Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: и отново за разхода

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    51

    Default и отново за разхода

    така и не можах все още да засека колко гори, защото не съм пълнил резервоара до край, а пък около нулата стрелката е доста игрива немога да разбера къде свършва но съм много леко притеснен, а въобще не ми се слага газ, и все пак - толкова ли е по-голям разхода на 1.7 двигателя, ако става дума за някакакъв си половин литър може би въобще не е толкова страшно

    но иначе колата върви страхотно и си ми е много красивичка
    155 1.7 TS

  2. #2
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Колега аз съм ти отговорил - виж тук.

    http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=2880

    А иначе сега да се похваля :
    Бях дал красавицата на леля ми да обикаля из страната с неини приятели от канада. Първо ми я върна леко ударена отзад - при паркиране

    Второ - вика ми че много миришело на бензин като е студена колата. Аааа викам аз няма такова нещо и хуквам към колата да я гледам. Влизам вътре а то смърди на бензин че се нетрае. Краен резултат - спукан маркуч някъде по бензиновата система - точно над стартера. Като я запалиш си пръска на струя - Ужассссссссс изправи ми се косата. А са карали така сигурно 1000 км.
    Как не се е подпалила таз кола за мен си остава загадка.
    И все пак и засякъх разхода - 155 л за 2100 км
    Shell 95 v-power 7.4/100. Идея си нямам колко бензин е изтекъл ама може и да е към 15 л .

    Просто не ми се мисли какво е можело да стане
    е такива ми ти неща се случват по белия свят
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #3
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    безина не гори
    от открит огън също се пали - трябват искри
    ти не си ли си играл като малък?
    а да не споменаваме че в некои държави където резервоара на лендкуизър (80 литра) струва УСД6,0 си държат цигарите в същата ръка с която наливат бензина и нищо ... още съм жив
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #4
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default Re: и отново за разхода

    Quote Originally Posted by jhristov
    така и не можах все още да засека колко гори, защото не съм пълнил резервоара до край, а пък около нулата стрелката е доста игрива немога да разбера къде свършва но съм много леко притеснен, а въобще не ми се слага газ, и все пак - толкова ли е по-голям разхода на 1.7 двигателя, ако става дума за някакакъв си половин литър може би въобще не е толкова страшно

    но иначе колата върви страхотно и си ми е много красивичка
    Здравей колега!
    И аз съм със същия двигател на моята алфа. Последните ми данни за разхода на бензин, в извънградски условия са от лятото - до морето и назад. Тогава с 50л Н95 изминах окло 750км, което се равнява на около 6,7л/100км. Искам да добавя, че средната ми скорост в случая беше 90-100 км/ч и включен климатик.
    В градски условия - 10л/100км... Може и 9.5л/100км да я докараш, но трябва да я караш съвсем пенсионерската.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #5
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default Re: и отново за разхода

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Quote Originally Posted by jhristov
    така и не можах все още да засека колко гори, защото не съм пълнил резервоара до край, а пък около нулата стрелката е доста игрива немога да разбера къде свършва но съм много леко притеснен, а въобще не ми се слага газ, и все пак - толкова ли е по-голям разхода на 1.7 двигателя, ако става дума за някакакъв си половин литър може би въобще не е толкова страшно

    но иначе колата върви страхотно и си ми е много красивичка
    Здравей колега!
    И аз съм със същия двигател на моята алфа. Последните ми данни за разхода на бензин, в извънградски условия са от лятото - до морето и назад. Тогава с 50л Н95 изминах окло 750км, което се равнява на около 6,7л/100км. Искам да добавя, че средната ми скорост в случая беше 90-100 км/ч и включен климатик.
    В градски условия - 10л/100км... Може и 9.5л/100км да я докараш, но трябва да я караш съвсем пенсионерската.
    Ипцулутну точну
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    51

    Default

    Благодаря за отговорите!

    И аз съм потготвен за такива данни, "пък и ако искаш по-икономично си вземи голф" , проблемът ми е че като я водих на диагностика в ......няма да казвам къде, че не е етично ми казаха че всичко е ОК, но не ми отвориха въздушния филтър, казаха да не пипам свещите, пак без да ги видят, ламбда сондата била също ОК, но като се сетя че малко с нежелание ме приеха, не мога да приема че са взели всичко присърце
    155 1.7 TS

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    51

    Default

    подготвен , а не ПОТГОТВЕН извенете
    155 1.7 TS

  8. #8
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    [quote="jhristov"]Благодаря за отговорите!

    И аз съм потготвен за такива данни, "пък и ако искаш по-икономично си вземи голф"

    Алфа 155 2,0л ТС с климатроник . Сега я засякох -само градско в задръствания имаше и езера от води и кал 11,6л/100 км. На извънградско стига до 9 л , ама крака ми нещо не е наред , много натиска все гледа да е към 140 -160 /
    Голфа на жена ми 3 ка 96г -1,6 л Мулти пойнт - на градско -10 л и няма климатроник. От германско до тук среден разход 6,7л ама не е с български бензин и без задръствани.
    Според мен горните данни за 2,0л Алфа е добър даже много добър като се има в предвид по-тежкото купе.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  9. #9
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    ха същата 2.0тс 8в градско 10,5
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by alf
    ха същата 2.0тс 8в градско 10,5
    ти ко на твойто викаш градско ... един светофар имаш
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    да ма студена до офиса едвам стига 70градуса
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  12. #12
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by alf
    да ма студена до офиса едвам стига 70градуса
    ко искаш да доа да ти смена термостата?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  13. #13
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by alf
    ха същата 2.0тс 8в градско 10,5
    Да ама един светофар го минавам на 4 или 5 път , че са много широки улиците, а светофарите са през 100м

    Нова корекция днес забелязах , че като напълня догоре резервоара/ след като изключи още малко/ ми капе на земята доста бензин.Става локвичка с диаметър около 1,5м
    След инвентаризация открих, че ми е спукан отгоре нивомера.
    Днес бях с леген отдолу докато зареждам .Хич не ми дреме -0,8л в него .Като се върна от Филибето ще го лепя.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    51

    Default

    Мен едно ме хваща яд - давам я на сервиз (специализиран), казвам вижте всичко, без значение парите, просто в момента съм готов да заделя повечко за да може да се направи по-добра профилактика - гледат я на стенда - всичко е ОК,

    Добре, ами високия разход, това дето се замисля преди да наеме, аз сам ли да си го правя, и въобще много се замислям има ли сервиз във София или всички с големите табели са "един дол дренки"
    155 1.7 TS

  15. #15
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    Quote Originally Posted by alf
    ха същата 2.0тс 8в градско 10,5
    ти ко на твойто викаш градско ... един светофар имаш
    Ама много се бе момчета Аз имам 13/100 ГАЗ градско с включен климатик и прецакан термостат
    На бензин е 11/100, което е нормално, като се има предвид, че не ми слагат толкова литри за колкото си плащам и бензина който сипвам не е 95 а 93

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •