Results 1 to 15 of 167

Thread: Днес ремонтирах вариатора, смених ангренажа и ролките...

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Днес ремонтирах вариатора, смених ангренажа и ролките...

    Днес разпилях колата. Извадих вариатора. Сложих му ремонтния комплект. Смених ангренажа и ролките. Искрени благодарности на кирето и новачев, които предварително ми обесниха процедурата. Ето малки снимки























    Ремонта на вариаторе ме измъчи най-много. Сглобяването е отвратително, но крайния резултат е на лице. 2 часа го сглобявах. Зъбните колела вътре влизат много шибано.

    Ако някой в региона мисли да прави тази операция с вариатора може да се обади.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2

    Default

    imam vapros po malko poostrialata tema
    davat mi edna alfa 156 2.0 16v sas skasan remak pitaneto mi e imat li zashtita tezi dvigateli i kak moga da sloga remaka bez tezi skobi na valovete

  3. #3
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by dianpetrov View Post
    imam vapros po malko poostrialata tema
    davat mi edna alfa 156 2.0 16v sas skasan remak pitaneto mi e imat li zashtita tezi dvigateli i kak moga da sloga remaka bez tezi skobi na valovete
    Нямат защита и не можеш да ги зацепиш без пети!

    Писането на кирилица е задължително!
    Този път, без наказание - следващият ...

  4. #4

    Default

    значи е с криви клапани в наи добриа вариант така ли

  5. #5
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by dianpetrov View Post
    значи е с криви клапани в наи добриа вариант така ли
    16 броя

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by dianpetrov View Post
    значи е с криви клапани в наи добриа вариант така ли
    Нямам представа къде е колата но ако имаш възможност прогледни ремъка дали наистина е скъсан дали ролките имат луфт и разни звуци. Щото съм чувал за едни истории дето разни джамбази купуват затегнали или изтропали коли късат им ремъка и ги продават уж че били скъсали ремък правиш ремонт на глава палиш почва хлоп хлоп хлоп и правиш и колянов вал и сегменти и цената се надува. А иначе глава може да си намериш с клапани читава за към 200лв може и малко по евтино
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Добре де, така да го разбирам, че хлопането на вариатора не е някакъв проблем....за пример. Колата съм я купил преди 5 000 км. Като от тези съм ходил 3 пъти до Бургас и обратно. Когато я купих-смених маслото (HPX). Маслото знам е много гъсто, но смятам, че по-добре така. Смазването е по-добре. Но това нява значение. Вариатора си тракаше, като я купих и като чух, че трябва да дам почти 500 лв. за ремонти около него си казах - БАТЕ КАРАЙ Я ТАЯ КОЧИНА, НЕ СИ Я КУПИЛ, ЗА ДА ВИСИШ ПО СЕРВИЗИТЕ!
    И си я карам....До към 2500 об. колата е супер спъната, след 2 500 се отпушва и тръгва като побъркана! Съмнявах се първо да не би да не ми е зацепен добре ремъка, но се отказах от тази версия, защото когато караш с 200 км/ч - 10 мин. при незацепен добре ремък 100% ще се прецака нещо, а то...нищо...
    Тааа след цялата тази приказка...казвам стигнах до заключението, че ми трака вариаторът, защото трака като дизел, а колата след 2 500 оборота върви като луда, харчи 13 в града, 6.5 при 100 км/ч и 8.1 в смесен цикъл при 30% градско. Така, че този вариатор не смятам да го пипам, защото ако го пипна то ще е само за ремонтен комплект, а в някой сервиз 100% ще ме изнудят да го сменя целия и ще си оставят ръцете, ако не го сменя, за да си кажат "а сега, балък, ше идваш пак"...та така!
    Вие разбирате, а аз питам! С тракащ вариатор, работеща като дизел бензинова 2.0 тс, проблем ли е от техническа гледна точка да си я карам така?! И ако да-докога?! Иначе шума даже си ме кефи - старата ми кола беше нафтова и звука дори си ме радва
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •