Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast
Results 136 to 150 of 167

Thread: Днес ремонтирах вариатора, смених ангренажа и ролките...

  1. #136
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Са за добри,ниски цени или за гаранции ще си говорим?
    Гаранцията на дадена стока се дава и от производителя а не само от търговеца.
    Ако една стока е закупена от ЕС,без значение дали е закупена директно или по интернет тази стока има гаранция валидна в ЕС.
    В даденият случай,ако някой закупи нещо дори и от Ибей,от търговец и към дадената стока-продукт има и касова бележка,фактура,протокол или друг докумет доказващ покупката и продукта е дефектен или се повреди в гаранциония срока определен от производителя то купувача може да се обърне към представителството на фирмата производител и в друга държава член на ЕС.
    Кокнкретно за България....В случай че стоката е закупена извън България в държава от ЕС, Вие можете да се обърнете към Европейски потребителски център - България: http://www.ecc.bg/

    Ти писмена гаранция даваш ли за извършена дейност,труд,части и консумативи?

    Давам колега,
    0т 3 до 36 месеца ( в зависимост от конкретния производител колко дава ) писмена гаранция за качеството на монтираните части, както и за качеството на извършения ремонт!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  2. #137
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Давам колега,
    0т 3 до 36 месеца ( в зависимост от конкретния производител колко дава ) писмена гаранция за качеството на монтираните части, както и за качеството на извършения ремонт!
    Тогава коментарът ти за гаранцията на стока закупена от Ибей е излишен,би трябвало да си запознат с това,къде и как важи гаранция.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  3. #138
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Тогава коментарът ти за гаранцията на стока закупена от Ибей е излишен,би трябвало да си запознат с това,къде и как важи гаранция.

    Виж как сам си отговори на въпросите.
    Затова не купувам и не монтирам части със съмнителен произход, за които немога да дам и гаранция

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  4. #139
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Давам колега,
    0т 3 до 36 месеца ( в зависимост от конкретния производител колко дава ) писмена гаранция за качеството на монтираните части, както и за качеството на извършения ремонт!
    Вярно е дава, проверено.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  5. #140
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Виж как сам си отговори на въпросите.
    Затова не купувам и не монтирам части със съмнителен произход, за които немога да дам и гаранция
    Хахаха,значи на тукашните чарколяци по им имаш вера викаш.....
    Ми убу,твое право е,но не набивай в главите на хората,че 368 лева за вариатор е добра цена.

    То от тази цена тръгна и спора,368 ЛЕВА ЗА ВАРИАТОР СА МНОГО
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  6. #141
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Хахаха,значи на тукашните чарколяци по им имаш вера викаш.....
    Ми убу,твое право е,но не набивай в главите на хората,че 368 лева за вариатор е добра цена.

    То от тази цена тръгна и спора,368 ЛЕВА ЗА ВАРИАТОР СА МНОГО

    Мдаааа, много се забавлявах половината форум като си накупи носачи на Atec или нещо такова беше, щото са немски и са на цени каквито трябва а не като космическите цени в Бг и как ги изпонахвърляха след няколко месеца

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  7. #142
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Немски, менски колкото и да не са немски ги търкалям над 2 години и 30-ина х. км., купени директно от сайта, есента смених само тампонте на горните, че не бяха смазани преди монтажа и има изгледи за още бая ляп в тях. Като съотношение цена/качество едва ли има нещо, което се доближава до тях...поне по множеството отзиви на колеги от форума. Просто се оказаха добра ефтинийка на фона на всички драми с предниците на 156 и пр.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  8. #143
    BMW Killer ivailo rachev's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Paris,France
    Age
    35
    Posts
    741

    Default

    Добре де,като ти се е разтракал вариатора пиши ми едно лично,имам два нетракащи дето си ги държа за мен и щи дам един за 50лв.,но я пиши на ферариста той човека ги рециклира и дава гаранция и съм почти сигурен,че онези с космическите цени на-дали ще изкарат колкото неговите.
    Fiat Bravo 1.6 16V 97" ex ex...My first italian beast
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 95" 150+++hp ex... Bye my come dream...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S. 99" with head from Quadrifoglio Verde ex.
    Alfa Romeo 155 2.0 8V SUPER 94"

  9. #144
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Мдаааа, много се забавлявах половината форум като си накупи носачи на Atec или нещо такова беше, щото са немски и са на цени каквито трябва а не като космическите цени в Бг и как ги изпонахвърляха след няколко месеца
    Аз лично с Атес съм карал 30 000 км. и още имат живот за цена комплект долни и горно 300 лв. просто са супер.
    А колко сличая има на прехвалено,скъпо ТРВ дет издъхва за нула време?

    От цена на вариатор мина на гаранция а сега на носачи.

    Повтарям се но 370 лева за вариатор са много!!!!!!

    ''Да, това е клиентската - на мен ми идва 200 лева. Добре ли е?''-ми,не,не е добре,80% отгоре не е добре....

    155 евро,тоест 300 лева е цената в Гърция в магазини за оригинални части.
    Цени от 100 и малко над 100 паунда в Ибей,по темата за Ибей,голяма част от продаващите части там са магазини за оригинални резервни части.
    В Ибей и скъпите свещи за ТС са по-евтини.....ама сигурно и те не са оригинални....май само в България се продават оригинални части и за това са и по-скъпи.

    Виж,не ме разбирай криво,нито те познавам,нито имам нещо лично с теб,но не се опитвай на черното да кажеш бяло.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  10. #145
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Гаранцията е много относително нещо. Какво правим, ако частта струва колкото смяната примерно. Там идва разликата между това да ти наслагат части от сервиза и да си ги накупиш от И-бей след, което да ги слагаш при бай И-ван. Каква рекламация ще търсиш от сервиза като си отишъл със една торбичка части, които в последствие са дефектирали. Плащаш си пак труда като поп и после евентуално връщаш в и-бей. Да не говорим колко хора си нямат понятие от авточасти и си поръчват нещо, което просто не става. Иначе - да, може да ти излезе и по-евтино, може и по-скъпо. Като да си вадиш сам зъб - или ще ти излезе без пари, или през г.за.
    Отделно от всичко ето нещо, което много хора в сервиза няма да ви кажат, но е факт. Всеки прави нещо за определени пари, дали ще си дойдеш с частите или без - цената на труда се коригира. Може да ти сменят комплект съединител за 30лв(много условно казано, смятам, че ме разбрахте) - това с части от клиента няма как да стане. Така, че само се прескачате сами себе си - оставете хората да работят. Дали на някой му харесва или не - клиенти има и такива и такива, много ясно, че всеки ще работи с първите(пак смятам, че ме разбрахте ), които му ценят труда, а не с тези, които само се чудят как да го прескочат. Доста нещо изписах.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #146
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Гаранцията е много относително нещо. Какво правим, ако частта струва колкото смяната примерно. Там идва разликата между това да ти наслагат части от сервиза и да си ги накупиш от И-бей след, което да ги слагаш при бай И-ван. Каква рекламация ще търсиш от сервиза като си отишъл със една торбичка части, които в последствие са дефектирали. Плащаш си пак труда като поп и после евентуално връщаш в и-бей. Да не говорим колко хора си нямат понятие от авточасти и си поръчват нещо, което просто не става. Иначе - да, може да ти излезе и по-евтино, може и по-скъпо. Като да си вадиш сам зъб - или ще ти излезе без пари, или през г.за.
    Отделно от всичко ето нещо, което много хора в сервиза няма да ви кажат, но е факт. Всеки прави нещо за определени пари, дали ще си дойдеш с частите или без - цената на труда се коригира. Може да ти сменят комплект съединител за 30лв(много условно казано, смятам, че ме разбрахте) - това с части от клиента няма как да стане. Така, че само се прескачате сами себе си - оставете хората да работят. Дали на някой му харесва или не - клиенти има и такива и такива, много ясно, че всеки ще работи с първите(пак смятам, че ме разбрахте ), които му ценят труда, а не с тези, които само се чудят как да го прескочат. Доста нещо изписах.
    Те това не могат да разберат много хора.А какво става ако примерно трябва да ти свалят съеденителя който си доставил сам на сервиза,и докато си правиш рекламаци те колата заема място в сервиза/примерно/
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  12. #147
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Те това не могат да разберат много хора.А какво става ако примерно трябва да ти свалят съеденителя който си доставил сам на сервиза,и докато си правиш рекламаци те колата заема място в сервиза/примерно/

    Не е само това! Когато частта е доставена от сервиза труда по демонтажа и монтажа на дефектиралата част е за сметка на сервиза ( поне при мен е така ) докато при части доставени от клиента, труда се заплаща от него а той да си го търси от съответния си доставчик
    В Германия например го няма тоя филм да си купиш частите от магазина и да отидеш с тях в сервиза да ти ги сменят, защото ако стане белята сервиза си слага главата в торбата и ходи после обяснявай че че "бай ти Иван" си ги е поръчал от Китай и си ги е донесъл да му ги монтираме

    Малко размихме темата на колегата, за което се извинявам но мисля че написаното ще е от полза на доста хора!
    Last edited by pininfarina; 30-04-2014 at 09:07.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  13. #148
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Гаранцията е много относително нещо. Какво правим, ако частта струва колкото смяната примерно. Там идва разликата между това да ти наслагат части от сервиза и да си ги накупиш от И-бей след, което да ги слагаш при бай И-ван. Каква рекламация ще търсиш от сервиза като си отишъл със една торбичка части, които в последствие са дефектирали. Плащаш си пак труда като поп и после евентуално връщаш в и-бей. Да не говорим колко хора си нямат понятие от авточасти и си поръчват нещо, което просто не става. Иначе - да, може да ти излезе и по-евтино, може и по-скъпо. Като да си вадиш сам зъб - или ще ти излезе без пари, или през г.за.
    Отделно от всичко ето нещо, което много хора в сервиза няма да ви кажат, но е факт. Всеки прави нещо за определени пари, дали ще си дойдеш с частите или без - цената на труда се коригира. Може да ти сменят комплект съединител за 30лв(много условно казано, смятам, че ме разбрахте) - това с части от клиента няма как да стане. Така, че само се прескачате сами себе си - оставете хората да работят. Дали на някой му харесва или не - клиенти има и такива и такива, много ясно, че всеки ще работи с първите(пак смятам, че ме разбрахте ), които му ценят труда, а не с тези, които само се чудят как да го прескочат. Доста нещо изписах.
    С това всичко съм съгласен, само не съм съгласен със следната практика - цената за ремонт си е цена - примерно (условно) смяна долни носачи на 156 - 30лв на носач. Ако си занесеш носачите обаче е зает майстора за тебе, щото иска той да ти купи ТРВта по 350лв бройката клиентска, а цена за него 200лв... и какво става - нищо неразвбиращия клиент си плаща като поп 60лв труд и 700лв части, а майстора си ходи с 360лв в джоба след края на ремонта... ТОВА коректно ли е? А е масово...

    Не случайно магазините дават до 40, даже 50% майсторски отстъпки, а те и при тази отстъпка печелят... Не разбирам защо всички трябва да го играя големи тарикати...

    Ето колегата pininfarina сам казва - вариатора е 385лв клиентска цена, на него му ляга 200лв. А и цена за труд ще обяви.
    Моите уважения към труда ви и опита ви колеги, ама това си е жива гавра... Излиза че ако нямаш майстор или собственик на магазин за авточасти за първа дружка, поддръжката на колата ти струва поне 50% по скъпо? Що?

    ---------- Post added at 09:16 ---------- Previous post was at 09:10 ----------

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Не е само това! Когато частта е доставена от сервиза труда по демонтажа и монтажа на дефектиралата част е за сметка на сервиза ( поне при мен е така ) докато при части доставени от клиента, труда се заплаща от него а той да си го търси от съответния си доставчик
    В Германия например го няма тоя филм да си купиш частите от магазина и да отидеш с тях в сервиза да ти ги сменят, защото ако стане белята сервиза си слага главата в торбата и ходи после обяснявай че че "бай ти Иван" си ги е поръчал от Китай и си ги е донесъл да му ги монтираме

    Малко размихме темата на колегата, за което се извинявам но мисля че написаното ще е от полза на доста хора!
    Да, ама в Германия ти слагат истински части и ти дават истинска гаранция.
    Докато тука ти сигурно си бялата лястовица сред автосервизите...
    Като изключим фирмените сервизи, в които пък твърде много боли като влезеш.
    Просто сме бедни, а искаме да караме прилични коли. Това е.

    Е, моите шефове, които си купуват коли по за 100к евра от магазина хич не им дреме че ги пращат в фирмен сервиз и ги обръсват 1500лв за дадена операция, ама аз като си купя 156ца за 5000лв, не мога да си ги позволя - те са 1/3та от цената на колата. Това е разликата.
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  14. #149
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    Излиза че ако нямаш майстор или собственик на магазин за авточасти за първа дружка, поддръжката на колата ти струва поне 50% по скъпо?
    Добър ден, Явка !!!

  15. #150
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Гаранцията е много относително нещо. Какво правим, ако частта струва колкото смяната примерно. Там идва разликата между това да ти наслагат части от сервиза и да си ги накупиш от И-бей след, което да ги слагаш при бай И-ван. Каква рекламация ще търсиш от сервиза като си отишъл със една торбичка части, които в последствие са дефектирали. Плащаш си пак труда като поп и после евентуално връщаш в и-бей. Да не говорим колко хора си нямат понятие от авточасти и си поръчват нещо, което просто не става. Иначе - да, може да ти излезе и по-евтино, може и по-скъпо. Като да си вадиш сам зъб - или ще ти излезе без пари, или през г.за.
    Отделно от всичко ето нещо, което много хора в сервиза няма да ви кажат, но е факт. Всеки прави нещо за определени пари, дали ще си дойдеш с частите или без - цената на труда се коригира. Може да ти сменят комплект съединител за 30лв(много условно казано, смятам, че ме разбрахте) - това с части от клиента няма как да стане. Така, че само се прескачате сами себе си - оставете хората да работят. Дали на някой му харесва или не - клиенти има и такива и такива, много ясно, че всеки ще работи с първите(пак смятам, че ме разбрахте ), които му ценят труда, а не с тези, които само се чудят как да го прескочат. Доста нещо изписах.
    Code,спора започна с цена на вариатор в АХМ!!!!
    Човека пита и му се заявява,че 370 лева за вариатор е добра цена!
    Аз пък казвам,че не е....
    Никой не искам да надскоча,нито карам някой да надскача друг,просто показвам на питащият по-ниски цени от тези в АХМ,а pinifarina почна да умува първо за гаранции,после за оригиналността на вариаторите в Ибей и накрая мина на носачи Атес.
    Знам много добре,че гаранцията е нещо относително,оспорвал съм безброй рекламации на клиенти,поне два пъти месечно съм бил в КЗП по повод рекламации от клиенти.

    ---------- Post added at 09:36 ---------- Previous post was at 09:31 ----------

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    В Германия например го няма тоя филм да си купиш частите от магазина и да отидеш с тях в сервиза да ти ги сменят, защото ако стане белята сервиза си слага главата в торбата и ходи после обяснявай че че "бай ти Иван" си ги е поръчал от Китай и си ги е донесъл да му ги монтираме

    Малко размихме темата на колегата, за което се извинявам но мисля че написаното ще е от полза на доста хора!
    Да бе,верно ли в Германия го нема тоя филм????
    Ми те там магазините за авточасти работят само с и за сервизи,тъй ли да разбирам????
    Филма да си купиш сам частите и да ти ги сложат в сервиз го има навсякъде!!!
    Чети и чуждите форуми,и там се коментират цени на части.....
    Last edited by Кайо; 30-04-2014 at 09:39.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

Page 10 of 12 FirstFirst ... 89101112 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •