Page 36 of 41 FirstFirst ... 263435363738 ... LastLast
Results 526 to 540 of 610

Thread: Срещите в Русе - снимки

  1. #526
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Да ама е празнично и най вероятно ще сме се разпръснали.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  2. #527
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Верно, изключих въобще!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #528
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Пешо, и на мене ми се иска да направим срещичка ама тия празници... никой не може да е налиния!
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  4. #529
    7-кратен световен шампион Shumaher's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Русе
    Age
    52
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    Ох наистина било забавно .... с авио горива ... пежото ... 80 октана ... към байконур .... от къде го измисли това с "80 октана" само не мога да разбера и какво е това авио гориво ? аз съм чувал че самолетите ги карат с Керосин което от своя страна е така наречената "суха нафта" която няма мазилни добавки за обикновенни дизели и е 110 октана антидетонационно число, много литлив и лесно запалим и при бензинки е неизползваем по принцип (топи сегменти) та може да си използвал нещо друго де сега няма да споря ... При комън рейл дизелите може да се ползва защото там ситуацията е друга но не чисто а сипваш в нафтата малко керосинец иначе пак отиваме към топенето на сегменти
    ти не си чувал много неща щото си захлупен ако искаш внеси стотачка и ще ти покажа за кво става въпросще ти го доставя на място авиобензина ако знаеш колко си захлупен щер си удариш главата в стената за моя чест
    Lancia Kappa 2.4 JTD SW

  5. #530
    7-кратен световен шампион Shumaher's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Русе
    Age
    52
    Posts
    85

    Question

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    Ох наистина било забавно .... с авио горива ... пежото ... 80 октана ... към байконур .... от къде го измисли това с "80 октана" само не мога да разбера и какво е това авио гориво ? аз съм чувал че самолетите ги карат с Керосин което от своя страна е така наречената "суха нафта" която няма мазилни добавки за обикновенни дизели и е 110 октана антидетонационно число, много литлив и лесно запалим и при бензинки е неизползваем по принцип (топи сегменти) та може да си използвал нещо друго де сега няма да споря ... При комън рейл дизелите може да се ползва защото там ситуацията е друга но не чисто а сипваш в нафтата малко керосинец иначе пак отиваме към топенето на сегменти
    ако беше ходил малко повече на училище или поне беше внимавал в час щеше да знаеш че керосина е нещо като нафта а авиобензина си е бензин с ниско октаново число и с висока температура на изгаряне
    Lancia Kappa 2.4 JTD SW

  6. #531
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Това няма как да го е учил колега, ако не се е занимавал с горива!

    Стига спам в темата кво ще кажаш?!
    За друго е си мисля, не ти отива на годините поведението, ама хич, чак смешно става вече.
    Нищо лично, нито те познавам, нито ме интересува, но това са ми наблюденията.

    Ето малко информация:
    - Споменатия бензин е с намалено съдържание на олово, а именно октановото число. Син е на цвят.
    - Авиобензина е три пъти по-скъп от другия , в ръководството на всеки air jet пише какъв да се ползва.
    - Друго качество на авиобензина е по-ниската му летливост ,а тя е от значение когато се издигаш със самолета -пада на атмосферното налягане води до склонност за образуване на мехури въздух вътре в бензина ,който тръгва по системата.

    Това гориво, което вземаш ти "назаем" от някой авиохамбар с октаново число, няма хич да ти направи колата бърза, ако искаш подобрение се ползва: Avgas 100LL с намалено съдържание на олово е или Avgas 100" -зелен на цвят ,т.е. - са взаимозаменяеми. Високооктановият авиобезнзин има и охлаждащи свойства!
    Самолетите се карат с авиобензин, заради нискита им летливост. Керосина е друга бира.

    Извинявайте за спама, не се сдържах!
    Last edited by rusiq86; 05-04-2010 at 10:16.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  7. #532

    Default

    Стана интересно шумахер изглежда мисли че съм бавно развиващ и не мога да чета е сега ще му до обесня какво имах предвид
    Та този 80 октана авиобенз е изобщо неприложим при неговото пежо по простата причина че мотора няма как да издържи да детонациите причинени от ниското октаново число ... освен ако не си разредил мотора по някакъв начин ... този бенз по принцип се намира трудно вече ... много ясно че в даскалото няма как да ни обеснят кви октани и кви бензини има по летищата
    казал съм много пъти с мен да не спориш по отношения на ДВГ-та и изобщо МПС-та щото си много далеч от истината ... не се сърди ще почерпиш една бира при Иво пък аз ще ти обесня подробно за горивата



    ето малко от википедията мързи ме да превеждам
    80/87

    Dyed red, avgas 80/87 had the lowest lead content prior to commencing its phase out in the late 20th century, with a maximum of 0.5 gram lead per U.S. gallon (0.13 g/l), and was only used in low compression ratio engines. Currently commonly called AVGAS 80, its availability is now very limited.

  8. #533
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Имайки впредвид, че сме в Бг сиго още се ползва това авиогориво, те самолетите стари като смъртта Ама колегата се бърка, че мн му върви колицата от това горивце!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #534
    7-кратен световен шампион Shumaher's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Русе
    Age
    52
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Бисере, айде намери оня на който си продал свин спарка и да видим какво ще стане, навитак ли си? Или ще ме предизвикаш с Капата ? Ще снимаме и клипче за да няма сърдити и лоши чувства после

    П.С. От стоков свин спарк не съм падал, няма и да падна.
    Романе дизела е автомобил за гъзария та с ланчата няма да се тегля ако искаш да се теглиш с старата ми алфа ходи у перник там е даже ще ти дам телефона на дансасжиата и таман ще видиш телеметриката ама ако си навитак и не те е срам ке дода с пежото и те предизвиквам на 100 метра мерим и отбелязваме даже ти обещавам да го карам със смрадливия бензин а колкото до колата която си решил че ще скочи на алпина (300)коня не си казал нито каква е нито на кого е.)))))))))))))))))))))
    ПС. Романчо бих те със 191 коня бензин и ти се уплаши да ти сваля ли постовете от всички форуми в които си писал че няма кола която да ти се опре?????????????и друго ако си навит с пежото ще взема мои хора с камери които да снимат и ако те рендосам с големи букви ще напишеш МОЯТА МАСЛАРКА НЕ ВЪРВИ и ще обещаеш повече никога да не се залагаш на гонка и в тоя форум и в никой друг фопум да не си хвалиш масларката съгласен ли си моето момче????????
    ако се притесняваш от пежото ще ти покажа талона 1.1 60 коня навитак ли си???????????????????????????
    Lancia Kappa 2.4 JTD SW

  10. #535
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Ще ти кажа, коя е колата ама искам да ми кажеш... Собственика на това БМВ знае ли , че колата му ще участва в гонка за пари? Моя примерно е в час и чака да ви прибере парите. И какви са тия глупости 100 метра? Въобще чуваш ли се , какви глупоси ми говориш? Какво доказваш с това разстояние? Че колата ти е умрялник и може да удържи 100 метра срещу 1600 килограмов тромав дизелов автомобил ли? Ще те размажа и на 50 и на 100 метра. Ти ако искаш спирай на 100-я. Аз ще те унижа до края. И проумей, че 156-ата ти никога не е била 190 коня, защото ако беше на тези коне нямаше даже спор да има. Цялата русенска сбирка ти се смее още за тези глупости. И за какви мои постове ми говориш? Казах ти да престанеш пиян да сядаш зад компютъра, излагаш се системно.

  11. #536
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Ще ти кажа, коя е колата ама искам да ми кажеш... Собственика на това БМВ знае ли , че колата му ще участва в гонка за пари? Моя примерно е в час и чака да ви прибере парите. И какви са тия глупости 100 метра? Въобще чуваш ли се , какви глупоси ми говориш? Какво доказваш с това разстояние? Че колата ти е умрялник и може да удържи 100 метра срещу 1600 килограмов тромав дизелов автомобил ли? Ще те размажа и на 50 и на 100 метра. Ти ако искаш спирай на 100-я. Аз ще те унижа до края. И проумей, че 156-ата ти никога не е била 190 коня, защото ако беше на тези коне нямаше даже спор да има. Цялата русенска сбирка ти се смее още за тези глупости. И за какви мои постове ми говориш? Казах ти да престанеш пиян да сядаш зад компютъра, излагаш се системно.
    Прав е Роман!!! Така е.. ама не само Русенци му се смеят на тоя човечец.
    Пък за тази неделя една среща? Аз мисля да съм на линия. Ако никой не дойде няма смисъл да ходя сам. Пишете дали има навити за тази седмица.
    Last edited by DJ Vladic; 10-04-2010 at 12:38.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  12. #537
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Аз принципно съм навитак за една среща, например левената, дават го леко поблачно утре ма дотам!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #538

    Default

    Днес ще има ли среща ? ... и колко часът и къде ?

  14. #539
    Старши алфист kpacuo's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    548

    Default

    Колеги ако искате за събота можем да се съберем във Велико Търново и от там да поемем към Елена

    Ако сте навити драскайте във тази тема за да се разберем със Търновската група.
    http://www.alfaromeo-bg.com/forum/sh...ad.php?t=46088

  15. #540
    7-кратен световен шампион Shumaher's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Русе
    Age
    52
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Това няма как да го е учил колега, ако не се е занимавал с горива!

    Стига спам в темата кво ще кажаш?!
    За друго е си мисля, не ти отива на годините поведението, ама хич, чак смешно става вече.
    Нищо лично, нито те познавам, нито ме интересува, но това са ми наблюденията.

    Ето малко информация:
    - Споменатия бензин е с намалено съдържание на олово, а именно октановото число. Син е на цвят.
    - Авиобензина е три пъти по-скъп от другия , в ръководството на всеки air jet пише какъв да се ползва.
    - Друго качество на авиобензина е по-ниската му летливост ,а тя е от значение когато се издигаш със самолета -пада на атмосферното налягане води до склонност за образуване на мехури въздух вътре в бензина ,който тръгва по системата.

    Това гориво, което вземаш ти "назаем" от някой авиохамбар с октаново число, няма хич да ти направи колата бърза, ако искаш подобрение се ползва: Avgas 100LL с намалено съдържание на олово е или Avgas 100" -зелен на цвят ,т.е. - са взаимозаменяеми. Високооктановият авиобезнзин има и охлаждащи свойства!
    Самолетите се карат с авиобензин, заради нискита им летливост. Керосина е друга бира.

    Извинявайте за спама, не се сдържах!
    слушай сега моето момче авиобензина:
    1: е безцветен т.е. като вода на цвят
    2:ниско октаново число 83 октана
    3: Висока температура на изгаряне (бензина гори с 520 градуса а авиобензина с 850 градуса)
    за следващото писание си научи урока за отличен

    ---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:43 ----------

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Ще ти кажа, коя е колата ама искам да ми кажеш... Собственика на това БМВ знае ли , че колата му ще участва в гонка за пари? Моя примерно е в час и чака да ви прибере парите. И какви са тия глупости 100 метра? Въобще чуваш ли се , какви глупоси ми говориш? Какво доказваш с това разстояние? Че колата ти е умрялник и може да удържи 100 метра срещу 1600 килограмов тромав дизелов автомобил ли? Ще те размажа и на 50 и на 100 метра. Ти ако искаш спирай на 100-я. Аз ще те унижа до края. И проумей, че 156-ата ти никога не е била 190 коня, защото ако беше на тези коне нямаше даже спор да има. Цялата русенска сбирка ти се смее още за тези глупости. И за какви мои постове ми говориш? Казах ти да престанеш пиян да сядаш зад компютъра, излагаш се системно.
    романе искам да се дръпнем на 100 метра твоята алфа с моето дръгливо пежо 1100 кубика 60 коня ако се отказваш пиши по форумите дето си си прехвалил каруцата че не струва и точка кво ми се обесняваш толкова не съм ти любовница навит ли си или не???????????????????????????????????????????????? ???????????????????дай да ти видим прехвалената барака дето ти нацепих ританките и после излезе със номера бях от външната страна на платното! ако беше от вътрешната щеше ли да ме биеш?????????????А?А?А?А?А?А?А?А?А??????????????Ак о знаят другите колко ти е умряла алфата няма да плещиш простотий по форумите а колкото до алпина имам автокъща с всякви коли и мога да изкарам която и когато си поискам та пак избягваш въпроса КАКВА Е КОЛАТА дето ще бие 300 коня алпин доколкото знам пои мощни са 4 коли в русе и собственника на нито една от тях няма да се върже щото романчо не ще да си пусне дръгливата алфа с дръгливото ми пежо.Романчоооооооооооо смешен си
    Last edited by Shumaher; 11-04-2010 at 23:57.
    Lancia Kappa 2.4 JTD SW

Page 36 of 41 FirstFirst ... 263435363738 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •