Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 68

Thread: Грешка в преработка на горивото!

  1. #31
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    моят превод не е логичен - просто е верен


    но ти земи иди на свестна диагностика щото този грешка няма да изчезне от смяна на сондата
    и ако съм прав от какво е причинена (дано не съм) трошенето на мотор е въпрос на време ...
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #32
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ти от какво предполагаш че е? Какво значи трошенето на мотора? Преди 2000 км съм сменил маслото и не го е бутнало. Работи много безшумно и стегнато. Като източвах старото масло беше бистро. Нямаше мръсотии. Не виждам признак за скорошно износване на мотора. Газоразпределението е добре.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #33
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    моят превод не е логичен - просто е верен


    но ти земи иди на свестна диагностика щото този грешка няма да изчезне от смяна на сондата
    и ако съм прав от какво е причинена (дано не съм) трошенето на мотор е въпрос на време ...
    за превода можем да поспорим, но общо взето смисълът е този- разход. аз бих употребил една друга дума,защото разход е много общо.

    относно трошенето на мотора страхувам се че ще се присъединя към медонебера. ако е това което си мисля в цилиндрите ти става нещо страшно за мотора. не искам да ти казвам възможния изход....
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  4. #34
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Какво по точно?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #35
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Два въпроса към колегата оеm..

    1.Тази грешка кога я изписва..когато сте тествали в движение или когато колата работи на място или няма значение винаги си я показва?

    2.Колко ти е разхода?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #36
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    не искам да казвам неща в които не съм 100% сигурен. вече на друго място съм написал че не съм привърженик на това да се прави нещо на сляпо.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #37
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тази грешка немога да засека кога я исписва. Като карам или като работи ня място я няма.

    Значи гледай сега. Изчистване грешката. Палим колата. Работи на място. На празен ход ламбдата показва богата смес или 0,288 мВ. Тръгваме да се возим. Ламбдата показва 0,600 мВ приблизително. И тази стойност се мени според това колко газчица се подава на колата. При голямо ускорение сместа пбедява, като ламбдата показва от 0,700 до 0,850 мВ. Като се пусна по прав път с 120 км/ч на 5-та си показва от около 0,400 до 0,600 мВ.

    Няма грешки няма дявол. Всичко изглежда на ред. Разкачаме тестера и си тръгвам. Отивам след 2 дена пак на тестера, закачаме като съм дал само на контакт и хоп 2 грешки:

    1. Вьработка топлива
    2. Ламбда сонда

    Изтриваме и след 2 дена пак същото.

    Обаче. При първата дуагностика още преди 3 месеца ги беше дала тези грешки. Тогава сондата не работеше въобще. Един кабел имаше прекъснат. След оправянето на сондата. 3 месеца разхода ми беше около 9 литра градско (аз карам до 3000 оборота). И от 2 седмици на сам усещам как резервоара ми пак почна да се празни по бързо от преди. И както вече е ясно. Същите 2 грешки. Обаче сондата работи някак си. Може би е мудна или показва грешно. Знам ли. Аз не съм я сменям. Това е оригиналната сонда на колата.

    Ауспуха ми сега като го измя и след 2 дена е пак черен. Но не е мазен. В смисъл, че не гори масло. А си личи, че това черното са сухи сажди от недоизгоряло гориво.

    Аз и свещи не съм сменял и не ги и знам в какво състояние са.

    Ами дадох иунформацията която имам. Надявам се да е по лесно да се разнищи проблема. Аз във всички случай ще поръчам оригинална сонда на БОШ и ще я сменя.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fiore
    не искам да казвам неща в които не съм 100% сигурен. вече на друго място съм написал че не съм привърженик на това да се прави нещо на сляпо.
    Не бе човек. То е ясно, че никой не може да е сигурен така като не е виждал колата. Кажи просто според теб каква вероятност има. Аз аз вече ще си направя сметката да я вземам ли предвид или не Нали за това е форумчето все пак.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    бате земи иди на проверен диагностик
    бобо ванто лисан
    тия поне са тествани
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #40
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    вие сигнала който показва ламбдата ли мерите или това което компютъра възприема. усещаш ли на къде бия? ламбдата ти може да работи перфектно , но сигналът и да е нееприемлив за компютъра и все едно си без нея. светва ли ти лампата с инжектора на таблото? за да не гадаете повече- грешката означава "неправилно изгаряне", което може да е породено от различни неща. прави си извода какво означава неправилно изгаряне.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  11. #41
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Мерихме я с мултицет, на исцилоскоп я закачахме, гледаме и компютъра какво показва. И всичко изглеждаше на ред. Не ми свети инжекциона.

    Няма как да ида при бобо, ванто или лисан. От Горна Оряховица съм и диагностика ми се познава и с тези във Ванто и с тези от Фиат сервиз в Търново и знам, че е добър по принцип. При него всеки ден има купища коли които идват и си отиват. На опашка чакат. И е много точен. И аз не виждам какво може да породи неправилното изгаряне освен ламбдата и свешите ми ако не са на ред. То това е важно. Както и въздуха, но с него ядове няма. Дебитомера е чисто нов, както казах по-горе имам и още един и разлика м/у двата в работата на мотора няма. И двата отчитат еднакво колищество въздух.

    Карам иначе със 100 октана бензин. Няма чукане в мотора от детонации. Не пуши през ауспуха. Газоразпределението ми е перфектно тъй като си го зацепвах сам и знам какво съм правил. Не виждам друга причина освен ламбдата, а и още повече, че в нея дава грешка.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #42
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    охххххх вече май обясних че ламбдата може да работи но компютъра да не приема сигнала. на диагностиката при сондата всичко си ок . сигнала и е перфектен....
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  13. #43
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fiore
    охххххх вече май обясних че ламбдата може да работи но компютъра да не приема сигнала. на диагностиката при сондата всичко си ок . сигнала и е перфектен....
    Ахааа... а защо да не го приема? На какво може да се дължи това? В сондата ли е причината? Или в компютъра? То най-лесно може да се префлашне. Даже ние мислим да му запишем някой по-нов модифициран дъмп. Че ще качи и мощноста. Демек чип тунинг дет му се вика.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #44
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    демек иди на диагностик който знае къде мое да е грешката и защо точно такава грешка излиза и рпочее
    стига се пробва да си строшиш колата

    а тоя твоя НЕ е добър - вече мисля ти казахме

    ко са ти проблем парите за гориво до софия шъ те финансирам лично

    ПП това е последното ми мнение по проблемите на твоята кола
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  15. #45
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by oem
    Quote Originally Posted by fiore
    охххххх вече май обясних че ламбдата може да работи но компютъра да не приема сигнала. на диагностиката при сондата всичко си ок . сигнала и е перфектен....
    Ахааа... а защо да не го приема? На какво може да се дължи това? В сондата ли е причината? Или в компютъра? То най-лесно може да се префлашне. Даже ние мислим да му запишем някой по-нов модифициран дъмп. Че ще качи и мощноста. Демек чип тунинг дет му се вика.
    това диагностика трябва да го знае, къде да провери. тези при които ходя на диагностика преди , когато сменях сондата ми го демонстрираха как сондата работи но компа не отчита сигнала. аз имам една работеща сонда с която колата не работи добре. май едно идване до софия за читава диагностика щеше да ти излезе доста по на сметка... като слушам колко време губиш и си загубил... не знам какво работиш но за това време се изкарват пари да си купиш друга алфа )
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •