Results 1 to 9 of 9

Thread: плс хелп алфата гасне няколко пъти,а като запали...

  1. #1

    Default плс хелп алфата гасне няколко пъти,а като запали...

    колеги вчера запалих колата и веднага изгасна. Пробвах пак и така изгасна 4 пъти, на 5тиа запали,но оборотите падаха сякаш от някаде смучеше въздух, а спирачката се беше втвърдила, сякаш колата е изгаснала. Почти на всяко гаснене се чуваше звук подобен на измъкване на желязна колекторна кутия, но по тих.
    Дали от някаде смуче въздух или не даи си боже съм за обезвъздушаване на инжекциона, моля ви помогнете.
    ALFA ROMEO 155 1.8 TWIN SPARK 16V

  2. #2
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Провери на първо четене сервото / мембрана/ , на второ оребрения гумен маркуч на дебитомера, на 3 то - гумените втулки към смукателните колектори и то отдолната страна / не знам по каква причина но се цепят отдолу - за да не се вижда като закономерност е.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    145

    Default

    колеги имах подобрен проблем ...... пробвай да натъпчеш гумите който са от колекторната тръба към двигателя .... те се изхлузват някой път.. и виж дали са затегнати достатъчно
    Alfa Romeo 155 просто не е автомобил за "средностатистическия" шофьор, а за спортно амбицирани "шпорачи" и маниаци на италианската марка. АЛФА РОМЕО 155 Silverstone

  4. #4
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    щом спирачката е твърда провери клапана за вакума на сервото и маркучето към колектора. случайно забелязах при мен че като го бутна съвсем леко(клапанчето) започва да съска и двигателя се смущава
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  5. #5

    Default мерси

    колеги колекторната кутия си е на мястото,всички маркучи са здрави,но за мембраната не се бях сетил(междо другото тя от какво се преебава от само себе си ли?),още един въпрос-начи не може да е от горивен филтър или бензинова помпа нали?
    ALFA ROMEO 155 1.8 TWIN SPARK 16V

  6. #6
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Какво е това обезвъздушаване на инжекциона????
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Люлин
    Age
    36
    Posts
    88

    Default

    и аз имах проблем,когато запаля.колата си работи нормално но само ако придаржаш газта,пуснеш ли педала гаснеше.Закарах я на диагностика се оказа накрая че има проблем с мотоечето за празния ход.
    Fiat Punto GT '96 131 hp

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Може проблема да е от релетата и бушоните под дебитомер-а!!! БОБО беше намерил хлабави връзки и лоши ел.контакти там! Сваляш едно по едно, почистваш контакитите и пробваш пак! Там е захранването за помпата инжекциона и т.н. Успех!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    [QUOTE=active_active;275314]колеги колекторната кутия си е на мястото,всички маркучи са здрави,но за мембраната не се бях сетил(междо другото тя от какво се преебава от само себе си ли?)QUOTE]


    Сега влизам във форума. Мембраната се скапва когато започне да имаш проблем със спирачките - педала потъва , а нямаш уж загуба на течност. Протича помпата отзад и пълни сервото с течност. От нея се скапва мембраната. Ако имаш ABS смяната е майката си трака - 4 часа ми отне. За кола с ABS сервото е тънко и става от Фиат Марийка. Ако колата е без ABS сервото е дебело като за ЗИЛ -кът е и е скъпо / преди 2 г - 80 лв , а тънкото 40 или 45лв/.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •