View Poll Results: От коя бензиностанция зареждате???

Voters
103. You may not vote on this poll
  • ШЕЛ

    17 16.50%
  • ОМВ

    24 23.30%
  • ЛУКОИЛ

    23 22.33%
  • ОПЕТ

    1 0.97%
  • ПЕТРОЛ

    4 3.88%
  • ЕКО КИНИТРОН

    34 33.01%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Кой с какво гориво кара и от къде зарежда?!?

  1. #1
    Запален алфист dido76bg's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    250

    Default Кой с какво гориво кара и от къде зарежда?!?

    Понеже не намерих подобна тема, а ми е интересно, дайте да споделим кой с какъв октан кара и от къде сипва. От кои горива е доволен и от кои не. Слагате ли добавки?

    Аз лично зареждм засега от ШЕЛ - 95 В-пауър, веднъж съм сипвал добавка за почистване на инжекциона. Мисля да сменям с ОМВ.
    Alfa 145 2.0 TS 16V Q.V. - голяма ламя

  2. #2
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    EKO ама не знам Кинитрон ли е...100 октана или Лукойл 95 октана...
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Казанлък
    Posts
    42

    Default

    Отностно Дизела - Аз лично сипвам на ШЕЛ , и не защото ми харесва жълтото а защото , имам близки приятели собственици на леярна.
    Те използват дизелово гориво и всеки ден след работа при почистване на горивната камера разбират коя нафта с какво качество е - коя прави по големи нагари , коя е по чиста и тнт.
    Та за сега опита Им показва, че най-добра е нафтата на Шел , и то като се има предвид, че са пробвали почти всички "продавачи" на дизел.
    Alfa Romeo 146 1,9JTD /2000/

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Ямбол/София
    Posts
    97

    Default

    Quote Originally Posted by SigSauer
    Отностно Дизела - Аз лично сипвам на ШЕЛ , и не защото ми харесва жълтото а защото , имам близки приятели собственици на леярна.
    Те използват дизелово гориво и всеки ден след работа при почистване на горивната камера разбират коя нафта с какво качество е - коя прави по големи нагари , коя е по чиста и тнт.
    Та за сега опита Им показва, че най-добра е нафтата на Шел , и то като се има предвид, че са пробвали почти всички "продавачи" на дизел.
    Това ми хареса! Някой друг с подобна полезна информация за нафтата?

    Аз зареждам бензин А95 на OMV, и наскоро пробвах на Shell A95 V-Power. С 30 литра OMV минавам 400км, а със същия литраж с V-Power минавам 350км... Нали уж върви повече и харчи по-малко с V-Power?

  5. #5
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by SigSauer
    Отностно Дизела - Аз лично сипвам на ШЕЛ , и не защото ми харесва жълтото а защото , имам близки приятели собственици на леярна.
    Те използват дизелово гориво и всеки ден след работа при почистване на горивната камера разбират коя нафта с какво качество е - коя прави по големи нагари , коя е по чиста и тнт.
    Та за сега опита Им показва, че най-добра е нафтата на Шел , и то като се има предвид, че са пробвали почти всички "продавачи" на дизел.
    Всеки Шел си е за свой крак...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  6. #6
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    За сега от известно време само в шел ама нещо на последък ми се струва 1че шмекеруват с количеството или с качеството
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  7. #7
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    И бензин и газ на ЕКО.Специално от газта съм мн.доволен.За бензина не мога да кажа,че съм недоволен(сипвам и 95 и 100),ама и отдавна не съм пробвал на други бензиностанции.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  8. #8
    Икономичен циклител
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София, ж.к. Дружба
    Age
    38
    Posts
    55

    Default

    Schell V-Power Diesel, само дето малко солено ми излиза, днес заредих на 2,62 лв./л. Малко ме заболя, като за 60 лв. сипах 22 литра и нещо, ама какво да се прави. Като искам да се возя трябва да си плащам.
    145 1.9 JTD '99

  9. #9
    Много опасен,може би луд Tifozza's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia ....O.C.
    Age
    39
    Posts
    219

    Default

    аз само на ОМВ сипвам , може би защото свикнах покраи служебната кола ... но немога да се оплача за сега (95)... мисля да пробвам следващия път карерата ...
    Alfa Romeo 145 1.4 16vEX
    Alfa Romeo 156 V6quadrifoglio EX

  10. #10
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Quote Originally Posted by Tifozza
    аз само на ОМВ сипвам , може би защото свикнах покраи служебната кола ... но немога да се оплача за сега (95)... мисля да пробвам следващия път карерата ...
    напоследък и аз така пък и събирам за топка инак v-power също сипвам. Но смятам, че вмомента омв имат най-качествени горива. Но от друга страна почти всики горива идват от лукоил. много е относително
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  11. #11
    Много опасен,може би луд Tifozza's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia ....O.C.
    Age
    39
    Posts
    219

    Default

    Quote Originally Posted by StarChild


    напоследък и аз така пък и събирам за топка инак v-power също сипвам. Но смятам, че вмомента омв имат най-качествени горива. Но от друга страна почти всики горива идват от лукоил. много е
    относително
    Прав си че всичко е доста относително ... а с тия точки , оставт ми още 6 и ще взема 3-та топка ...
    Alfa Romeo 145 1.4 16vEX
    Alfa Romeo 156 V6quadrifoglio EX

  12. #12
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Quote Originally Posted by Tifozza
    Quote Originally Posted by StarChild


    напоследък и аз така пък и събирам за топка инак v-power също сипвам. Но смятам, че вмомента омв имат най-качествени горива. Но от друга страна почти всики горива идват от лукоил. много е
    относително
    Прав си че всичко е доста относително ... а с тия точки , оставт ми още 6 и ще взема 3-та топка ...

    хаха и аз така като фулирам служебната кола и няма грешка те пък едни топки две ритания и айде ама е така като за 600лв.
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  13. #13
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Карам с ОМВ 100 , и по рядко с Лукоил 98
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  14. #14
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    omv 95 ми е идеално понякога като има лев и слагам super100 :P по принцип 95 е най-чистия бензин знам го понеже съм работил по бензиностанции
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

  15. #15
    Запален алфист dido76bg's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    250

    Default

    Всичко си е до самите бензиностанции /на колко години са им резервоарите, какъв персонал работи, в какво състояние са им помпите/. За количеството е от значение и кога зареждате, дали рано сутрин по хладно или в ранния следобед, когато гумите залепват за асфалта.
    Alfa 145 2.0 TS 16V Q.V. - голяма ламя

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •