Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54

Thread: Нуждая се от малко помощ:)

  1. #1
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default Нуждая се от малко помощ:)

    Здравейте
    Знам,че сега всички ще ме нападнете,че се е говорило много по този въпрос и да си търся сам информацията,но все пак ще опитам и ще се надявам някой да бъде учтив и да ми помогне с информацията

    Въпроса ми е семпъл и ясенОт Шумен съм и имам 146 боксер!Днес реших,че ще си слагам газова или метанова уредба!
    Ако е възможно някой да ми даде разяснение колко пари трябва да си заделя и какво е по-удачно да сложа?На коя марка уредби да робувам и на кой сервиз да се доверя!Най-много ме интересува,каква точно уредба ще пасне на моето зверче и колко кинти ще си заминат
    Благодаря ви предварително и се надявам някой да ми помогнеЩе ви разбера и ако откажете,защотото както казах сигурно сте говорили много пъти за това!Форума,обаче е адски голям и след като търсих 2 часа информация и не намерих точната се отказах

    Поздрави от Шумен

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Доколкото съм запознат от форума, най-обикновено АГУ пасва екстра на боксерите. При туин спарка е малко сага...Аз за метана си имам особено мнение, особено за малки коли като нашите. Така, че според мен обикновено агу. Пък ако караш много и мислиш, че ше си избиеш инжекциона(гори около литър по-малко) - преобладават мненията в негова полза. Успех
    166, 2.4 JTD'00

  3. #3
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    хммне пречи ли,че е пълна инжекция?в смисъл,че на мен днес ми обявяваха някакви 1400лв и т.н...зависело от колекторите и от инжекцията и тн...?една обикновена колко излиза горе долу!?към 800?

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  4. #4
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    Не се притеснявай да сложиш конвенционална АГУ. Моята е такава Lovato с ръчно превключване. Струваше ми 520лв. преди година и половина. Сега, предполагам не е повече. До сега е напълно безпроблемна. Разход извън града-8.5-9/100. Ако решиш да сложиш газов инжекцион ще ти струва най-малко 1300лв. Разхода обаче е наистина по-нисък. Намери си подходящ сервиз и действай смело
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  5. #5
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    благодаря ти....обнадеждаваш меприготвил съм си 1100лв,но все пак искам да спестя нещо от тяхмонтажа на една уредба знаете ли колко дена продължава и колко парички отиват там?

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    В рамките на работен ден за обикновена и 2 дни за Г.И, цените са около 550 и 1200-1800лв. 700 ще ти стигнат и за екстри като -температурен датчик и ниопоказание на бутилката!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Благодаря ви много момчетаМислех,че няма се размина с по-малко от 1100лв,но явно съм грешал

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  8. #8
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by robygas
    В рамките на работен ден за обикновена и 2 дни за Г.И, цените са около 550 и 1200-1800лв. 700 ще ти стигнат и за екстри като -температурен датчик и ниопоказание на бутилката!
    какво ще рече ниопоказание на бутилката?

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  9. #9
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    Нивопоказание иска да каже колегата. Отчита колко е пълна.
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  10. #10
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Аз съм малко бос в тези неща,но и аз това си помислихМерси...наистина е хубава екстрамисля,че за около 700лв ще успея по моите сметки...
    Въпроса е,че много хора почнаха ми говорят за това,че можело се прецака двигателя и да не рискувам!По-добре било газов инжекцион..е да...ама 1500 лв...няма как да станеДругото пък дето казаха,че можело да спират колите с газ след нова година...ама аз не го вярвам...както и да е аз съм си решил да сложа АГУ!

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  11. #11
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Тука двама мои приятели от Шумен,които са с Алфа 145 twin spark,3 дни ми говорят и ме обеждават,че на моя боксер не може да се сложи обикновена конвекционална агу,защотото колата ми била пълна инжекция....!Вие ми казвате друго обаче и сега не знам какво ставаЗащо пък да не може на моя боксер обикновена?Малко е трудничко в днешни времена да намеря пари за газов инжекцион за 1500лв...то колата ми златна излиза
    Някой може ли да ми даде някъде да чета за тези обикновени агу и газови инжекциони и кои за какви видове двигатели стават!Много съм навит да си сложа агу,ама 1500лв няма от къде да намеря

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  12. #12
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Слагай конвенционална АГУ
    Само гледай "майстора" да не си остави ръцете на уредбата
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  13. #13
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Сега един мой човек от фирма АЛ+КО в Шумен звънна на негов приятел и той каза да я закарам в серзива му утре!Човека каза,че за 600 лв максимум ще я направи перфектно!Доколкото разбрах проблема идва от пластмасови колектори....обаче май на 146 боксер са метални!Не съм сигурен,но така ми казаха!Аз както казах съм невежа!Някои знае ли какви са колекторите със сигурност

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  14. #14
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    Колекторите са метални. Боксера няма дебитомер,който да се прецака при евентуално "кихане". Със сигурност ще ти монтират симулатор на дюзи за да не трупа грешки компютъра на колата. Много е важно отоплението на изпарителя да е вързано успоредно на парното. Ето ти и малко инфо. Успех!
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=11554
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  15. #15
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Благодаря тиАко утре майстора не знае за тези неща,ще му пожелая лек ден

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •