Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 167

Thread: Днес ремонтирах вариатора, смених ангренажа и ролките...

  1. #31

    Default

    Следвайки тая логика ако оборотомера не ти прехвърля 3000 об. би трябвало да гори доста по-малко. Бях решил да го пробвам,но си признавам,че при мен не става.То все едно че караш жигула.А колега oem,обърна ли внимание от какъв материал беше изработена пластмасовата шайба в ремонтния комплект,щото съм виждал поне два вида?

  2. #32
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами бяла пластмаса. Не съм я гледал много. Бях в големи нерви при сглобяването на вариатора. Разпечатах само пликчето с шайбата и пружината. Мушнах шайбата и не съм я гледал много много.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by oem
    Ами бяла пластмаса. Не съм я гледал много. Бях в големи нерви при сглобяването на вариатора. Разпечатах само пликчето с шайбата и пружината. Мушнах шайбата и не съм я гледал много много.
    Колега ако пазиш старата ще е интересно да разберем материала.
    Обикновенно там където има износване се използва стъклонапълнен полиамид или тефлон и неговите композити(второто е за предпочитане)
    Просто отрежи парченце от старата и го запали със запалката, и двете пластмаси не горят особенно активно, но се овъгляват и димят. Миризмата на полиамида е като на изгорял кокал, коса или козина, димът е бял. Докато тефлона има различна миризма, не мога да я опиша точно... прилича малко на полиетилена.
    Ако не те затруднява направи този опит! Ще бъдат полезни знания с оглед на това, че се намират различни композити на тефлона с бронз, които са доста по износоустойчиви и биха могли да влязат в употреба някой ден.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  4. #34
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Браво на колегата че се справил наистина самото мсглобяване си е голям чеп особенно първия път но вече знае как става и е подготвен за напред . За шайбата от вариаторния кит е от полиамид според мен трудно ки е да обясня но съм виждал доста разновидности на тефлона и не прилича на него. А за повредите по вариатора ако не се смяни на време ремонтния комплект моне да се подбият юлиците на зъбните колелца въре и колкото и китчета да смените пак ще трака и ще трябва нов.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fade
    Quote Originally Posted by oem
    Ами бяла пластмаса. Не съм я гледал много. Бях в големи нерви при сглобяването на вариатора. Разпечатах само пликчето с шайбата и пружината. Мушнах шайбата и не съм я гледал много много.
    Колега ако пазиш старата ще е интересно да разберем материала.
    Обикновенно там където има износване се използва стъклонапълнен полиамид или тефлон и неговите композити(второто е за предпочитане)
    Просто отрежи парченце от старата и го запали със запалката, и двете пластмаси не горят особенно активно, но се овъгляват и димят. Миризмата на полиамида е като на изгорял кокал, коса или козина, димът е бял. Докато тефлона има различна миризма, не мога да я опиша точно... прилича малко на полиетилена.
    Ако не те затруднява направи този опит! Ще бъдат полезни знания с оглед на това, че се намират различни композити на тефлона с бронз, които са доста по износоустойчиви и биха могли да влязат в употреба някой ден.
    За съжаление изхвърлих старата шайба. Аз имам друг материал за шайби. Но му забравих името. Някой го наричат гетинакс, но не е това. Имаше си друго наименование. Може и да се бъркам тотално за гетинакса. Имам от него. Много по издръжлив е от пластмасата и е маслоустойчив. Поема и маслото в себе си и става и пластичен. Ако се разтрака моя отново някой ден, на струга ще си остържа шайба от този материал и най-вероятно... хайде да не казвам, че ще стане вечно, но поне ще кара с години.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    а тази пластмасова шайбя с какви размери е - външен диаметър, вътрешен диаметър, дебелина
    не може ли да се замени с аксиален лагер и на практита да стане вечно.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by oem
    За съжаление изхвърлих старата шайба. Аз имам друг материал за шайби. Но му забравих името. Някой го наричат гетинакс, но не е това. Имаше си друго наименование. Може и да се бъркам тотално за гетинакса. Имам от него. Много по издръжлив е от пластмасата и е маслоустойчив. Поема и маслото в себе си и става и пластичен. Ако се разтрака моя отново някой ден, на струга ще си остържа шайба от този материал и най-вероятно... хайде да не казвам, че ще стане вечно, но поне ще кара с години.
    Предполагам материала за който говорите се казва текстолит (гетинакса е друго) Не мисля обаче, че пропития в горещо масло текстолит е по-износоустойчив от полиамида или тефлоновите композиции. Колега това решение с текстолита все пак е от времето на втората световна война не, че не е добро, но си мисля, че все пак органичната химия е мръднала доста напред от тогава насам! Все пак вие си преценявате.
    Малко извън темата... с текстолитови подложки се реставрираха шарнирните връзки на ладите в миналото... когато да намериш оригинални шарнири беше истинско предизвикателство, а не като сега да си ги поръчаш от е-bay или Александър ауто и да ти ги донесат до вратата.
    Еееех спомени!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не е текстолит. Трябва да го снимам.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov
    а тази пластмасова шайбя с какви размери е - външен диаметър, вътрешен диаметър, дебелина
    не може ли да се замени с аксиален лагер и на практита да стане вечно.
    Вътрешен диаметър. И не знам какъв трябва да е този лагер с дебилина 2 мм. То там не се износва от въртене и триене, а от чукане с триене. Като върнеш гаста пружината натиска колелото обратно и то удря в корпуса на вариатора.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by oem
    ...
    То там не се износва от въртене и триене, а от чукане с триене. Като върнеш гаста пружината натиска колелото обратно и то удря в корпуса на вариатора.
    Колега да разбирам ли, че пласмасовата шайба е под тънкото колело в дъното на вариатора т.е. няма никакъв контакт с пружината. Нещо не съм май много наясно в този вариатор къде се намира точно пластмасовата шайба и каква всъщност е нейната роля. Това би ме насочило и към добра идея за подходящ материал от който да е изработена тази шайба.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  11. #41
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Шайбата се намира в дъното на вариатора. Под малкото колело. Служи да уплътни вече луфта който се е получил. Като е нов вариатора тази шайба я няма. Ако се сетиш за добър материал може да споделиш.

    Този материал който мисля да ползвам се нарича пресшпан.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #42

    Default

    Материала който на мен ми харесва за това място е бронзово-тефлонова композиция, силно износоустойчив и с много нисък коефициент на триене.
    А доколкото си спомням пресшпана е хартия ползвана за изолацията на трансформаторни намотки. Хубавото на хартията е че е несвиваема, но не съм убеден, че връзките в нея са достатъчно здрави след като бъде напоена с масло, а вариатора е пълен с масло в работно положение нали.
    Струва ми се, че пресшпана просто ще се разкисне и разпадне когато почне да чука по него малкото колело. Все пак си мисля, че идеята за текстолит е по добра от presspan.
    Също така добър материал е и полиамида, та дори и не стъклонапълнен, продава се вече като прътова заготовка почити навсякъде.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  13. #43
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И аз полиамида гледам. Въпреки, че има и чисто тефлонови пръчки. Не знам, не знам. Имам при мен пръчки от бронз, текстолит и пресшпан. Имам и струг и мога да направя шайбите. Но кой точно материал ще е по-добър не зная. Трябва да се пробва, а това ще отнеме време докато се разбере кое ще издържи най-много.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #44
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by oem
    Шайбата се намира в дъното на вариатора. Под малкото колело. Служи да уплътни вече луфта който се е получил. Като е нов вариатора тази шайба я няма. Ако се сетиш за добър материал може да споделиш.

    Ех,колега;много пита и доста си научил.
    Но няма лошо.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  15. #45
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами то с питане и с четене става.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •