Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Гасне мотора при по-голямо натоварване

  1. #16
    Луд климатичар!
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София Младост
    Age
    39
    Posts
    99

    Default

    И аз,и аз,и аз имам такъв проблем.
    Ама май всичко върви към помпа високо налягане,която нямам идея колко струва.

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150+++hp
    EX = Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    EX = Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  2. #17
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Скоро ще направя проба с клапана за високо налягане и датчика на рейл тръбата от такава, но негаснеща Алфа - ако ислезе от някое от тях сменям - ако не е от тях си купувам една нова помпа. Някой има ли предложения с какво друго да пробвам преди купувам помпа ако не се опраи от датчика и клапана? Грешката, която ми дава е 191 - много висого налягане на горивото - по принцип не трябва да е помпа ама знае ли човек

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by Пламен76
    даите идея каде в Бургас мога да разчитам на свястен сервиз
    parvo da se izvinia che pisha taka ama v momenta mi go niama kompytara i pisha ot telefona.Moje da probvash serviza na autoplus v komluka kadeto e alianz.te sa predstavitelstvo na auto italia.az hodih dva pati tam i sam dovolen.specialno za diagnostikata im e dobra a i v serviza rabotiat kachestveno.pone az sam dovolen.ako niamash druga idea probvai tam.diagnostikata e 25lv i stava barzo.
    алфа 156 1.8тс16v

  4. #19
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    serviza na autoplus v komluka kadeto e alianz.te sa predstavitelstvo na auto italia.az hodih dva pati tam i sam dovolen.specialno za diagnostikata im e dobra a i v serviza rabotiat kachestveno.pone az sam dovolen.ako niamash druga idea probvai tam.diagnostikata e 25lv i stava barzo.
    И аз съм доволен от тях.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default Re: Гасне мотора при по-голямо натоварване

    Quote Originally Posted by pinifarina
    Quote Originally Posted by Пламен76
    Помагайте.имам156 2.4jtd при по-рязко натоварване на мотора угасва,особенно при изпреварване което си е доста голям проблем.При диагностиката ми показа грешка в синхронизацията м/у колянов и разпределителен вал.Олекнах с 250лв за датчик на разпр. вал и подобрение няма.Иначе е пълно със специалисти АМАН ОТ ТЯХ

    Колега, има ли някакво развитие по твоя проблем.
    Давай да го решаваме заедно, че и при мен симптомите са същите.
    Станахме трима.Вече два-три пъти ми се случва да изпадам в тежки ситуации при изпреварване и се отървавам на косъм,но както казва колегата с по-бързо превключване на предавките е ок. Случвало ми се е и да угасне за секунда и пак да се поеме,но това е при по-плавно набиране. Поне си взех поука,ако пак реша да си купувам кола втора употреба ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ДИАГНОСТИКА!!!!!
    ex ALFA ROMEO 156 2.4 JTD '98

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    12

    Default

    последни данни.в софия ми тестваха всички датчици .остана да пробваме датчика на шината и да пробваме с друг компутър.защото постоянно дава грешка за прекомерно високо налягане в шината.при тази грешка в повечето случаи било комп. щте го тестваме след 10 ако намерят такъв в италия щото било дефицит.пробваха и дюзите дали не пикае някоя но и там няма проблем.

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    12

    Default

    помпата за високо и ниско налягане показаха нормални стойности

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •