Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: въпрос относно скороста???

  1. #1

    Default въпрос относно скороста???

    клеги да ви попитамм защо моята алфа 156 селеспеед спира на 210км/ч правиги сравнително барзо и се заковава на 210 и на 6000 оборота и дотам пове4е неможе няма нагорнища надолнища толкова на какво може да се далжи това????

  2. #2
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    За справка виж в каталозите но най вероятно отговора е следния:защото точно толкова вдига твойта кола .
    Alfa 155 2.0 16v

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by dimo
    За справка виж в каталозите но най вероятно отговора е следния:защото точно толкова вдига твойта кола .

    еее стигаа е карах вектра б 1,8 115к.с преди това и тя правеше 220 че и пове4е аа тази е 155к.с и 210 накакси не ми се връзваа

  4. #4
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    на вектрата километража не е най прецизния а и ти като си карал вектра сам знаеш че алфата е много по пъргава и по приятна за каране вектрата на 4500 оборота умира само бръмчи и не върви (аз съм карал астра вектра аскона )
    Alfa 155 2.0 16v

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by dimo
    на вектрата километража не е най прецизния а и ти като си карал вектра сам знаеш че алфата е много по пъргава и по приятна за каране вектрата на 4500 оборота умира само бръмчи и не върви (аз съм карал астра вектра аскона )

    несам на това мнениее мн по доволен сам досега от вектрата отколкото от алфата

  6. #6
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Защото това е реалната скорост, на 156 е изключително точен километража мерили сме с gps на бая коли и само на 156 отклонението беше 1-2км даже някой път минус. на повечето показва най малко плюс 10 че и до 30 ама да не казвам на каква кола. Демек то показва 220 ама реално караш с 200 и 156 с показания 210 те издухва Иначе имаше някъде табличка в която се виждаше горе долу с какви коне каква скорост макс може да се постигне с някакво стандртно предавателно и въздушно, но за кола 1.6, 1.8 над 210 е невъзможно ако не е турбо Та една случка по този повод, миналата година отиваме на БМВ събора с едно фиат купе 1.8 и още от караулката се засичаме с БМВ318 ис , та той сам ние трима, на баирите купенцето го духва пича на километраж показваше 210, на наклон на долу бмв-то ни настига и аха да ни мине и пак баир и изостане. Та така цялата магистрала почти и накрая пича с БМВ-то много учуден тои карал с 235 на места а по байрите бимата "теглела" с 220 поне.... само за справка нейната максимална я дават 213 а на купето 205

  7. #7

    Default

    мерси колега за из4ерпателния отговор а относно купето имам познати които имат и 2 изклиу4ват на 235 по тяхния километраж говорим по надолни6те

  8. #8
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by STAYKOV
    Quote Originally Posted by dimo
    на вектрата километража не е най прецизния ....

    несам на това мнениее мн по доволен сам досега от вектрата отколкото от алфата
    Не разбрах с кое не си съгласен точно с това ,че алфата ти е по комфортна и по пъргава от вектрата ти или друго.
    Но знай че опел вектра 1.8 не върви в никакъв случай по бързо от алфа 156 2.0 нямам намерение повече да обсъждам подобни глупости.
    Значи ,нямам нищо против да си по доволен от друга кола все пак това зависи от общото състояние на автомобила особенно ако е втора употреба .Другото нещо- усещането за удовлетвореност е субективно понятие един е доволен от едно друг от друго
    Alfa 155 2.0 16v

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Не обичам да карам с 200 без значение по магистарла или не, но моя случай е следния. Купих колата с дебитомер, който не отговаряше на
    каталожния номер за мотора ми, а беше за опел...
    Алфата си вървеше уж добре, докато не се скапа деба и също без замисляне вдигаше до 210-215 и там спираше да ускорява, след като смених дебитомера веднага я извадих на мигистралата за проверка и стрелката отиде почти до 240 и влизаше в 7000 оборота.

    С едни и същи гуми 205/16'/55, същата кола.
    Не знам като е изписвало 235 дали реално съм бил с 215, ако е така, то значи преди това също е изписвала 210 а реано съм бил с под 200.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  10. #10

    Default

    Моя кошер стигна 215 на лек наклон,беше на около 6500 оборота и можеше още,ама ме хвана страх,защото гумите ми ги дават до 190км/час.
    Не знам колко ми е обаче отклонението на километража.
    А забравих-тогава карах на пропан-бутан.На бенз. не знам колко ще стигне.
    156 1.8 TS

  11. #11
    Запален алфист jimmyfloyd's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София , кв. Редута
    Posts
    223

    Default

    156 имат максимална скорост 208км/ч ,изключения правят пипнатите
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '99

  12. #12

    Default

    Все пак зависи за кои 156 говириме

  13. #13
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Re: въпрос относно скороста???

    Quote Originally Posted by STAYKOV
    клеги да ви попитамм защо моята алфа 156 селеспеед спира на 210км/ч правиги сравнително барзо и се заковава на 210 и на 6000 оборота и дотам пове4е неможе няма нагорнища надолнища толкова на какво може да се далжи това????
    Стайков имаш дебитомер за почистване или смяна не е нормално да умира на 210 по километраж. Само че ти си с евро 3 мотора което означава че товя дебитомер не е от евтините (над 500лв ) може да пробваш с почистване ако не бързаш събота или недяля може да го изчистим.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    62

    Default

    Според мен като цяло над 205 си е зор, интересно че миналото лято на няколко пъти я засичах че оива над 210, което малко ме учуди, не знам дали вятър в гърба може да е причина, но стигна почти 220, което не се е случвало почти никога колкто и да съм я натискал, това на магистралата от карнобат до Бургас.
    Мисля че за тая кола 200 е граница, не само заради двигателя, а със 180 се кара доста по комфортно, не че не съм залепял на 200 и то София до Стара Загора така, но и е много според мен, но аз съм садист

  15. #15

    Default Re: въпрос относно скороста???

    емии не бързам за никаде като доиде66 се обади такмо да я види6 и да си даде6 мннието

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •