Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Ами купих я !

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default Ами купих я !

    156 1.9JTD, произведена октомври 1998, първа регистрация 02.1999, на 165000км / така казаха във Ванто, иначе по табло е на 80000 /, без някакви забележки пак според Ванто, със спортен филтър и чип. Утре трябва да я оправя в КАТ и мога да черпя на следващата среща . Искам да питам и две неща :
    1. Имам само един червен ключ и карта, която е поръчвана допълнително . Къде мога да си извадя още един ключ и евентуално възможно ли е да се направи нещо така, че останалите оригинални ключове да не работят ?
    2. Стрелката на температурата е малко под чертичката преди 90 градуса ? Нормално ли е, че ми се струва малко ?
    147 1.6 TS

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default Re: Ами купих я !

    Quote Originally Posted by lazy
    156 1.9JTD, произведена октомври 1998, първа регистрация 02.1999, на 165000км / така казаха във Ванто, иначе по табло е на 80000 /, без някакви забележки пак според Ванто, със спортен филтър и чип. Утре трябва да я оправя в КАТ и мога да черпя на следващата среща . Искам да питам и две неща :
    1. Имам само един червен ключ и карта, която е поръчвана допълнително . Къде мога да си извадя още един ключ и евентуално възможно ли е да се направи нещо така, че останалите оригинални ключове да не работят ?
    2. Стрелката на температурата е малко под чертичката преди 90 градуса ? Нормално ли е, че ми се струва малко ?
    а честито честито , много радост да ти носи
    Ключ може да си поръчаш неоригинален ...
    ключарите ги копират тез за 70лв, но ключа е доста гадничък на вид, ако не ти пука - може да потърсиш Alexius от ФИАТ Форума
    ако искаш да е на червена бланка, тогава вече си я купуваш от ванто
    а за да не ти познава други ключове колата, трябва да се препрограмира имобилайзера, където бате Еньо е експерта ( але але)
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Ами от мен - честито. Пожелавам ти много безавариини километри и да ти носи много радост!!!
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default .........Колега

    Колега, цестито и от мен. И добре досал в браството на 156 диzел феновете !!!

  5. #5

    Default

    Честито, със здраве да си я караш и само хубави мадами да возиш


    За ключа ако е Алфа Коде 2 забрави да могат да ти го направят някъде другъде освен в АутоИталия или Ванто...той се прави с поръчка до италия в БГ не става. Към 140лв мисля беше (не помня)

    Но щом е червен май си алфа коде 1 и си лесен. За препрограмиране мисля, че пак само в Ванто и АутоИталия.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #6

    Default

    Да за ключа ги попитай дали може да си поръчаш такъв и колко струва!! А за температурата при 2.4 седи точно там на чертата преди 90 градуса все едно на 1/4. Карал няколко 2.4 които всичките са били така а лятото в задрустванията стига до чертата след 90 иначе казано на 3/4 и тогава пуска 2ората степен на перката. 1вите няколко пъти се стреснах как си мени температурата и дали няма да прегрее но като отидох в сервиза разбрах че това са нормалните режими на работа на този мотор. А също и при скорост над 160 пак започва леко да вдига температурата и на 200 е някъде около 90.
    XTruck

  7. #7

    Default

    Колегата е с 1.9

    моята темперетура е около 2градуса под 90 и седи там и не мърда

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #8

    Default

    знам че е с 1.9 ама и на 166 2.4 не мърда от 90!
    Но и това че при теб не мърда от 90 стрелката не значи че реално температурата не се променя напротив сигурен съм че се мени на всяка кола е така
    XTruck

  9. #9
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    При новите модели компютъра променя отчетената темперетура в по-голям времеви диапазон и по този начин уреда се отклонява съвсем малко от постоянната си работна температура Ако колата загре за по дълго време тогава ще отчете и по високата стойност.
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  10. #10

    Default

    Това да не ви е форд фиеста 1.8Дизел бре...

    За да решиме спора взимаме диагностичния комп от Ванто и гледаме какво става до като си движим...там си показва темпа нон-стоп...или пък до като си напрява куплонг за моята кола.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  11. #11
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Честито, със здраве да си я караш и само хубави мадами да возиш


    За ключа ако е Алфа Коде 2 забрави да могат да ти го направят някъде другъде освен в АутоИталия или Ванто...той се прави с поръчка до италия в БГ не става. Към 140лв мисля беше (не помня)
    Алфа Коде 2 се слага след 2001ва година, а човека е казал 98ма
    що го вкарвате там дето не требе

    интересно ако има код карта, може ли да се поръча мастер ключа ?
    ама за целта да пита във Вантотрейд


    а под препрограмиране имах предвид цялостно флашване на ЕПРОМА на имобилайзера, за да разпознава ДРУГ мастер кл. - което по легалните способи не може да стане, справка Еньо и неговата Брава. Но хубавото е че има проверен метод за "другия начин"
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    Благодаря на всички за отговорите ! И ако не ви досаждам, още малко "тъпи" въпроси : вчера в задръстванията температурата стигна до 90 и тогава чух, че включи перка. Но иначе пак стои малко преди чертичката между 50 и 90 . Леко ме притеснява и ще отида следващата седмица до Ванто да проверят термостата, въпреки че продавача ми каза, че е сменян в Аутоиталия.
    Тази кола има ли подгряващи свещи - някой ми беше казал, че няма, а на таблото има индикатор, който светва за 2 сек и гасне, аз паля, но пали с няколко завъртания и леко "тресе". Нормално ли е ?
    Усещам и някакво "замисляне" след 2000 оборота, примерно Толедо-то ми 1,9ТД там е "пушка " просто. Във Ванто казаха, че дебитомера е "тръгнал", но момчето ми каза, че го е сменял преди 20к, даже ми остави стария с оригинална кутийка на новия ? Май ще трябва да я дам на някой "дизелджия" от вас, за да я изпъне малко и да каже как се държи Понеже агренажния ремък е сменян не в оторизиран сервиз, възможно ли е да не е зацепен като хората и от там да идва това тресене при палене и лекото "заспиване" при ускорение ? Май ще трябва да измисля още 500лв и да сменя ремъците и ролките отново ...
    147 1.6 TS

  13. #13
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Не знам за дизелите - ама не пести от смяна на ангренажи и ролки (за справка Гиги-спестил си малко ролки и после майка плаче) Аз смених всичко във Ванто и съм много доволен (да чукна на дърво)
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  14. #14

    Default Re: Ами купих я !

    Quote Originally Posted by lazy
    със спортен филтър и чип
    Тук се крие "истината" за дебитомера...не знам какъв е спортния филтър, но той може да ти скапе дебитомера много бързо.

    Какъв е чип-а???

    Дизелите нямат за сега случей на скъсан агренажен ремък, но за да си спокоен е най-добре да ти го сменат в Ванто или Аутоиталия...там до колкото знам и гаранция дават...а и при дизела не е толкова скъпо като при бензините.

    Щом имаш стария дебитомер има ли някакъв начин да ни го дадеш да го разгледаме

    пс: и наистина май ще е най-добре да дойдеш на срещата в неделя и да я видим колата.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default .............

    Тресенето, на 5цилиндровиа двигател е нормално, при парвите години на проиzводство , като мине 100.000 и го прави тойа номер, от лицен опит ти го каzвам... несто по помпата е но нисто фатално

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •