Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: Реална пазарна цена на АР 156

  1. #1
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default Реална пазарна цена на АР 156

    Колеги понеже се интересувам от известно време какви са цените на Алфите 156 и ми прави впечатление че в обявите примерно в мобилето и в автосалоните цените са много вариращи.Почват от 4800 лв. и стигат до 8000лв.И това при положение че говорим за сходни години и двигатели и в добро състояние, което така или иначе няма как да се провери на 100%.В крайна сметка каква е реалната средната цена според Вас на сносен бензинов екземпляр ?
    156 1.8 TS '98

  2. #2

    Default

    7500-8000 за 2.0 ТС
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  3. #3
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default Re: Реална пазарна цена на АР 156

    Реалната цена е пазарната, а състоянието на автомобила, естествено определя и цената, също така екстрите, вида на двигателя, общо състояние и други.Така че и 5000 лв е реална цена и 8000 също е реална.Пък ако не ти харесваза теб тази цена е нереална ,
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  4. #4
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default

    Проблема че миналата година взех мойта за 8500лв.и то с пазаренето, а сега гледам че се продават същите и за по 5000лв.и то в добро състояние според продавача.Чака пък такова обезценяване за няма и година!Иначе има и оферти за по 7500-8000лв. за които ми е интересно дали има реален интерес или просто са някакви ентусиазирани продавачи......
    156 1.8 TS '98

  5. #5
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Цената, която е обявена, не е определяща за състоянието на автомобила. Гледай отвън да е запазена, салона да е хубав. Техническото състояние се определя след диагностика (във Варна това има къде да се направи), обща болка са дебитомери и сонди. Няма страшно, има ги на пазара, вече са евтини за големите ТС. Смело!

  6. #6
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Quote Originally Posted by dyni
    Проблема че миналата година взех мойта за 8500лв.и то с пазаренето, а сега гледам че се продават същите и за по 5000лв.и то в добро състояние според продавача.Чака пък такова обезценяване за няма и година!Иначе има и оферти за по 7500-8000лв. за които ми е интересно дали има реален интерес или просто са някакви ентусиазирани продавачи......
    В случай, че си решил да продаваш твоята на цена, подобна на тази, за която си я купил, ще те разочаровам като допусна, че шансът това да се получи е нищожен. За съжаление така стоят нещата
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Нови пазар
    Posts
    58

    Default

    Лично мое мнение, е че е по-добре да купиш автомобил от частно лице, защото със сигурност е имало някаква поддръжка на автомобила. А осносно Алфичките като гледам мениеята на колегите и темата с ремонти - почти всички алфички са си обслужени и в добро техническо състояние. Аз лично взех моята за 7500 + около 2000 лева за ремонти - 9500лв. Сега съм я обявил за 6700 и пак има коментари, че била скъпа... а само аз си знам дет се вика колко пари съм хръвлил по нея

    Та съвета ми към потенциалните купувачи е Ако вземате АР от автокъща задължително правете диагностика и тогава се пазарете за цена. А за 156-цата е важно да се гледа и окачването, че как щях да се набалбукам с една за 6300 ... не е истина направо

    Алфа Ромео не е автомобил за всеки!
    Алфист по душа и сърце!
    В търсене на 147
    Пежо 206 '02 - продава се!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 98-ма. - бивша

  8. #8
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default

    Преди няколко дена случайно влязох в ebay.fr - франция там алфите (запазените 156) вървят между 3500 евро до към 5000 евро за моделите до 2001г .Не знам какви са цените в Италия и Германия и на колко ги взимат нашите търговци ама то излиза че за французите е по добре да дойдат до тук за коли
    156 1.8 TS '98

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Нови пазар
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by dyni
    Преди няколко дена случайно влязох в ebay.fr - франция там алфите (запазените 156) вървят между 3500 евро до към 5000 евро за моделите до 2001г .Не знам какви са цените в Италия и Германия и на колко ги взимат нашите търговци ама то излиза че за французите е по добре да дойдат до тук за коли
    обяснението най-вероятно, е че купуваме коли от моргите.... ((

    В Италия цените на 156-ците са над 3000 Евро. Даже се чудя дали да не закарам моята алфичка на бащами да я продаде там
    Алфист по душа и сърце!
    В търсене на 147
    Пежо 206 '02 - продава се!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 98-ма. - бивша

  10. #10
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Докато си търсех 156-ца, непрекъснато следях как вървят продажбите във форума, в мобилето, по автокъщите. Цените, но които колегите от форума си продаваха алфетките определено бяха над тези от другите места. Причината, е че повечето са влагали доста в своите автомобили. Но аз като потенциален купувач, с определи средства нямах възможността да взема една от форумските. Возилото си го взех от автокъща на доста добра цена, и започнах...Ламбда сонда, термостат, нови амортесьори, аларма, нови гуми, газ, ала бала...
    И цената са дойде на мястото . Вече и да искам /а аз НЕ искам/, тази кола стана непродаваема!

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  11. #11
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    скоро търсихме една 156 за приятел и аз мислех че за около 6500 ще намерим нещо добро.В интернет имаше поне 20 броя м/у 6-7000лв.Обедих се обаче че те въобще не са в състоянието в която е моята за която дадох близо 8000лв с каско и всичко платено!Просто хубавите алфи по пазара си започват от 7500 нагоре!Вече зависи човек каква кола иска да кара.Ако не и се впечатлява много може и със 6000 да мине и пак алфа да кара!
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  12. #12
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    48
    Posts
    2,267

    Default

    Днес видях една 156-ца 1,9 JTD 2003г. (със старата муцуна) за 8100лв. от Италия. Направо паднах при тази цена. Вярно, че нямаше мн. екстри, даже и бордови комп нямаше, а само пластмаса, вместо дисплей, но цената е страшно ниска за кола на 5 год.
    Според мен и в БГ и въобще в Европа цената се определя от това колко е актуален даден модел. По-атрактивният дизайн качва цената и затова 147-ците държат много по-високи цени от 156. Много по-красиви са въпреки, че това си е същата кола. Освен това 156 не е последния модел в класа си. Допреди излизането на 159 трудно се намираше 156 за под 5000 евро, независимо от състоянието и годините, ама вече не са гъзария и цените им се сринаха


    П.С. Което съвсем не прави модела по-лош разбира се.

  13. #13
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay
    Днес видях една 156-ца 1,9 JTD 2003г. (със старата муцуна) за 8100лв. от Италия. Направо паднах при тази цена. Вярно, че нямаше мн. екстри, даже и бордови комп нямаше, а само пластмаса, вместо дисплей, но цената е страшно ниска за кола на 5 год.
    Според мен и в БГ и въобще в Европа цената се определя от това колко е актуален даден модел. По-атрактивният дизайн качва цената и затова 147-ците държат много по-високи цени от 156. Много по-красиви са въпреки, че това си е същата кола. Освен това 156 не е последния модел в класа си. Допреди излизането на 159 трудно се намираше 156 за под 5000 евро, независимо от състоянието и годините, ама вече не са гъзария и цените им се сринаха


    П.С. Което съвсем не прави модела по-лош разбира се.
    Цената се определя според търсенето. Алфа е скъпа за поддръжка и повечето българи си взимат VW или опел или ауди щото според тях немското няма чупене частите без пари и така нататак, нищо че един опел вектра излиза за 30-40лв а наште са излезли за 60-70 хил. след време заради това мислене италианските коли падат!
    И кво очакват да каже 1 продавач на коли след като купува примерно един пасат за 1000 евро и му иска 15000лв, купува и такава алфа за толкова но я продава за 5-10000 зависи от състоянието и!Естествено че немското ще е супер нали от него печели поне 5-6пъти от това което е платил за него!
    Това го има в БГ всичко е изкуствено поддържане или спадане на цена.VW държи цена само в Германия и при нас!
    Не може една кола от 1 клас да излиза с 15-20000лв повече от друга и след 5 години да стане по-евтина!
    Но алфа е за хора който купуват със сърце, но ако е решил после да я продава и да и вземе пари даже и да спечели от нея ще сбърка.Защото сме повечето си мислят че немското и Мерцедес е всичко, само дет забравят че половината пари са за колата(говоря за мерцедес), другото е за името и, което вече отстъпва при положение че всеки се научи да прави и конкурира с цени.И да не забравяме коя страна последна взе да слага екстри на автомобилите си!Мерцедес С180 97 нема ел стъкла нема климатик, що щото ако ги има се дига с 10 бона цената и що по-здрави им са моторчетата ли или климатика издържа повече, до 97 може и до 2000 голяма част от немското возило е с критичен интериор с изключение на някои BMW-та
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bulgaria
    Posts
    54

    Default

    Еее, колега, чак 5-6 пъти, доста преувеличи
    Според мен две са основните причини: 1) пазарът се пренасити с коли (направо е преляло). Вече всеки си има кола и няма скоро да я смени. Това не са чорапи, че да сменяш непрекъснато. Е, някои сменят по няколко на година, но са малцина. И 2) вече го споменахте - имиджа на италианските автомобили - капризни, трошливи, скъпи за ремонти и поддържане и в крайна сметка това си казва думата.
    А има и трето, което също казахте - тук се внасят коли със "забележки", които тук по гаражите се поправят от майстори по двигатели и тенекета. Нали съм ги виждал автовозите. После като я напудрят иди я познай.
    Бензинова Алфа 156 от Германия без забележки, със редовно обслужване (не да я купиш и да вкараш още 1500-2000 лева за един чувал железа и да сменяш) струва към 3300-3500 евра. Това е минималния праг. Всичко под този праг е кокошарник. Има и изключения, но те блясват по-късно, трябва да я покараш малко по нашите преки пътеки. А дизеловите са си над 4000, като цени от по 5000 евро са си нормални и пъкват много хубави колички за тези пари.
    Абе не ми се коментира пазара у нас. Много изкривена работа е тука...
    Радвай се на това, което имаш, докато работиш за това, което искаш.

  15. #15
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by Andy
    Еее, колега, чак 5-6 пъти, доста преувеличи
    Според мен две са основните причини: 1) пазарът се пренасити с коли (направо е преляло). Вече всеки си има кола и няма скоро да я смени. Това не са чорапи, че да сменяш непрекъснато. Е, някои сменят по няколко на година, но са малцина. И 2) вече го споменахте - имиджа на италианските автомобили - капризни, трошливи, скъпи за ремонти и поддържане и в крайна сметка това си казва думата.
    А има и трето, което също казахте - тук се внасят коли със "забележки", които тук по гаражите се поправят от майстори по двигатели и тенекета. Нали съм ги виждал автовозите. После като я напудрят иди я познай.
    Бензинова Алфа 156 от Германия без забележки, със редовно обслужване (не да я купиш и да вкараш още 1500-2000 лева за един чувал железа и да сменяш) струва към 3300-3500 евра. Това е минималния праг. Всичко под този праг е кокошарник. Има и изключения, но те блясват по-късно, трябва да я покараш малко по нашите преки пътеки. А дизеловите са си над 4000, като цени от по 5000 евро са си нормални и пъкват много хубави колички за тези пари.
    Абе не ми се коментира пазара у нас. Много изкривена работа е тука...
    Правилно крива работа е тука ами трошат се но и немските се трошат и то не по малко, ако на времето са били здрави опел кадет и голф 2 сега новите поколения не са такива нежни са и те и се трошат и не са толкова евтини за поддръжка като се има напредвид какви дървета са.
    Може и да съм преувеличил малко но когато си купувах алфата и се чудих, имено заради скъпата подръжка, гледах и коли от нейният клас големи коли, та гледах и пасат 4 май се води и ауди а4 ам те май имат по-скъпа подражка и коли от 99 година бяха от 15-20000лв, преди около 2-3 месеца на мой приятел познат си взима кола пасат 99 от Англия сам си я докарва и му излиза със всичко 3000лв, е ако не са 5-6 пъти са поне 2-3 пати по скъпи. Има пасати 4 дето са след 2000 мисля и излгеждат ок на външен вид, но и вътре са си дървета какво да го говорим!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •