Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Някой пробвал ли е 2.2 ...

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    Да, да, може да я мъча много, се и поддържа, и то само във ванто, нищо не и спестявано, ако изключим няколко дефекта по ламарината които няма време да мина да се оправят /застрахователя ми е на голяма далавера с мене/ всичко и е ОК.
    Слагам и само качествени резервни части, редовно се преглежда както окачване така и двигател, а планирам да му направя основен ремонт съвсем скоро. Реално той и сега не е кой знае коко сдухан, ако изключим че карам със сцепени катализатори и ламбдата толквоа се е ошашкала че само до 5000 оборота стигам на 4-та .... Та едво ли който ще я купи ще се набута много, ще вземе двигател след ремонт, който и без това няма още 120 хил ..... ама май се отказах да я продавам, ще си я оставя да имам, едва ли ще е излишна, а с оглед че ще дам 2-3 хил за ремонт ... малко се обезсмисля продажбата и.
    А аз съм почти обеден че почти всяка кла с такова каране ще почне да гори като тая, специално за алфа говоря, но и на другите ми с еотдава да го постигна, е явно японския двигател е с по малко луфтове от италянския но и там се усеща преразход на масло като карам аз.

  2. #17
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Пич, покрай предишната ми кола - Ланча Дедра съм се убедил, че във Ванто са добри единствено в това да ти вземат парите. Толкова мърляшка работа като на техните майстори няма. И не говоря за елементарни неща като това да ти забравят блока с бушоните отворен след като са го барали(това е дребно нещо все пак), а за сума ти време ремонт без да отстранят проблема. Пробвай да смениш сервиза, аз при тия мошеници никога няма повече да стъпя, в Италсервиз - също
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    Ако това за сервиза е за мен ... аз съм си доволен от Ванто, от някои във Ванто разбира се, не знам последния пък кой ми прави окачването, със сигурност не беше Тони, още като я вземах видях малко мърлевщина, ама нямах време да се занимавам, обаче освен всичко друго в момента има едно претропване като въртя пълен ляв, това преди това никога не е било, освен това сходимоста сигурно я няма, колата носи на една страна .... само да ми остане малко време я карма там но този път само при Тони, няма едно нещо което да е правил и да ми е създало проблем, изпипва си работата.
    Иначе за разхода на масло са я гледали на много места и то хора с доста авторитет, не само по алфи а изобщо, и отвсякъде казват че всичко и е наред.
    Истната е че много я мъча, което според мен е отговор на много от странностите с двигателя, най-вече разхода на масло, то горивото е ясно.
    Сега като и направя ремонт ще я закарам при Бобо да я чипоса и ще видим какво ще се получи. Ще си я оставя за мене си, сега като я стегна ако има късмет ще купя нова преди да съм я потрошил пак, ако няма .. пак ще се стяга и така все пак това е кола, съдбата и е да бъде карана и трошена, аз не съм на принципа че колата трябва да се жали и пази, тое като да удряш леко с чука за да не го счупиш не става .. да се е родила часовник ако иска да я пазят

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •