Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 111

Thread: спортен филтър JR

  1. #46
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И аз днес слойиж филтър на JR конус. И го наврах в кутията на филтъра. Слойих 68 мм алуминиева тръба със силиконова кривка горе за дебитомера. Притеснява ме, че като загрее колата и тръбата пари. Трябва да изведа филтъра до калника, но за тази цел да махна кутията на филтъра и резонаторната кутия.

    От там вс ще смучи студен въздух. Не че няма да се стопля по тръбите пак, но би трябвало да има по-голям ефект.

    Та някой махал ли е заонаторната кутия на 156? тя от къде вкарва въздух? От решетката на бронята ли? Какъв ъвздуховод а взема после от решетката до филтъра? От тези битовите, алуминиевите дето се огъват стават ли?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #47
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Кутията взима въздух от пространството зад фара там въздуха е студен и няма от къде да се затопли защо просто не пуснеш филтъра в кутията на стария филтър.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #48
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами аз там съм го пуснал. Ама до тази кутия въздуха стига по много кривки. А аз искам директно от решетката към филтъра да пусна тръба.

    И друго. Там в кутията смучи въздух когато тя е затворена с капака. А сега филтъра просто е пуснат там и познай от къде му е по-лесно да смучи.

    А то ако ще затварям и капака то по-добре беше да купя панелен филтър за в кутията. Конуса голям звук прави на мотора. Особено когато е в движение колата и отворя разко дроселовата клапа. Докарва го почти като на 2,5 V6 мотора
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #49
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И аз да покажа как съм го направил:











    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #50
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Много грамотно изглежда, браво . Само да няма проблеми с мокро време и дълбоки локви ...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  6. #51
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами по една педя има разстояние от решетката и от калника. Онзи ден валя здраво и карах. После гледах имаше малко пръски вода долу по кората но филтъра не беше мокър. Но сиугрно ще му взема алуминиев предпазител и ще го оставя само от долу да е открит.

    Аз не знам какво би станало ако се намокри. До дебитомера няма как да стигне. Все пак той е много на високо.

    Някой знае ли какво става като се намокри филтъра леко? Освен, че маслото по него може би ще се отмие, което не ми се вярва.

    Проблем може да се окаже на автомивката като насочат пароструката към решетката, но аз ще ги предупреждавам да не го правят все пак.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #52
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    Хмм да ти кажа това ми изглежда доста опасно изпълнено, като знам по нашите пътища какви логки става, с тов анаправо си глътнал водица а гледката след това не е красива. Не можеш ли да го набуташ в оригиналната кутия ? Венро няма да е толквоа красиво, може би и малко по трудно ще смуче ам апоне шанса да пие вода е по малък. Аз като знам в какви локви влизам из Българията, със согурност тоя филтър ще осатне под вода ...

  8. #53
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Няма да остане под вода. Но ако все пак хапне водица, ще го закривя на горе.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #54

    Default

    Аз сум с К& Н и сум много доволен само че е реплеисментчел.Според мен каквото и да се прави конусните филтри дишат топло а пук гледам на колегата Оем че филтура му е кофти извуртян а не е по посоката на идващият така важен студен вуздух след фара.
    Privilegiqta da si pruv rajda zaduljenieto da vodi6!

  10. #55

    Default

    Искам да кажа на Тони че аз преди бях с реплеисмунт J&R и ми засмука вода в Стара Загора на изхода за Бургас има една Лук оил и направо изгасна и останах в водата а еутре леко взе да влиза вода ако беше по дулбочко щеше да е като в екшън ама слезнах изтиках я настрани и ме довлачиха до вкущи а на другият ден като свалих свещите водата беше на едно ниво с резбата ама нищо и няма вуобще не е получила хидравличен удар така че аз исакм да кажа да не шашкате Оем този филтур е добур и резорбира част от водата само се затлачи с тиня и го смених с K&N.PПлюс това 145 цата има на путя на засмукване утаиник които служи за евентуално поподнала вода засмукана не позволява водата да иде по нагоре и не знам сигурно и 156 ците имат такова нещо ама не знам куде е така че стига сте плашили момчето конструкторите са го изчислили ама те са от Торино а не от София
    Privilegiqta da si pruv rajda zaduljenieto da vodi6!

  11. #56
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by Пламен Начев Начев
    като свалих свещите водата беше на едно ниво с резбата ама нищо и няма вуобще не е получила хидравличен удар
    Ама това в ДМТ ли беше ?

  12. #57
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Пламен Начев Начев
    Аз сум с К& Н и сум много доволен само че е реплеисментчел.Според мен каквото и да се прави конусните филтри дишат топло а пук гледам на колегата Оем че филтура му е кофти извуртян а не е по посоката на идващият така важен студен вуздух след фара.
    Филтъра ми е точно там където влиза най-много въздух. Не знам в каква локва трябва да влезна, че да засмуча вода. Той е малко под нивото на фара. Мисля да го вдигна още малко на горе.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #58
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Quote Originally Posted by jorko
    Quote Originally Posted by Пламен Начев Начев
    като свалих свещите водата беше на едно ниво с резбата ама нищо и няма вуобще не е получила хидравличен удар
    Ама това в ДМТ ли беше ?
    Жорко , стига с тия сложни въпроси
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  14. #59
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by oem
    Ами аз там съм го пуснал. Ама до тази кутия въздуха стига по много кривки. А аз искам директно от решетката към филтъра да пусна тръба.

    И друго. Там в кутията смучи въздух когато тя е затворена с капака. А сега филтъра просто е пуснат там и познай от къде му е по-лесно да смучи.

    А то ако ще затварям и капака то по-добре беше да купя панелен филтър за в кутията. Конуса голям звук прави на мотора. Особено когато е в движение колата и отворя разко дроселовата клапа. Докарва го почти като на 2,5 V6 мотора
    И аз съм със същия филтър.
    За звука и при мен се получава така. Много добре звучи
    Аз съм го пуснал в оригиналната кутия, като махнах капака и имам съмнения, че си засмуква и топъл въздух от двигателния отсег /не само от тръбата, влизаща в кутията/. И аз се чудех да го направя като теб, но ми изглежда рисковано. Хващаш ли поне разлика така, както си го направил от преди само в кутията?
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  15. #60
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by oem
    Quote Originally Posted by Пламен Начев Начев
    Аз сум с К& Н и сум много доволен само че е реплеисментчел.Според мен каквото и да се прави конусните филтри дишат топло а пук гледам на колегата Оем че филтура му е кофти извуртян а не е по посоката на идващият така важен студен вуздух след фара.
    Филтъра ми е точно там където влиза най-много въздух. Не знам в каква локва трябва да влезна, че да засмуча вода. Той е малко под нивото на фара. Мисля да го вдигна още малко на горе.

    Абе колега да те питам колко пари ти излезнаха гумените съединения ?
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •