Results 1 to 8 of 8

Thread: Забиване над 4500 об./мин.

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default Забиване над 4500 об./мин.

    Имаше подобна тема скоро, но за ГИ. Аз съм с обикновена и отдавна съм го усетил това явление и сега реших да се позанимая с него. Значи то пак ше се ходи на газанализатора, но там замерват само на 2 и на 3000 оборота, а в тоя диапазон е екстра. Та да споделят по-запознатите, да ги накарам ли да ми я замерят на 5000 об. примерно или как да процедирам Иначе сместа ми е екстра. Дали пък да не пусна малко аванта от тройника
    166, 2.4 JTD'00

  2. #2
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ти нали беше с ограничител на дебита на сместа /тоест едно стеснение на тръбата за въздух/?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #3
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Re: Забиване над 4500 об./мин.

    Quote Originally Posted by Chimev
    Имаше подобна тема скоро, но за ГИ. Аз съм с обикновена и отдавна съм го усетил това явление и сега реших да се позанимая с него. Значи то пак ше се ходи на газанализатора, но там замерват само на 2 и на 3000 оборота, а в тоя диапазон е екстра. Та да споделят по-запознатите, да ги накарам ли да ми я замерят на 5000 об. примерно или как да процедирам Иначе сместа ми е екстра. Дали пък да не пусна малко аванта от тройника
    Развий тоя тройник до край и по внимателно с крайния десен педал и няма да имаш ядове!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    С ограничител съм, но е около 39мм, а плочката трябва да е 38мм за моя двигател (той за това е и сложен, защото плочката е по-голяма) . А иначе с развиването не искам сам да пипам, че по-рано го пипах сам и взе да се побърква колицата . То не си ли я вкараш в "червенкото" от време на време за какво се борим . Май има някаква врътка за високите, та се чуда дали да не се направа на разбирач и да им кажа на газаджиите там малко да направят интервенция. Те не са лоши момчета, ама не ги ли подбутнеш малко ги боли една работа
    166, 2.4 JTD'00

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev
    С ограничител съм, но е около 39мм, а плочката трябва да е 38мм за моя двигател (той за това е и сложен, защото плочката е по-голяма) . А иначе с развиването не искам сам да пипам, че по-рано го пипах сам и взе да се побърква колицата . То не си ли я вкараш в "червенкото" от време на време за какво се борим . Май има някаква врътка за високите, та се чуда дали да не се направа на разбирач и да им кажа на газаджиите там малко да направят интервенция. Те не са лоши момчета, ама не ги ли подбутнеш малко ги боли една работа
    точно щото не ги боли оная работа няма и дори да трепнат.

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Филтърчето на клапана е почистено, пак газанализатор (много добри показатели),вече съм с резонатор, на бензин го няма тоя проблем, на газ има осезаемо подобрение (върви супер), но си остава забиването на 4500 (не че не се ускорява и след тия обороти, но не е като до тяхното достигане). Някакви идеи? Според газаджията показателите са отлични и не следва да е проблема в остарели мембрани
    166, 2.4 JTD'00

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    какъв е изпарителя?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by robygas
    какъв е изпарителя?
    Добър въпрос - не знам . Ше погледна
    166, 2.4 JTD'00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •