Results 1 to 11 of 11

Thread: Май ми предстои неприятен ремонт?Клапани?

  1. #1
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default Май ми предстои неприятен ремонт?Клапани?

    Ето какво стана-

    Сменяваме ангренажен ремък без пети за зацепване.По метода с маркера.Валовете не са сваляни.Колата запали и работи,форсира се нормално и т.н..Има леко тракане от вариатора(имаше го и преди смяната).Това става при свален пистов ремък,защото чаках да ми го доставят.Дойде ремъка ,монтираме-всичко 6-работи нормално.Вече тръгвам да я пробвам и няма и 30метра - гръмна в колектора или в гърнетата(така и не разбрах)и до там върти и не пали.Не чух да изтропва щото са ми шумни гърнетата.
    Отваряме всичко наново - всичко е на белезите и се върти(колянов вал, разпределителни ,бутала се движат и т.н.)Обаче няма компресия.
    Почва едно ровене и стигам до извода - не затварят всмукателните клапани .Ама защо?Първия логичен отговор е - срещнал е мотора.Ама как и защо,като запали и работеше?Единственото логично обяснение за мен е да са блокирали повдигачите по някаква причина...Има ли шанс вариатора да измести с толкова много ,че да срещне?

    Нямах нерви да сваля валовете тая вечер.

    Дайте някакви други идеи...

    П.П.Да поясня все пак - мотора е 2.0 16в. ТС 150к.с.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  2. #2
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Е резултата е налице - 8 изкривени всмукателни клапана.
    Все още не мога да разбера защо се получи това.
    Както написах по-горе мотора запали,работеше на място и се форсираше нормално до към 6-7000об/мин.

    Вариатора работи ли когато не се движи колата?
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  3. #3
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Повдигачине няма как да блокират така внезапно,най вероятно има проблем с зацепването.За това са петите,ако има разминаване с тях го хващаш.Може да е имало леко разминаване на защепването,и вие още малко,и стана белята,това е най логичното обяснение щом след проверката на ремака няма друго видимо.
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  4. #4

    Default Re: Май ми предстои неприятен ремонт?Клапани?

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov
    Ето какво стана-

    Сменяваме ангренажен ремък без пети за зацепване.По метода с маркера.Валовете не са сваляни.Колата запали и работи,форсира се нормално и т.н..Има леко тракане от вариатора(имаше го и преди смяната).Това става при свален пистов ремък,защото чаках да ми го доставят.Дойде ремъка ,монтираме-всичко 6-работи нормално.Вече тръгвам да я пробвам и няма и 30метра - гръмна в колектора или в гърнетата(така и не разбрах)и до там върти и не пали.Не чух да изтропва щото са ми шумни гърнетата.
    Отваряме всичко наново - всичко е на белезите и се върти(колянов вал, разпределителни ,бутала се движат и т.н.)Обаче няма компресия.
    Почва едно ровене и стигам до извода - не затварят всмукателните клапани .Ама защо?Първия логичен отговор е - срещнал е мотора.Ама как и защо,като запали и работеше?Единственото логично обяснение за мен е да са блокирали повдигачите по някаква
    причина...Има ли шанс вариатора да измести с толкова много ,че да срещне?

    Нямах нерви да сваля валовете тая вечер.

    Дайте някакви други идеи...

    П.П.Да поясня все пак - мотора е 2.0 16в. ТС 150к.с.
    поред мен извода ти е правилен. запалете, по възможност(задължително спети) давайте газ и ша са наредят нещата. Внимавайте с градусите на к. вал

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #5
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Ами след като свалих главата днес и видях състоянието на повдигачите(перфектно)вече почвам да се съмнявам.По-скоро търся грешка в зацепването,ама без пети е трудничко.Оказа се ,че в Монтана никой няма.Или поне никой когото познавам.Сега търся откъде да си ги поръчам.

    Поне ще и сменя гумичките и ще напасвам клапаните-иначе кога ще се наканя да го направя .
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  6. #6

    Default

    глей ся дай газ и ша видиш че всичко е ок

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #7
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    глей ся дай газ и ша видиш че всичко е ок
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ne0
    глей ся дай газ и ша видиш че всичко е ок
    тои вече я е разглобил

  9. #9
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Ами вече я събирам .
    Надявам се до сряда да я запаля,че нямам много време през деня да се занимавам.
    Благодаря за голямото съдействие на Lisan,който ми помога за намирането на някои необходими за ремонта и зацепването неща,както и с ценни съвети.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  10. #10
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Колата вече е в движение .
    Моторът мърка много приятно и тръгна доста по-добре.

    Още веднъж благодаря на Лисан за за всички съвети и съдействие.И затова,че изтърпя тоя телефонен тормоз от моя страна .

    Обещавам - като се видим на живо да почерпя.

    П.П. Лисане повдигача се раздвижи.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  11. #11
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Радвам се че съм помогнал с нещо,и да не забравиш да почерпиш
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •