Results 1 to 3 of 3

Thread: замяна на огледала

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default замяна на огледала

    И още един въпрос, който ме вълнува...
    Понеже наближава зимата и замръзналите и запотени огледала са доста често явление... и също толкова неприятно, ми се иска да заменя моите обикновени механични огледала с такива нови, но с опция за подгряване. Дали е възможно това да стане? Ако да - цялото ли огледало трябва да се подмени или е достатъчно да се сложи допълнително само някакво нагревателче, което съответно да се върже някъде...
    Моля, дайте съвети!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Охааааа, честито
    Виж това и сам си реши дали ти се занимава със смяна на "черва". Но намирането на ел-огледала (дори потрошени) само по себе си се оказа огромен проблем.

    Аз съм свалял и ремонтирал и двете огледала (ел), но без да свалям корите на вратите, и не мога да предположа дали имаш все пак предвидени кабели за захранване на огледалата. Освен това буксите на огледалата с подгравяне и температурен датчик (от коли с клима) са различни от тези за огледалата без... та ще е забавно един вид

    п.с. "Нагревателчето" на практика е метална мрежа, залепена на гърба на стъклото. Значи, ако ще човъркаш, трябва да си намериш стъкло с матрица за подгряване и да имаш захранване към него (още 2 кабелчета освен трите стандартни или петте, ако имаш датчик за външната температура).

    Обаче за мен не си струва. Ако установиш, че до огледалото все пак идва захранване, направо търси на старо огледала с подгряване (към 80 лв. за отлично състояние).

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  3. #3
    започва да се пристрастява tayfun's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    киев кърджали
    Age
    52
    Posts
    88

    Default

    аз имам 2 огледала счупени с подгряване ако то вършат работа твои са
    Alfa 166 2.4JTD 136hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •