
    Колата беше дадена миналата година септември месец и днес ми се обадиха , че е готова. общо взето цената скачаше всеки месец на горе.
    Отивам днес да я взимам и ми сервират "Ами сега ще трябва да ми дадете 130 лв. за стъкло , 80 лв за радиатор 200 лв за боя , водна помпа и за радиатори още 100 лв. поглеждам си договора и гледам , че си пише 1500 лв. всичко . както и да е дадох им 1600 лв за да не се ядосвам и в следващият момент ми сервират.... ами вземете си важе и си я издърпайте до вас ? Аз очуден гледам и казвам " ама нали колата е готова и може да върви и ми казахте , че сте я запалили? " а те " тази кола никога не е вървяла на бензин !" а аз точно си я карах на бензин на същата вечер от сблъсака. продължават " Ни я препалихме със КОРЕСЕЛИН но от резервоара не ще да си дърпа и този ремонт не влиза в цената" аз се ядосах и казах " Пуснахте ли бензиновата помпа ? " и те ме гледат странно и отговарят "как да я пуснем ?" бръкнах под седалката натиснах копчето и колата запали , успокоих се че няма да я тикам до нас и няма да извърша някой грях като ги натръшкам под ред всичките там. и в момента който се заарадвях гледам задните гуми не са моите и на всичкото от горе са различни ? едната 175 другата 190 едната мишелин другата някакво си X...... вдигнах скандал но не постигнах нищо , понеже колата седеше около месец във един друг сервиз. качвам се тръгвам , предницата разбита , оглеждам се , копчето заа огледалата ми го няма ? Хмм.. викам си паднало е вътре... слизазм да заредя газ да видя дали работи и гледам говорителите на задните врати и тях ги няма ? ядосах се отвирих багажника за да не би да са там и какво да видя , и резервната гума я няма ! Пускам светлините светят като коледна елха от пускам халогените ,не светят , отварям капака оглейдам се , половината кабели извадени и скрити. ( В момента не знам кой за какво е ) Sad общо взето е това сега трябва да пръсна еда купчина пари пак за да я доуправя. Просто какво да кажеш Майстори !

    Та в момента от капака стърчат хиляди кабели които не са вкючени , някой може ли да ми даде някаква схема или да ми каже за какво са

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Здравей колега! Съчувствам ти, но за съжаление това е реалността в България. Аз затова не ходя по майстори, каквото мога сам оправям.

    та на въпроса: така от разстояние трудно ще уцели някой кой кабел за кое е. Виж тази тема (последните мнения). Има линк към Workshop manual, в който има всички ел схеми и инфо за колата.

    Успех!
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 08-02-2019 at 22:55.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #4
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Колега отивай да си взимаш колоните и гумите и копчето за огледалата..баси хората
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  5. #5
    започва да се пристрастява Vladmir's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default

    Колега,
    Историята е покъртителна, за малко да се разплача. Може би е редно да драснеш кои са сервизите, че да не се набута още народ.Ако си от Сф и търсиш Алфа за сравнение кое къде се кичи - аз и моята 146 сме насреща.
    Хайде със здраве
    Alfa Romeo 146 TS 1.4 '98 + ГИ Stefanelli

  6. #6
    започва да се пристрастява Vladmir's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default

    Ops, sorry. Сега видях, че си от Русе. Успех
    Alfa Romeo 146 TS 1.4 '98 + ГИ Stefanelli

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Само като чета и ми се реве. Еб@ти идиотите.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  8. #8
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Изродииии. Я ги кажи кои са тези сервизи да не пострадат и други като теб.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Е*ах ти трагедията. Пушка няма да стигне. Вземи си бойна прашка и ги изтезавай.
    Сериозно, иди и си потъси правата, защото тия май нищо не са спазили от договора, освен, че са ти разпродали колата на части.
    Alfa Romeo 146 Т.S. 1.4L 103hp '99

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    82

    Default

    в кой свят живеем м****ка мУ
    "Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!!!"


    Моята Каляска || Alfa Romeo 145 1,4i BOXER

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Русе
    Posts
    5

    Default

    Сервиза се намира в Русе до полигона в двора на КЛААС-Берус в едни халита под наем. Майсторът се казва Валентин (Вальо).
    Просто съм потресен от всичко. Най- вероятно ще отида пак с някое по-висше лице от мен да визим за какво иде реч. Но го имате предвид и дано аз съм последният който се е опарил от него

    Понеже имам 2 италианки тази Алфа 146 Boxer 1.6 и Fiat Bravo 1.8 GT съм член и на двата форума , там постнах същата тема и се намери човек който също си е изпатил.

    Ето неговата история

    svilen.nedkov
    И аз се напатих от този Валентин.Взе ми 70 лева за профилактика на турбото което си работеше.Карам по принцип фронтера,след като си монтирах турбото обратно на джипката то започна да вие страхотно и да стърже.Обадих се на валентин а той ме обеждаваше че турбото ми е перфектно.След като той чу по телефона как стърже,повече неми вдигна ,и се оправда че маслото ми е калпаво.Занесах турбото за ремонт във Варна в сервиза към техническия университет и там го закачиха на стенд.Оказа се че оста на турбинката бие цял милиметър.Обясниха ми че това се е получило от Валентин от сервиза в Русе ,който с ЧУК е блъскал по оста и я е окривил.Отремонтираха ми турбото като ми смениха оста и това ми костваше 520 лева.
    Оказа се че Вальо ми СЪСИПА работещото турбо , а бе оставено само за почистване с ултразвук.
    Намира се в Русе до полигона в двора на КЛААС-Берус в едни гаражи под наем.Много съм разочарован че и аз изгорях от пишман майстори.
    Неси носете колите за ремонт там че от приказка на приказка ще ви обеди да ви напрай основен ремонт, след който може да си приберете колата на буксир.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Казанлък
    Posts
    42

    Default

    E......БАХ МАААА МУ

    Ей пич ако ще ходиш пак при тоя майстор ще дойда с теб...и с бухалката.....и с още доста неща все практични и грозни

    Ще си бия център да дойда от Казанлък да ...майка им проста и "майстори"

    Бих ги избил просто за удоволствие и разтуха !!!

    Ако Ти прати някой филмче снимано бавничко и проследяващо пътя на кабелите в колата - ще ти бъде ли от полза ?
    Само това измислих за помощ от разстояние
    Alfa Romeo 146 1,9JTD /2000/

  13. #13
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Е ти като си от Русе, защо не идваш на срещите ни с италианките ???
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Малее...
    Да им изсъхнат ръцете дано на тея диваци!

    Със схема не знам дали ще се оправих, по-лесно е да има същата кола до теб да сравняващ.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Русе
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by stelt
    Е ти като си от Русе, защо не идваш на срещите ни с италианките ???
    Ами рядко имам свободно време , но може и да се пусна със вас да се запознаем

    Quote Originally Posted by ssveto
    Малее...
    Със схема не знам дали ще се оправих, по-лесно е да има същата кола до теб да сравняващ.
    Ами ако някой от Русе се навие да се видим и да разнищим ситуацията ще съм му задължен.


    Може ли да помоля някой със Алфа 146 по възможност 1.6 Boxer да снима панела си със бушоните и релетата под кормилото , защото мисля че са ми свили на всичко отгоре 3 релета. Може снимки и от алфа с друг мотор но е възможно да не са едни и същи но въпреки това ще съм много благодарен ще съм благодарен

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •