Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 167

Thread: Днес ремонтирах вариатора, смених ангренажа и ролките...

  1. #46
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Съгласен.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  2. #47
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Gabrovo
    Posts
    53

    Default

    и колко километра мина с тия 50 лв ако не е тайна и да ми кажеш нещо повече за тая добавка която спомена ако може

  3. #48
    Младши алфист Bobby_cool85's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Свищов
    Age
    38
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by oem
    11 лв. струва ремонтния комплект. Сменя се като се разтрака вариатора. Подобрение само в звука. Мотора работи много по-тихо от преди. Във вървенето няма как да има разлика тъй като той дори и да трака пак си работи адекватно. Тракането идва от аксиалния луфт в зъбните колела. При мен има и подобрение в работата на мотора, тъй като преди не ми беше центровали правилно всмукателния вал смрямо ГМТ. Преди от ауспуха газовете излизаха на тласъци. Сега гледам си излизат равномерно и плавно. Мотора не се тресе и работи много спокойно. Сега в ниските обороти има повече мощност от преди. Във високите не виждам особена разлика.
    Quote Originally Posted by Novachev
    ... А за повредите по вариатора ако не се смяни на време ремонтния комплект моне да се подбият юлиците на зъбните колелца въре и колкото и китчета да смените пак ще трака и ще трябва нов.
    Въпросчето ми е свързано с това дали само вариатор ще трябва да сменям (четох, че доста хора сменят и повдигачи) и как е захванат той за разпределителния вал? Много ме притеснява това, колата не я карам сега, на Троян е и се чудя как да процедирам. Дайте ми съвет какво да правя. Дали ще мога да стигна така до ИталБулКом-а в Плевен, или ако има от Ловеч някой, който може да ми помогне.
    '99 Alfa Romeo 145 1.4 TwinSpark - (ГИ) - история

  4. #49
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Аз бях сменил кит и повдигачи но след няма и 10к км се наложи да си върна старите повдигачи защото новите които бяха производство уж на блгиската фирма АЕ и струваха по 20 лв парчето бяха пълен боклук. И аз си мислех че ми тракат повдигачите но явно е било от вариатора за сега със старите повдигачи нне трака.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #50
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobby_cool85
    Quote Originally Posted by oem
    11 лв. струва ремонтния комплект. Сменя се като се разтрака вариатора. Подобрение само в звука. Мотора работи много по-тихо от преди. Във вървенето няма как да има разлика тъй като той дори и да трака пак си работи адекватно. Тракането идва от аксиалния луфт в зъбните колела. При мен има и подобрение в работата на мотора, тъй като преди не ми беше центровали правилно всмукателния вал смрямо ГМТ. Преди от ауспуха газовете излизаха на тласъци. Сега гледам си излизат равномерно и плавно. Мотора не се тресе и работи много спокойно. Сега в ниските обороти има повече мощност от преди. Във високите не виждам особена разлика.
    Quote Originally Posted by Novachev
    ... А за повредите по вариатора ако не се смяни на време ремонтния комплект моне да се подбият юлиците на зъбните колелца въре и колкото и китчета да смените пак ще трака и ще трябва нов.
    Въпросчето ми е свързано с това дали само вариатор ще трябва да сменям (четох, че доста хора сменят и повдигачи) и как е захванат той за разпределителния вал? Много ме притеснява това, колата не я карам сега, на Троян е и се чудя как да процедирам. Дайте ми съвет какво да правя. Дали ще мога да стигна така до ИталБулКом-а в Плевен, или ако има от Ловеч някой, който може да ми помогне.
    Карай смело. Вариатора не може да стори нищо на мотора. Карай до където искаш. И моя съвет е да не сменяш целия вариатор ако ти се струват много парите. Аз смених ремонтния комплект. Вече над 1000 километра съм минал и нямам проблеми.

    Но ако пък имаш излишни 300 лв. за вариатор си купи нов. Теоретично новото си е по-добре.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #51
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Аз бях сменил кит и повдигачи но след няма и 10к км се наложи да си върна старите повдигачи защото новите които бяха производство уж на блгиската фирма АЕ и струваха по 20 лв парчето бяха пълен боклук. И аз си мислех че ми тракат повдигачите но явно е било от вариатора за сега със старите повдигачи нне трака.
    Като загрее повече ли тракаше с повдигачите на АЕ, или на студено само?
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  7. #52
    Младши алфист Bobby_cool85's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Свищов
    Age
    38
    Posts
    14

    Default

    Да карам смело, но двигателя звучи и се усеща като напълно разцентрован, страх ме е така, при мен не е само тракане при палене... аз карах около 6-7000 км с разтракан вариатор, сега вече незнам дали ще се оправи само с отремонтиране. Друго което ми направи впечатление е че след натискане на газта до дупка (т.е. до изключвне) се разтракваше още повече, аз пък за сметка на товане съм я жалил много много .
    '99 Alfa Romeo 145 1.4 TwinSpark - (ГИ) - история

  8. #53
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Bobby_cool85
    Да карам смело, но двигателя звучи и се усеща като напълно разцентрован, страх ме е така, при мен не е само тракане при палене... аз карах около 6-7000 км с разтракан вариатор, сега вече незнам дали ще се оправи само с отремонтиране. Друго което ми направи впечатление е че след натискане на газта до дупка (т.е. до изключвне) се разтракваше още повече, аз пък за сметка на товане съм я жалил много много .
    Хм... и при мен тракаше здраво. Но като надминех 3000 оборота млъкваше.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #54
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by LeoVin4i
    Quote Originally Posted by Novachev
    Аз бях сменил кит и повдигачи но след няма и 10к км се наложи да си върна старите повдигачи защото новите които бяха производство уж на блгиската фирма АЕ и струваха по 20 лв парчето бяха пълен боклук. И аз си мислех че ми тракат повдигачите но явно е било от вариатора за сега със старите повдигачи нне трака.
    Като загрее повече ли тракаше с повдигачите на АЕ, или на студено само?
    не тракаше повече но като ги изкарах 5 от тях се рзглобиха а ми направиха бела на разпределителните валове явно нямат нищо общо с АЕ а са някакви ментаци пълни то от Еврото какво ли има свястно.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #55
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    3000 км от както правих ремонта. Няма проблеми.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #56
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    шайбата на вариатора е бяла тефлонова точно тя се износва и разтраква ,също има и умора на пружината,с времето могат да се поизносят и зъбците.Ремонтния комплект е по евтиния вариант но не е по добрия.Това е като да имате спукана гума втора употреба можете да си я вулканизирате но ще си остане износена , защото все пак джажата е на хиляди километри пробег и излишно е да се казва че там където има триене има и износване другия минус е че не всеки майстор ще се наеме ако не го е правил а и дори да го е правил смяната с нов вариатор е по лесна отвиваш единия и завиваш другия по малко нерви по малко проблеми единствения минус за новия вариатор е високата му цена.И в двата случая работата е като при смяна на ангренаж за това е хубаво да се съчетаят.Ремонтния комплект при всички положения ще изкара по малко от новия вариатор.
    Alfa 155 2.0 16v

  12. #57
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by dimo
    шайбата на вариатора е бяла тефлонова точно тя се износва и разтраква ,също има и умора на пружината,с времето могат да се поизносят и зъбците.Ремонтния комплект е по евтиния вариант но не е по добрия.Това е като да имате спукана гума втора употреба можете да си я вулканизирате но ще си остане износена , защото все пак джажата е на хиляди километри пробег и излишно е да се казва че там където има триене има и износване другия минус е че не всеки майстор ще се наеме ако не го е правил а и дори да го е правил смяната с нов вариатор е по лесна отвиваш единия и завиваш другия по малко нерви по малко проблеми единствения минус за новия вариатор е високата му цена.И в двата случая работата е като при смяна на ангренаж за това е хубаво да се съчетаят.Ремонтния комплект при всички положения ще изкара по малко от новия вариатор.
    При не-пипан вариатор няма шайбичка и прожината е по-дълга.При ремонтният комплект има бялатефлонова шайба,и дали ще сменяш ремонтен комплект или цял вариатор е едно и също.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  13. #58
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrim7
    Quote Originally Posted by dimo
    шайбата на вариатора е бяла тефлонова точно тя се износва и разтраква ,също има и умора на пружината,с времето могат да се поизносят и зъбците.Ремонтния комплект е по евтиния вариант но не е по добрия.Това е като да имате спукана гума втора употреба можете да си я вулканизирате но ще си остане износена , защото все пак джажата е на хиляди километри пробег и излишно е да се казва че там където има триене има и износване другия минус е че не всеки майстор ще се наеме ако не го е правил а и дори да го е правил смяната с нов вариатор е по лесна отвиваш единия и завиваш другия по малко нерви по малко проблеми единствения минус за новия вариатор е високата му цена.И в двата случая работата е като при смяна на ангренаж за това е хубаво да се съчетаят.Ремонтния комплект при всички положения ще изкара по малко от новия вариатор.
    При не-пипан вариатор няма шайбичка и прожината е по-дълга.При ремонтният комплект има бялатефлонова шайба,и дали ще сменяш ремонтен комплект или цял вариатор е едно и също.
    Всичко е вярно, само че пружината е една и съща. Миналата седмица ремонтирах на едно аверче вариатора който не беше отварян до сега и пружината е 1 към 1 с тази от ремонтниа комплект.


    П.С. Така и така пиша в темата да кажа, че имам още 600 км изминати и вариатора не трака.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #59
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    дали е едно също да смениш вариатора снов или да го ремонтираш питам аз аджеба защо пружината е 10 лева а вариатора 300 при все че дали за пружина или за нов в сервиза ще ти искт едни и същи кинти горе долу
    Alfa 155 2.0 16v

  15. #60

    Default

    По добре нов,след ремонта може да изкара малко километри,въпрос на късмет !

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •