Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 69 of 69

Thread: шибаняшина

  1. #61
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    НЕ Е ФОРД А ПЕЖО
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  2. #62
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Молбата да се спазва добрия тон се отнася за всички
    Колега, galinves71 , явно колата ти има някакъв проблем /който понякога може да е много дребен но досаден/ според мен наистина имаш нужда от една свестна диагностика!
    А за вървежа, какво да ти кажа със 1.4 ТС на купе 146 съм правил смешен Ровър 214 /което е Хонда с по леко от мен купе/ също и БМВ Е-36 1.6 - 74 квт. /което не беше трудно щото бавареца с тоя мотор е умрял кон, също и Голф Мк.3 1.8 моно - 90 кончета...мисля че повече не може да се желае от една малолитражка /1.4/ предполагам че 1.6 е една идея по-добре /не гледай колата на НЕО, която е явно малко по-специална/ Иначе истински вървежния мотор е 2.0 ТС, всичко друго е компромис!
    Честно да ти кажа, обективно погледнато съм по-доволен от качеството и вървежа като цяло на съпругата ми на Туинго-то, което като за 55 коня кола и то на газ си върви идеално и слава богу грам не се чупи, обаче всяка сутрин като гледам съпругата ми като го изкарва от гаража, се удивявам колко е грозно, а преди с последната Алфа всяка сутрин денят ми започваше с едно приятно изживяване...сега с Капа-та какво да ти кажа, има си всичко, вози меко конфортно, не ми прави магарии, гори си нормално /нетипично за италянка/...,НО някакси не я забелязвам тая кола, докъто след всяка 155 /децката ми мечта/ или 156 се обръщам...
    ...те това е ако искаш да имаш Алфа, трябва да се набуташ малко повечко пари и да изтърпиш малко повечко ядове, обаче няма друга такава
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #63
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    [quote=Old Fox][quote="търтей":28jpcrza]
    Quote Originally Posted by "Old Fox":28jpcrza
    Коя дума не е на БГ?
    И кой бензин 1.6 наема яко на 5та с 70км? Само не ми казвай, че е форда.
    москвича искам ти кажа че мноо яко си дръпа и пета и на трета със 70 [/quote:28jpcrza]
    Тука само за коли говорим. Олекотената версия Т-60 не съ брои [/quote:28jpcrza]

    версия спорт
    обаче рулира


    а и кви коли?
    форд къф беше?
    хаха
    ми аз со москвичо и на задна че го отвеем бе
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #64
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Версия Т-60ti по нашему
    Пък и много елементарно се пробваш да ни минеш с тоя москвич на задна. Всички знаят, че москвича е скосен отзад и като го обърнеш става супер аеродинамичен. Нулево съпротивление.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  5. #65
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox
    Версия Т-60ti по нашему
    Пък и много елементарно се пробваш да ни минеш с тоя москвич на задна. Всички знаят, че москвича е скосен отзад и като го обърнеш става супер аеродинамичен. Нулево съпротивление.

    мнда
    алекото е върха на руската инженерна мисъл
    а и назад е като се едно кола със задно
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #66
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Колегата с невървящия 1.6 дали е чувал за показател въртящ момент, който при по-малката кубатура на двигателя е по-малък /недостатък на по-малкия работен обем/. За да върви все пак този двигател трябва да бъде в обороти. При 70 на 5-та няма как да започне да набира /особено на баир/, но ако превключиш на 3-та си набира както си трябва. На Пежото набира, защото е 1.9 и с по-голям въртящ обем.
    Точно спортните и състезателните коли се карат само във високи обороти, в ниски ги няма никакви.
    А за форда 1.6 16в съм карал досат време такъв. По-динамичен е в ниските обороти, НО както набира на 2 000об, така набира и на 5 000, където всъщност при него всичко свършва. А Алфата си подминава 7 000 без проблем.
    Явно колега не обичаш да сменяш скорости и караш само на ниски обороти и бензиновата Алфа не е твоята кола.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  7. #67
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by INTEGRALE
    Колегата с невървящия 1.6 дали е чувал за показател въртящ момент, който при по-малката кубатура на двигателя е по-малък /недостатък на по-малкия работен обем/. За да върви все пак този двигател трябва да бъде в обороти. При 70 на 5-та няма как да започне да набира /особено на баир/, но ако превключиш на 3-та си набира както си трябва. На Пежото набира, защото е 1.9 и с по-голям въртящ обем.
    Точно спортните и състезателните коли се карат само във високи обороти, в ниски ги няма никакви.
    А за форда 1.6 16в съм карал досат време такъв. По-динамичен е в ниските обороти, НО както набира на 2 000об, така набира и на 5 000, където всъщност при него всичко свършва. А Алфата си подминава 7 000 без проблем.
    Явно колега не обичаш да сменяш скорости и караш само на ниски обороти и бензиновата Алфа не е твоята кола.
    аз вече спрях...

  8. #68

    Default ссс

    Щом алфите неса бегачки то тогава кои ваобще е ?!Ако алфите неса бегачки незнам какво остава за другите марки особено за ПЕЖО..ми то напрао по добре си оди пеша отколкото с пежо или форд ...щото земи сравни пежото с 1.7 16в боксер и ше видиш кое е истинската бегачка ....аиде като я заведеш на сервиз и ти я оправат се кефи

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  9. #69
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Абе няма ли да се спрете а ?
    Човека ви каза че е приключил с темата!
    Или само катанеца ви оправя ?
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •