Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 89

Thread: Светлини

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    205

    Default Светлини

    Търсих в съдържанието на теми "фарове", "светлини", но нищо, и затова пускам нова тема.

    Споделете какви крушки ползвате за къси, дълги.., производител, марка, модел и т.н. Вчера ми се наложи да си сменя дясна къса.. Този дето е монтирал алармата решил че точно зад пластмасата на фара трябва да сложи с 2 видии сирената на алармата, мамка му смотана, изприщих се доакто сменя една крушка, как да е..
    Понеже исках да са ми еднакви, отидох купих 2 броя, по 18 лв, ебати лампите Уж трябвало да имат синьо в тях, пък са си баш кат старите ми жълти, а аз си мислих че ще ми светне такова бяло като дневна светлина отпред. Басо заблудения съм бил. Какви са ви фаровете на вас, споделете нещо интересно, че като гръмне пак (понеже винаги карам на всяки видове светлини, които имам) да знам какво да сложа, да не ме е яд. А, и също не се бях сещал, че паленето на колата на фарове им скъсява живота, сега гледам да не го правя вече, откак се ръснах 36 лв за 2 лампи.
    ‘96 155 2.0 16v ts 150 bhp sport - чукнато, продъъ се на части

  2. #2
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default Re: Светлини

    Quote Originally Posted by poznai
    Търсих в съдържанието на теми "фарове", "светлини", но нищо, и затова пускам нова тема.

    Споделете какви крушки ползвате за къси, дълги.., производител, марка, модел и т.н. Вчера ми се наложи да си сменя дясна къса.. Този дето е монтирал алармата решил че точно зад пластмасата на фара трябва да сложи с 2 видии сирената на алармата, мамка му смотана, изприщих се доакто сменя една крушка, как да е..
    Понеже исках да са ми еднакви, отидох купих 2 броя, по 18 лв, ебати лампите Уж трябвало да имат синьо в тях, пък са си баш кат старите ми жълти, а аз си мислих че ще ми светне такова бяло като дневна светлина отпред. Басо заблудения съм бил. Какви са ви фаровете на вас, споделете нещо интересно, че като гръмне пак (понеже винаги карам на всяки видове светлини, които имам) да знам какво да сложа, да не ме е яд. А, и също не се бях сещал, че паленето на колата на фарове им скъсява живота, сега гледам да не го правя вече, откак се ръснах 36 лв за 2 лампи.
    ами и аз карам с Филипс БлуВижън но ефекта е само като гледаш колата отстрани
    иначе зад волана ... си е съшия ... да неказвам кво
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    11

    Default

    За сини крушки не се сещам, но сложихме на една Примера 98г. H1 Osram 30% повече светлина се водят, крушките светят страхотно. Не са жълти, но не са и 100% бели. по 14-16лв са.
    Lancia Dedra 1.8 i.e.

  4. #4
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ами и аз да се оплача онзи ден тръгвам аз към селцето на жената.
    И преди да тръгна си правя проверка на светлините. Същата работа десен къс няма никой
    На един Шел до Плевен видях че ще се замръква и реших да се правя на майстор. Доста кофти се сваля при мен нищо че нямам гадни аларми там. Значи понеже моята е от по старите нямам дупка отгоре на голямата метална греда която е на предницата от край до краий/ а търтея има например/ ми се наложи да работя изацяло отзад. Та за да сваля капака който покрива фара се оказа че трабва да развия и резервоара с течност на сервото на волана. То бързо стана де, ама после доиде кофти момента. Оказа се че крушката е доста изчанчена и на шела имаха от този модел само сини такива по 10 лева. Аз пък не исках синя и се ядосах и така си карах а на другия ден от Свищов си купих нормална за 3 кинта.
    Нещо чешко май беше, яд ме е че изхвърлих опаковката.
    На старата ми крушка пише следното Svetlina H1 12v 55w
    май е била българска :P
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #5
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Ами аз на късите съм с Филипс вижън плюс 50% и съм доста доволен а на дългите с филипс премиум 30% плюс и също са екстра. Слагах някакви 100вата синкави и освен че светеха доста по зле от филипса файда друга нямаше.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    205

    Default

    Ясно, пак съм се прекарал с 18 лв за обикновенна крушка. :))

    иначе мойте са 16V 55W

    .., а това че нямаш дупка на металната греда си е направо съдизъм от страна на италианците.., баси гърча е било.
    ‘96 155 2.0 16v ts 150 bhp sport - чукнато, продъъ се на части

  7. #7
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Ами аз на късите съм с Филипс вижън плюс 50% и съм доста доволен а на дългите с филипс премиум 30% плюс и също са екстра. Слагах някакви 100вата синкави и освен че светеха доста по зле от филипса файда друга нямаше.
    а ти кво направи с тия 100ватовите наистина какво стана с тях
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  8. #8
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    Quote Originally Posted by gigi
    Ами аз на късите съм с Филипс вижън плюс 50% и съм доста доволен а на дългите с филипс премиум 30% плюс и също са екстра. Слагах някакви 100вата синкави и освен че светеха доста по зле от филипса файда друга нямаше.
    а ти кво направи с тия 100ватовите наистина какво стана с тях
    Ами като погледнеш фара отпред сфетеха страшно но като осветеност на пътя са по зле от филипса, мислех да ги сложа на халогенните обаче мойте са с H3 и не стават и сега си кесат у нас в шкафа

  9. #9
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Quote Originally Posted by valjo
    Quote Originally Posted by gigi
    Ами аз на късите съм с Филипс вижън плюс 50% и съм доста доволен а на дългите с филипс премиум 30% плюс и също са екстра. Слагах някакви 100вата синкави и освен че светеха доста по зле от филипса файда друга нямаше.
    а ти кво направи с тия 100ватовите наистина какво стана с тях
    Ами като погледнеш фара отпред сфетеха страшно но като осветеност на пътя са по зле от филипса, мислех да ги сложа на халогенните обаче мойте са с H3 и не стават и сега си кесат у нас в шкафа
    еми аре аз ше ги зема за алогенете....
    то са видело
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Аз нали скоро сменях халогена.....та ОСРАМ мисля са добра марка и бяха 4лв иначе имаше и сини за по 12-13 лъва
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  11. #11
    започва да се пристрастява tayfun's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    киев кърджали
    Age
    52
    Posts
    88

    Default

    ако не се лъжа кгб имаше експеримент с различните марки крушки не мога да го открия много полезна и изчерпателна информация беше
    Alfa 166 2.4JTD 136hp

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Да и извода на КГБ беше Филипс Аз също карам с Блувижън и Премиум и съм много доволен Досега по-добро от Филипс е само ПИАА но в БГ или ги няма или са зверски скъпи

    П.С. Вальо с твойте фарове и ксенона нема да свети
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    BOXER > TS :P MBlaST's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    335

    Default

    Аз също съм с филипс блу вижън и мога да кажа,че светят с много добра бяла светлина.Малко са скъпи,но...
    Много ги хвалят и осрам-ките, пък и при тях цените са по-добри.
    Ето и малко тестове:
    http://krushki.hit.bg/AutoExpressH1Bulbs.htm
    97'Alfa Romeo 145 1.6 BOXER - Sold Out
    02' FIAT PALIO 1.2 Weekend
    Accord i-ctdi 2.2 Executive

  14. #14
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo

    П.С. Вальо с твойте фарове и ксенона нема да свети
    ми аре да си ги сменим за ден два бе отворко )))
    да видим ...
    не е до фар
    до и аз немам кво е
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  15. #15
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Като си пребера в нас, ще ви пиша повече по темата.

    Но след моят експеримент Пиаа,Осрам,Филипс....Филипса определено е класа над Пиаа и по-добре от Осрам.

    Има снимки на стандартните крушки на 147мицата които са ГенералЕлектрик в сравнение с Филипса...някъде из тунинг.бг ги имаше преди много, много време, но ще се опитам да ги намеря.

    Крушки Осрам за 4лв. освен ментета не ми се вярва.

    както и да е...до по-касно от нас.

    Иначе, питайте Бобо как ми светят стоповете

    искренно ваш КГБ
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •